بام سبز لاهیجان

بام سبز لاهیجان

شرح

معرفی بام سبز لاهیجان

بام سبز لاهیجان (Green Roof of Lahijan)یکی از نقاط دیدنی استان گیلان است که به دلیل برخورداری از منظره بکر طبیعی در کنار امکانات رفاهی هر ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر خارجی و ایرانی است. بام سبز یکی از مقاصد گردشگری پر‌طرفدار و زیبای شهر لاهیجان در استان گیلان است. بام سبز در قسمت بالایی شیطان‌کوه در شهر لاهیجان واقع شده است و به علت اینکه به نمای شهر و دیدنی‌های آن مانند شیطان‌کوه، استخر لاهیجان و مزارع چای دامنه کوهستانهای لاهیجان اشراف دارد، آن را بام سبز لاهیجان می‌نامند. وجود آب و هوای معتدل و پاک و چشم‌اندازهایی زیبا از شهر لاهیجان و طبیعت شمال باعث شده تا مسئولان شهری هم امکانات ویژه‌ای را برای راحتی و رفاه مسافران و گردشگران این منطقه در نظر بگیرند.

جاذبه های گردشگری بام سبز

 اولین چیزی که پس از ورود به بام لاهیجان با آن مواجه می‌شوید، شهربازی است. این شهربازی دارای وسایل تفریحی مناسبی است و در کنار آن کافه و رستوران هم احداث شده است. بام لاهیجان به وسیله تله کابین احرار از بام سبز تا قله تاج‌خروس وصل شده است. این تله‌کابین در سال ۱۳۸۴ احداث شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. تله‌کابین احرار مجهز به ۳۳ کابین ۶ نفره است. قیمت بلیت این تله‌کابین در حال حاضر ۱۸ هزار تومان است. طول تله‌کابین احرار ۱۵۰۰ متر است و بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا به بالای تله‌کابین برسید.

در طول مسیر رفت (به سمت بالا) می‌توانید مزارع چای لاهیجان را در سمت راست خود مشاهده کنید. در سمت چپ شما هم نمایی بسیار زیبا از شیطان‌کوه و شهر لاهیجان قابل مشاهده است. در طول مسیر می‌توانید از فرصت استفاده کرده و عکس‌های زیبایی از شهر که در آغوش طبیعت و زمین‌های کشاورزی آرام گرفته‌ است، بگیرید. اما پیشنهاد می‌کنیم تمام مسیر را به گرفتن عکس و ویدیو مشغول نشوید و از زیبایی‌های طول مسیر با چشمان خود لذت ببرید. تعداد زیادی ویلا در قسمت پایینی بام لاهیجان و تله‌کابین احرار در حال ساخت است که امیدواریم مسئولان این ساخت و سازها را زیر نظر داشته باشند تا به محیط زیست و زمین‌های کشاورزی این منطقه آسیبی نرسد.

امکانات تفریحی و رفاهی بام سبز

در کنار ایستگاه بالایی تله‌کابین تعداد زیادی آلاچیق تعبیه شده است که می‌توانید در آنها استراحت کنید و ساعاتی را با خانواده و دوستان بگذرانید. طبق مشاهدات ما برپا کردن چادر مسافرتی در بام سبز ممنوع است. پس از رسیدن به قسمت بالایی تله‌کابین مناظر زیبایی از دشت‌ها، مزارع کشاورزی و روستاهای اطراف لاهیجان را می‌بینید. جاده‌های روستایی که مانند رگ‌های حیات این منطقه هستند. دشت‌های اطراف لاهیجان و مزارع کشاورزی که تا افق ادامه دارند. تله‌کابین لاهیجان می‌تواند در هر ساعت یک‌ هزار گردشگر را جا به جا کند. اگر به استان گیلان و شهر لاهیجان سفر می‌کنید، توصیه می‌کنیم حتما از این مکان دیدن کنید. این منطقه دارای امکانات تفریحی و رفاهی مناسب و رو به رشدی است و گفته می‌شود طرحی برای اتصال بام سبز به دریای خزر در حال اجرا است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک