کاخ کنوسوس یونان

کاخ کنوسوس یونان

شرح

کاخ کنوسوس یونان

یکی از شهرهای تاریخی کشور یونان ،جزیره کرت است . در این جزیره منطقه ای باستانی به نام کنوسوس قرار دارد . کاخ کنوسوس بزرگترین مکان باستانی عصر برنز در جزیره کرت و یکی از جاذبه های دیدنی یونان، مرکز سیاسی و تشریفاتی تمدن و فرهنگ مینوان بود. این کاخ بر روی تپه ای به نام Kephala ساخته شده است و دسترسی آسانی به دریا داشته است و با توجه به اسناد به جا مانده، محل قطعی زندگی پادشاه آن دوران بوده است.

معماری داخلی کاخ کنوسوس یونان

این کاخ در واقع ساختمانی چند طبقه در مساحتی حدود ۲۰۰۰۰ متر مربع بوده است که نسبت به تکنولوژی و ابزار آن دوران، ویژگی های تحسین برانگیزی داشته است. موادی که در ساخت این کاخ مانند سنگ های مرمر و… به کار رفته، دیوارهایی که با بهترین رنگ های موجود رنگ شده، اشیا داخل اتاق ها و غیره، همه و همه نشان از سطح بالای پیشرفتی دارد که در آن دوران توسط مردم این منطقه کسب شده است. کاخ از اتاقهای زیادی تشکیل شده است. یکی از مهیج ترین آنها، اتاق تاج و اخت پادشاهی می باشد. از یک صندلی بزرگ که داخل دیوار ساخته شده و چندین نیمکت تشکیل شده است.

علاوه بر این در اینجا یک مخزن هم دیده می شود که به عقیده باستان شناسان یک آکواریوم بوده است. بر ضلع جنوبی اتاق، نقش جانوری افسانه ای به نان گریفینز دیده می شود که بدن شیر دارد و سر عقاب! یکی از جالب ترن اکتشافات در این کاخ، نقاشی های دیواری بی شماری بود که با آن کاخ را تزیین کرده بودند.. نقاشی های شامل جوامع غیر نظامی، ماهیگیری، مسابقات ورزشی و مراسم تشریفاتی مثل آکروباتیک و گاو بازی می شود. 

پیت دی جونگ و کاخ 

بیشتر این نقاشی ها توسط پیت دی جونگ در بازسازی کاخ انجام شد و برخی از اینها با گچهای رنگ شده در کنار هم قرار گرفته اند.. بسیاری از این نقاشی های بازسازی شده و اصلی در موزه باستانی هراکلیون یونان نگهداری می شوند. برخی از این نقاشی ها قدمتشان به 4000 سال پیش برمی گردد. به طور مثال ، در ورودی کاخ نقاشی آبرنگی خیره کننده با قدمت زیاد می بینید. یکی از جالب ترین بخش های کاخ کنوسوس، جایگاه اساطیر یونانی می باشد.

ساختمان دایدالوس در کاخ که وجود خارجی ندارد و ایکاروس که با بال های مومی خودش به خورشید سفر کرده و تسئوس که با جانوری مبارزه کرده که نیمی از بدنش انسان و نیمی گاو بوده. تمام یافته های کاخ کنوسوس یونان مانند اشیا هنری، وسایل سفالین، مجسمه ها و اشیایی دیگری که در کند و کاش های این کاخ بدست آمده، در موزه ی هراکلیون نگهداری می شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک