موزه گواندونگ چین

موزه گواندونگ چین

شرح

موزه گواندونگ چین | Guangdong Museum China

موزه استانی گواندونگ Guangdong Provincial Museum یکی از موزه های جذاب و معروف چین در شهرگوانگجو مرکز استان گواندونگ است. این موزه در سال ۱۹۵۹ تاسیس شد ولی استانداری گواندونگ بنابر اهمیت آن در سال ۲۰۰۳ میلادی تصمیم به ساخت محلی جدید برای آن گرفت و سپس در تاریخ ۱۸ می ۲۰۱۰ همزمان با روز جهانی موزه در منطقه تیان هه ساختمان مدرن و جدیدی برای آن ساخته و افتتاح شد. این موزه در زمینی به مساحت ۴۱۰۰۰ متر مربع و با زیر بنایی به مقدار ۶۷۰۰۰ مترمربع در ۵ طبقه ساخته شده است که ۲۱۰۰۰ مترمربع آن سالن های نمایش و مجموعه های جانبی موزه است. 

این موزه در منطقه شهرک جدید ژوجیانگ Zhujiang New Town و در کنار رودخانه واقع شده است. این منطقه از شهر گوانگزو در ظرف چند سال گذشته به طرز عجیبی به بهترین شکل ممکن با ساختمان های زیبا و آسمان خراشها و فضای سبز ساخته و تزیین شده که چشم هر بیننده را خیره می کند. ساختمان اپرای شهر ، ساختمان کتابخانه مرکزی گوانگجو  ، برج کانتون ، ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران درگوانگجو و چندین ساختمان مهم شهر مثل دهکده بازی های المپیک در اطراف این موزه قرار دارد.

تاریخچه موزه گواندونگ چین

موزه گواندونگ بیش از ۱۶۰ هزار قطعه و اثر قدیمی و باستانی را در خود نگهداری و بنمایش گذاشته است. در این موزه نمایشگاهی دائمی از تاریخ و فرهنگ و هنر و منابع طبیعی گوانگجو را خواهید دید. مجموعه اشیا قدیمی مثل جامرکبی دوان ، انواع کوزه ها و سفال های دوران باستان چین به همراه انواع ظروف چینی قدیم و مجموعه های چوبی چاوو ژو تنها بخشی از آثار مهم این موزه است. با ارزش ترین نقاشی موزه گواندونگ ، نقاشی اژدهای سیاه متعلق به سلسله شانگ و ظرف چینی آبی رنگ با تصاویری منقش از انسان متعلق به سلسله یوان بخشی دیگر از گنجینه گرانبهای این موزه است. 

نمایشگاههای موقت و گالری های متنوعی

همواره در زمانهای مختلف و یا به مناسبتهای گوناگون نمایشگاههای موقت و گالری های متنوعی در سالن های جانبی موزه برگزار می شود که از اهمیت های ویژه ای برخوردار اند. سازه عجیب و جذاب ، سیستم مدیریت و حفاظت مدرن و پیشرفته و امکانات بروز  این موزه را به یک مجموعه مدرن و بزرگ تبدیل کرده که در سطح جهانی و چین از رتبه بالایی برخوردار است. ظرفیت بازدید از این موزه روزانه ۵۰۰۰ نفر پیش بینی شده است. روزانه راس ساعت۱۰ صبح راهنمای چینی زبان بطور رایگان توضیحات لازم را برای بازدید کنندگان چینی ارائه خواد دارد ولی برای استفاده از مترجم و راهنمای انگلیسی زبان باید هزینه پرداخت بشود. 

ساختمان منحصر بفرد و مدرن موزه گواندونگ چین

ساختمان منحصر بفرد و مدرن این موزه به شکل مکعب ساخته شده که طرح آن از جعبه های قدیمی محل نگهداری اشیاء قیمتی و جواهر آلات الهام گرفته شده است که بطرز خوبی به هدف موزه که نگهداری اشیاء بارزش قدیمی است اشاره دارد. گروزه طراحان معماری این سازه قشنگ و با ابهت ، گروه طراحان روکو از هنگ کنگ هستند که برنده جایزه مسابقات بین المللی طراحی معماری سال ۲۰۰۴ شدند.

ساعت بازدید از این موزه ۹ صبح تا ۵ بعد ازظهر است. در اکثر زمانها بازدید با ارائه کارت شناسایی رایگان است.

موقعیت هتل

کشور: چین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک