منطقه گرنن دانمارک

منطقه گرنن دانمارک

شرح

منطقه گرنن دانمارک جایی متفاوت و عجیب بین دو دریا است. این منطقه  در شهر شمالی اسکاگن دانمارک قرار دارد و  فرصتی ایده‌آل برای تماشای محل تلاقی دو دریا با یکدیگر است.

گرنن که به معنی «شاخه » است، نام خود را به سبب ظاهر باریک و طولانی (شبیه به یک شاخه‌ی درخت) و امتداد آن به خارج از سرزمین اصلی، گرفته است.

منطقه گرنن دانمارک جزو معدود مکان‌هایی است که گردشگران وقتی آنجا هستند می توانند بین دو دریا بایستند. گرنن پیش از ساخت فانوس دریایی سفید رنگ اسکاگن در سال ۱۷۴۷، یک مسیر صعب‌العبور برای دریانوردان بود، زیرا آن‌ها نمی‌توانستند صخره‌ها در آب‌های کم‌عمق را تشخیص دهند و با کشتی به ساحل برخورد می‌کردند.

این منطقه بین دو دریای اسکاگراک (Skagerrak) و کاتِگات (Kattegat) قرار دارد و اساساً به عنوان رأس دانمارک شناخته می‌شود. گردشگران سالهاست از سراسر دنیا برای دیدن این پدیده به این منطقه می آیند.

تاریخچه این دو دریا 

میلیون‌ها سال است که این دو دریا با خلق مسیری طولانی و ماسه‌ای در بین خود، تبدیل به مقصدی محبوب در میان عاشقان طبیعت شده‌اند.

تماشای دریای اسکاگراک (که به دریای شمال می‌ریزد) و دریای کاتگات (که به دریای بالتیک می‌ریزد) درست در زیر پای خود، یک شگفتی طبیعی است که بدون شک مو را به تن شما سیخ خواهد کرد.

پای خود را در آب‌های یکی از این دو دریا گذاشته و به تماشای افق و همچنین شهر سوئدی گوتنبرگ بپردازید. متأسفانه، به دلیل امواج سهمگین این دو دریا، شنا در اینجا مجاز نیست اما این منطقه به خاطر داشتن برخی از تماشایی‌ترین سواحل دانمارک به خود می‌بالد.

منطقه‌ی اطراف منطقه گرنن دانمارک

منطقه‌ی اطراف گرنن به خاطر تنوع غنی از گونه‌های جانوری و گیاهی و برخی از شگفت انگیزترین جانوران دریایی که در آب‌های خروشان اطراف شنا می‌کنند، مشهور است. شیرهای دریایی همواره در میان گردشگران به استراحت می‌پردازند، درحالی‌که بسیاری از افراد می‌توانند دلفین‌ها، نهنگ‌های شمالی و حتی گاو ماهی‌های در حال عبور از این منطقه را نیز به چشم ببینند. برای افزایش شانس تماشای این جانوران شگفت‌انگیز، حتماً در حین سفر به دانمارک دوربین دوچشمی خود را به همراه بیاورید.

چشم‌انداز های منطقه گرنن دانمارک

گرنن به خاطر چشم‌انداز متغیر آن نیز مشهور است؛ دانشمندان مدعی هستند که یک سرزمین جدید در حال شکل‌گیری در این منطقه است. تپه‌های دریایی در طول یک قرن اخیر به میزان یک کیلومتر در آب‌های شمال شرقی، به‌ طرف سوئد، رشد کرده‌اند. به همین خاطر متخصصان مدعی هستند که نمی‌توان ظاهر امروزی گرنن را با آینده‌ی آن مقایسه کرد.

در خلال فستیوال پرنده‌ی اسکاگن در ماه مه، شهر پر از مردم محلی و غریبه‌ها برای تماشای میلیون‌ها پرنده‌ی مهاجر می‌شود. اسکاگن یکی از برترین شهرهای اروپایی برای تماشای گونه‌های نادر از پرندگان است.

وقتی‌که در حال کاوش در این شهر زیبا هستید، مطمئن شوید که از مرکز طبیعی اسکاگن اوده (Skagen Odde) نیز دیدار می‌کنید. این موزه‌ی درجه‌ یک به بررسی اثرات ماسه، آب، باد و نور می‌پردازد و بازدیدکنندگان را با پدیده‌های طبیعی این منطقه آشنا می‌کند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک