جزیره سبز در استرالیا

جزیره سبز در استرالیا

شرح

جزیره سبز در استرالیا

جزیره سبز یک جزیره و محلی در منطقه Cairns ، کوئینزلند ، استرالیا است. این جزیره توسط صخره های مرجانی احاطه شده و در پارک ملی جزیره سبز محافظت می شود. بیشتر بازدید کنندگان برای روز می آیند. یک تفریحگاه لوکس با 46 اتاق در جزیره واقع شده است. این جزیره تقریباً 6000 سال پیش با امواج رسوب ماسه ، مرجان و سایر آوارها بر پایه های مرجانی آن در استرالیا شکل گرفت.

امروزه این جزیره از طیف وسیعی از پوشش گیاهی ، از جمله گیاهان ساحلی و یک جنگل بارانی با ضخامت تاک پشتیبانی می کند. در این جزیره چشمه های آب شیرین طبیعی وجود ندارد ، بنابراین همه پوشش گیاهی به آب باران و یک لنز کوچک آب شیرین که در زیر جزیره قرار دارد تکیه می کنند. مردم بومی گزارش داده اند که مدتی به گذشته دابوجوجی تقریباً چهار برابر اکنون بوده است. سیل مرجانی فعلی تنها بخش شمالی شرقی کل جزیره اصلی است.

اولین فرد شناخته شده غیر بومی

اولین فرد شناخته شده غیر بومی که در این جزیره زندگی می کرد ماهیگیر جیمز ستون ویت ماین در سال 1857 بود که یک ایستگاه استعمال دخانیات را ایجاد کرد. نخل های نارگیل در سال 1899 در این جزیره کاشته شدند تا مواد غذایی برای ملوانان کشتی گیر را تأمین کنند. در آوریل 1873 ، کشتی Goodwill با 3 خدمه اروپایی و 5 نفر از Manbarra که از جزیره پالم به دار آویخته شده بودند به جزیره سبز وارد شدند تا از این طریق جمع آوری و پردازش شوند.

بومیان ، از جمله 3 مرد و 2 زن ، از معالجه خود ناراحت شدند و دو تن از سفید پوستان را به قتل رساندند و “سرقفلی” را به سرقت بردند. سومین ، دانیل کلی ، برای گزارش این قتل ها به یکی دیگر از ماهیگیران بوش به نام فیلیپ گارلند ، به جزیره کویر Oyster Quay گسیل کرد. این حادثه به مقامات در Cardwell گزارش شد و کمیسر پلیس کوئینزلند ، سیمور ، به روبرت آرتور جانستون ، افسر پلیس بومی دستور داد تا یک مأموریت تنبیهی را ترتیب دهد.

جانستون و سربازانش در جزیره سبز در استرالیا

جانستون و سربازانش در قایق پلیس خود به منطقه قایقرانی کردند و “نیکوکار” را رها کردند و در سواحل در خلیج ترینیتی که اکنون اجتماع مدرن یارابا در آن واقع شده است ، رها و آتش زدند. هنگام ورود جانستون به سیاهپوستان استقبال گرم صورت گرفت و پس از طی مسافت 3 مایل سربازان وی گروه دیگری از افراد محلی ییدینجی را ابتدا با شلیک از روی آنها و سپس شارژ در میان آنها پراکنده کردند.

بخش Johnstone سپس به دهان آنچه که اکنون رودخانه Mulgrave خوانده می شود ، بادبانی کرد و “انبوهی از سیاه پوستان” را با شلیک اسلحه پراکنده کرد. آنها سپس به سمت جنوب به سمت گلادیس اینتل قایقرانی کردند که در آن گروه بزرگی از بومیان به رهبری مردی بسیار قدبلند تزئین شده با پیپکلی در برابر رویکرد سربازان مقاومت کردند. جانستون “گستاخی” آنها را با شلیک اسلحه مجازات کرد و این رهبر یکی از کشته شدگان در تیراندازی بود.

مالک جیمز مرکر – جزیره سبز در استرالیا

در ژوئیه سال 1873 ، چهار کارگر ، از جمله مالک جیمز مرکر ، در یک ایستگاه دیگر ماهیگیری بچ-مر-مری در جزیره گرین توسط کارگران مطبوعاتی مانباررا کشته شدند. این بومیان جزیره پالم به دلیل کار خود از جیره غذایی محروم شدند و متعاقباً انتقام ناظران خود را به قتل رساندند. سوابق این پرونده مشخص نیست که آیا مأموریت تنبیهی دیگری ترتیب داده شده است ، اما روزنامه های منطقه در آن زمان از تحقیر مردم مانبارا قوی بودند و برای “نابودی نهایی” آنها چه با گلوله و چه با شلیک آرزو داشتند.

از اوایل قرن بیستم ، گردشگری فعالیت اصلی این جزیره بوده است. یک خانه مهمان در ابتدا در دهه 1930 ساخته شد و یک رصدخانه زیر آب در سال 1954 نصب شد. توچال فعلی ، جزیره سبز یعنی ریف توچال ، در سال 1994 افتتاح شد. در سال 2001 به یک کارخانه آب شیرین کن آب دریا مأمور شد تا آب تفرجگاه را تأمین کند. این کارخانه 55 کیلو لیتر در روز آب آشامیدنی تأمین می کند و زباله های شور را به دریا باز می گرداند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک