جاده اقیانوس بزرگ

جاده اقیانوس بزرگ

شرح

جاده ی اقیانوس بزرگ یک میراث ملی استرالیا است که در طول 243 کیلومتری جاده در امتداد ساحل جنوب شرقی استرالیا بین شهرهای ویکتوریا تورکای و آلانسفورد قرار دارد. این جاده توسط سربازان برگشتی بین سالهای 1919 و 1932 ساخته شده و به سربازان کشته شده در جنگ جهانی اول اختصاص یافته است ، این جاده بزرگترین یادبود جنگی جهان است. پیچ و خم شدن از طریق زمین های مختلف در طول ساحل و فراهم آوردن دسترسی به چندین مکان برجسته از جمله سازندهای پشته سنگ آهک دوازده رسول است ، این جاده از جاذبه های مهم گردشگری در منطقه است.

جاده بزرگ اقیانوس و جاذبه گردشگری

جاده بزرگ اقیانوس از Torquay شروع می شود و 243 کیلومتر به سمت غرب حرکت می کند تا در Allansford نزدیک Warrnambool ، بزرگترین شهر در طول جاده به پایان برسد. جاده دو خط است و با یک محدودیت سرعت پوشش داده می شود که بین 50 کیلومتر در ساعت و 100 کیلومتر در ساعت تغییر می کند

جاذبه گردشگری در منطقه

این جاده به عنوان یک جاذبه گردشگری در منطقه در نظر گرفته شده است ،  که در آن بخش بزرگی از جاده از سواحل ساحلی معروف به ساحل گشت و گذار بین تورکی و کیپ اوتوی ، و ساحل کشتی سازی در غرب غربی کیپ اوتوی آغوش گرفته شده است. تنگه باس و اقیانوس جنوبی. این جاده از جنگلهای بارانی و همچنین سواحل و صخره های متشکل از سنگ آهک و ماسه سنگ عبور می کند که مستعد فرسایش است.]

این جاده از طریق آنگلیسا ، لورن ، آپولو خلیج و بندر کمبل می گذرد که این دو مورد به دلیل سازندهای سنگ آهکی طبیعی و سنگ ماسه سنگی از جمله دریاچه دره ارد ، گوروتو ، طاق لندن و دوازده رسول برجسته است. در امتداد جاده اقیانوس بزرگ نزدیک به ژئولونگ ، جاده در امتداد ساحل طوفان می رود ، با آن صخره های بلند و تقریبا عمودی در طرف دیگر آن. علائم راهنمایی و رانندگی در طول جاده به رانندگان هشدار می دهد که احتمال وقوع ریزش سنگ ها ، که قبلاً روی داده اند ، باشد.

پانورامای هوایی

پانورامای هوایی از شهر ساحلی Anglesea ، Victoria که کمی پس از Torquay ، نزدیک به آغاز جاده اقیانوس بزرگ ظاهر می شود. شهر Geelong ، نزدیک به Torquay ، بازدیدکنندگان استرالیایی و بین المللی از جاده سود زیادی را تجربه می کند. با Geelong Otway گردشگری تصدیق آن را به عنوان یک دارایی ارزشمند می داند. باشگاه رویال اتومبیل ویکتوریا در نظرسنجی ویکتوریا 101 ، براساس نقاطی که اعضا و عموم مردم توصیه می کنند ، بهترین تجربه جهانگردی ایالت را در این زمینه ذکر کرده است.

بخش 45 کیلومتری جاده اقیانوس بزرگ ، بین خلیج لورن و آپولو ، محل برگزاری سالانه “ماراتن جاده اقیانوس بزرگ” است. برای اولین بار در سال 2005 ، ماراتن بخشی از جشنواره راهپیمایی جاده اقیانوس بزرگ است. رکورد دوره 2:27:37 در سال 2019 توسط دونده استرالیایی نیک ارل تعیین شد. ارل رکورد قبلی مجموعه 2:27:42 را در سال 2011 توسط جیمز کیپکلون از کنیا ، که در سال 2012 نیز برنده این رویداد شد ، شکست داد. در ژوئیه سال 2014 ، قهرمان سابق جهان در دوچرخه سواری در جاده ها و برنده توردر فرانسه ، Cadel Evans اعلام کرد که جاده اقیانوس بزرگ میزبان مسابقات جاده اقیانوس بزرگ Cadel Evans در اوایل سال 2015 خواهد بود ، از جمله مسابقات نخبگان برای آقایان و بانوان و مشارکت گسترده مردم. سواری شامل سه گزینه مسافت 35 — کیلومتر ، 65 کیلومتر یا 115 کیلومتر است.

تاریخچه جاده اقیانوس بزرگ

جاده اقیانوس بزرگ ابتدا برای پایان جنگ جهانی اول برنامه ریزی شده بود ، هنگامی که رئیس هیئت مدیره راه کشور ، ویلیام کالدر ، از شورای جنگ ایالتی خواست تا بودجه لازم را برای سربازان برگشت داده شده برای کار در جاده ها در مناطق کم جمعیت در غرب فراهم کند. منطقه. در آن زمان ، سواحل ناهموار جنوب غربی ویکتوریا فقط از طریق دریا یا مسیر بوش خشن قابل دسترسی بود. پیش بینی شده بود که این جاده شهرک های منزوی در ساحل را به هم وصل می کند و به یک ارتباط حمل و نقل اساسی برای صنعت چوب و گردشگری تبدیل می شود.

نقشه برداری از جاده ، به طور آزمایشی با عنوان جاده ساحلی جنوبی ، در سال 1918 آغاز شد. با جاده پیشنهادی برای سفر از رؤسای بارون ، دنبال کردن ساحل غربی در اطراف کیپ اوتوی و پایان دادن به نزدیکی وارنمبول. در سال 1918 ، اعتماد بزرگ اقیانوس جاده به عنوان یک شرکت خصوصی به سرپرستی رئیس جمهور هوارد هیچکاک شکل گرفت. این شرکت موفق شد 81،000 پوند سرمایه از اشتراک و وام خصوصی تأمین کند ، در حالی که خود هیچکاک 3000 پوند کمک کرده است. تا زمانی که بدهی ها روشن نشود ، با پرداخت عوارض رانندگان بازپرداخت می شود و جاده به دولت اعطا می شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک