جاده گریت اوشن ملبورن

جاده گریت اوشن ملبورن

شرح

جاده گریت اوشن ملبورن

ملبورن ، مرکز ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت و فرهنگی ترین شهر استرالیاست. این شهر از نظر وسعت و جمعیت نیز در جایگاه دوم استرالیا قرار دارد. این شهر تقریبا در تمام حوزه ها در جایگاه شایسته و شایان توجهی قرار دارد. وجود قابلیت های متنوع این شهر موجب شده طی چند دهه مجله های معتبر اکونومیت و مرسر به این شهر لقب بهترین شهر دنیا را بدهد و از مهمترین  جاذبه های گردشگری آن جاده گریت اوشن ملبورن را میتوان نام برد.

جاده‌ی «گرِیت اوشن» – جاده گریت اوشن ملبورن

جاده‌ی «گرِیت اوشن» یا همان «جاده‌ بزرگ اقیانوسی» از منطقه‌ی «تورکی» در ملبورن شروع می‌شود و 243 کیلومتر تا شهر «آلنزفورد»  ادامه پیدا می‌کند و به «ساحل شیپرِک»  نیز راه دارد که بیش از 600 کشتی تا به حال در آن غرق شده‌اند! گریت اوشن رود ، مسیر و گردشگاهی در نوار جنوب غربی ملبورن , در کنار اقیانوس آرام جنوبی که بزرگ ترین یادگار سربازان جنگ جهانی اول است. این جاده توسط سربازان از جنگ برگشته با حقوق روزی 10 شیلنگ اجرا شد.

مسیر های دسترسی به جاده گریت اوشن ملبورن

مسیر های دسترسی به حدی سخت بوده که کارگران با کشتی و از طریق اقیانوس به محل کار منتقل می شدند. هر چند به دلیل موج های سنگین اقیانوس و باد های تند چند بار قسمتهای کوهستانی جاده تخریب و مسیر مسدود شده ولی زیبایی های منحصر به این منطقه این جاده را به یکی از نماد های استرالیا تبدیل کرده است. جاده ی گریت اوشن ، میراث ملی استرالیاست که با طول 243 کیلومتر (151 مایل) در امتداد سواحل جنوب شرقی استرالیا بین شهرهای تورکی و آلانسفورد در ایالت ویکتوریا کشیده شده است.

بزرگ ترین یادبود جنگ در دنیا

این جاده که توسط سربازان بازگشته از جنگ به سربازان کشته شده تقدیم شده است بزرگ ترین یادبود جنگ در دنیاست. این جاده از سرزمین های مختلفی می گذرد و در طول آن لوح های زیادی دیده می شود که به بازگو کردن داستان این سربازان پرداخته و به تحسین آن ها می پردازد. سربازانی که در شرایط سخت و بدون تجهیزات این جاده را احداث کردند. در مسیر این جاده ی ساحلی مناطق دیدنی بسیاری وجود دارد که در کنار فعالیت های جذاب و متنوع دیگر، آن را به یک مسیر جذاب برای همه ی گردشگران تبدیل کرده است.

گشت و گذار در این جاده از تورکی آغاز می شود، منطقه ای که بهشت موج سواران است و با گذر از جنگل های بارانی و سواحل صخره ای آهکی و ماسه ای و سنگی زیباترین تصاویر طبیعت را پیش روی گردشگران به تصویر می کشد. در این مسیر، سواحلی همچون ساحل بلز و پارک ملی آتوی بسیار تماشایی هستند.

محدوده ی جاده ی بزرگ اقیانوسی

در محدوده ی جاده ی بزرگ اقیانوسی و در نزدیکی جیلانگ  جاده ی پر پیچ و خم ساحلی با صخره های بلند و عمودی که در طرف دیگر آن قرار دارند امتداد پیدا می کند. شهر جیلانگ که در نزدیکی تورکی قرار دارد، مورد توجه بازدید کنندگان استرالیایی و بین المللی است و بیشتر آن ها در نظر سنجی ها این جاده را به عنوان یک دارایی ارزشمند تایید کرده اند. از جدابیت های این مسیر وجود نقاط دیدنی زیادی است که گردشگران را بر آن می دارد که بارها در کنار جاده توقف کنند و با دیدن آن ها از این جاذبه های متنوع لذت ببرند، طاق یادبود (Memorical Arch) بنایی است که با بازگو کردن داستان سربازان و جاده ی اوشن اطلاعات بیشتری در مورد این جاده به گردشگران می دهد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک