خیابان گران ویا

گران ویا ،معروف ترین خیابان اسپانیا

شرح

خیابان گران ویا قلب توریستی مادرید

خیابان گران ویا (Gran Vía) یک خیابان توریستی و معروف در قلب مادرید و مشهورترین خیابان اسپانیا است . دسترسی به کافه ها و مغازه های لوکس و سینما در این خیابان بسیار راحت است و وقتی شما در این خیابان قدم می گذارید می توانید ساعت ها مشغول شوید و ازجذابیت این خیابان لذت ببرید . در سال 1910 میلادی با تخریب ساختمان های زیادی در مرکز شهر ، خیابانی ساختند به نام گران ویا که 2 خیابان مهم در مادرید یعنی خیابان دی آکلا را به میدان پلازا دی اسپانیا وصل کرد . خیابان بزرگ یا همان گران ویا با وجود ساختمان های خیلی لوکس و بزرگ با سبک های کلاسیسیسم و نئو مودِخار که چشم هر بیننده به آن ها خیره می شود .

گران ویا مادرید

ساختمان‌ های گران ویا

شکوه و ابهت ساختمان های خیابان گران ویان زبانزد مردمان مادرید است و به همین دلیل گردشگران زیادی برای بازدید به این خیابان می آیند . ساختمان مشهور «متروپولیس» دراین خیابان قراردارد که روی ساختمان مجسمه ای درست شده است که نماد گران ویا است . معماران معروف چون  ژول و ریموند فوییر خالق این طرح شگفت انگیز بودند . ساختمان «تلفونیکا» در سال 1929 ساخته شده است که جزو اولین برج مادرید به حساب می آید . بزرگترین سالن آمفی تئاتر که در آن اپرا، کنسرت و برنامه های دیگر برگزار شود در ساختمان «کاپیتول» در همین خیابان می باشد که این ساختمان چند منظوره هتل ، رستوران و کافه نیز دارد .

متروپولیس

در گران ویا چطور سرگرم شویم؟

یکی از سرگرمی های جذاب و دیدنی این خیابان ، تماشای سیرک خورشید ، اجرای استند آپ کمدی، باله یا یک نمایش عالی اسپانیایی است . به دلیل دسترسی گران ویا به سایر خیابان های مادرید ، در این خیابان رستوران های زیادی وجود دارد که شما می توانید معروف ترین و غذاهای محلی اسپانیا را در رستوران های این منطقه امتحان کنید . یکی از بهترین سرگرمی ها خصوصا برای بانوان خرید کردن است . Gran Via یک خیابان تجاری با مغازه های لوکس و برندهای اسپانیایی می باشد . فروشگاه El Corte Inglés یکی از مشهور ترین فروشگاهای این منطقه است که برندهای روز دنیا مانند شانل، دیور و کارولینا هِرِرا در این مرکز خرید وجود دارد . در خیابان گراو ویا سینماهای زیاد و معروفی بوده که از 15 سینما در حال حاضر فقط 3 سینما فعالیت می کند . اگر زمان خالی داشتید و دنبال یک سرگرمی خوب بودید و به زبان اسپانیایی مسلط هستید به شما پیشنهاد می دهیم به سینما رفته و از دیدن فیلم های اسپانیایی لذت ببرید .

گران ویا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط