پارک ملی گراس مورن کانادا

پارک ملی گراس مورن کانادا

شرح

پارک ملی گراس مورن کانادا

پارک ملی گراس مورن کانادا یکی از پارک های زیبای کانادا در نیوفاندلند از لحاظ زمین شناسی برای جهان مهم استچرا که صخره‌های باستانی آن به مردم کمک می‌کنند تا چگونگی ایجاد شدن اقیانوس‌ها و قاره‌ها را درک کنند.

این پارک که با نام پارک ملی گراس مورن نیز شناخته می‌شود، ۱۸۰۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و از مقاصد گردشگری طبیعی در کانادا است.

این پارک بهشت عاشقان طبیعت است که شامل مناطق پست در امتداد خلیج سنت لارنس و محیط آلپاین از کوه‌های لانگ رینج است.

این پارک برای طرفداران حیات وحش محبوب است که آنها همه چیز را از پرندگان آواز خوان کوچک تا نهنگ غول پیکر را در آنجا خواهند دید. خرس سیاه، گوزن شمالی و آهو در اینجا رایج است.

بیشتر بازدیدکنندگان در طول فصل تابستان به اینجا می آیند. این منطقه زمانی بستر اقیانوس بوده، ولی حرکات پوسته زمین و پدیده شناوری قاره ای باعث شد که بر روی سطح دریا بیاید و پارکی منحصر به فرد خلق کند.

تاریخچه پارک ملی گراس مورن کانادا

این منطقه که زمانی بستر اقیانوس بوده، بر اثر اشتقاق قاره‌ای روی سطح دریا آمده و پارکی منحصر‌به‌فرد را خلق کرده است. در میان تپه‌ها پیاده‌روی کنید، آبدره‌ها را به تماشا بنشینید، در آب‌ها به قایق‌سواری بپردازید و از شکل‌های نادر صخره‌های این طبیعت شگرف لذت ببرید. اگر به ماجراجویی بیشتری نیز نیاز دارید، مسیر طبیعی را که به قله‌ی کوهستان گروس مورن ختم می‌شود، بپیمایید.

اسکی در پارک ملی گروس مورن

اسکی در پارک ملی گروس مورن یکی دیگر از جاذبه های این پارک در فصل سرماست. لازم به ذکر است پارک ملی گراس مورن در امتداد خلیج سنت لارنس و آلپاین از کوه‌های لانگ رینج واقع شده است.

این پارک برای افرادی که علاقمند به طبیعت هستند مانند تابلویی وصف نشدنی است.

در ضمن علاقمندان به حیوانات نیز از رفتن به این پارک لذت میبرند:  زیرا باغ وحش پارک، حیوانات زیادی مانند پرنده های آواز خوان، گوزن شمالی، خرس سیاه، آهو گرفته تا نهنگ های عظیم الجثه در خود جای داده است.

پارک ملی گراس مورن کانادا بیشترین بازدیدکننده را در فصل تابستان دارد.

به سبب وزش بادهای سهمگین در این منطقه  به سختی می توان صدای همراهان خود را شنید.

در مسیر راه به منطقه Tablelands ناحیه پارک ملی Gros Morne ملی نیوفاندلند، بادهای شدید را تجربه خواهید کرد.

بادهای زمستانی با سرعت120 کیلومتر در ساعت می توانند توربین های بادی عظیمی را به راه بیاندازند.

توصیه می شود که که از نیوفاندلندی ها سوالی نپرسید چون منتظر چنین فرصتی برای حکایت های طولانی خود هستند.

اردوگاه Honda Civic

در اردوگاه  Honda Civic در پارک ملی گراس مورن کانادا می توانید وسایل اسکی خود را آماده کنید. ارتفاع برف در این منطقه به حدی است که اگر به آن عادت نداشته باشید شما را غافلگیر می کند. MID-WINTER در غرب NEWFOUNDLAND همیشه شرایط ایده آل اسکی را ارائه نمی دهد.

 در حالی که بقیه کانادایی ها از ارتفاع فصل لذت می برند، بادهایی از اقیانوس اطلس، برخی از شگفت انگیزترین مناطق راک را از بین می برند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک