خیابان گرافتون در دوبلین

خیابان گرافتون در دوبلین

شرح

خیابان گرافتون در دوبلین

خیابان گرافتون از دو خیابان اصلی خرید در مرکز شهر دوبلین است و دیگری خیابان هنری است. از خیابان سبز Stephen در جنوب تا کالج سبز در شمال می رود. در سال 2008 ، خیابان گرافتون پنجمین خیابان گران قیمت اصلی خرید و فروش در جهان بود که 5،621 یورو در سال ، و سیزدهمین گرانترین خیابان اصلی خرید در جهان در سال 2016 با قیمت تقریبی 3300 یورو در سال است.

این خیابان به نام هنری فیتزروی ، اولین دوک گرافتون ، فرزند نامشروع چارلز دوم انگلیس که مالک زمین در این منطقه بود ، نامگذاری شد. این خیابان از یک خط کشوری در آن زمان موجود توسط خانواده داوسون در سال 1708 ساخته شد که پس از آن به نام موازی خیابان داوسون نامگذاری شده است.

پل اوکانل

پس از ساخته شدن پل اوکانل برای پیمایش رودخانه لیفی ساخته شد ، خیابان گرافتون از یک خیابان مسکونی شیک به یک مسیر متراکم درون شهری تبدیل شد.انتهای شمالی خیابان گرافتون برای مجلس هجدهم ترینیتی کالج ترینیتی Provost ، قرن هجدهم ، خانه اصلی رئیس کالج است. در طول جاده از این مکان ، مکان قبلی مجسمه مولی مالون ، یک جاذبه توریستی و مکان ملاقات مشهور است که به طور دائم در سال 2014 از خیابان گرافتون به خیابان Suffolk در نزدیکی آن منتقل شد تا راهی برای گسترش سیستم تراموا لوآس شود.

در تاریخ 19 اوت 2005 ، یک مجسمه برنزی به سبک زندگی از فیل لینوت در خیابان هری ، در خیابان گرافتون در نزدیکی انتهای سبز استفان رونمایی شد.این خیابان در قرن 19 به فحشا معروف بود. در دهه 1870 ، 1500 روسپی معروف به کار در خیابان شدند.

کافه شرقی Bewley

کافه شرقی Bewley ، یک مؤسسه Grafton Street از زمان افتتاح آن در سال 1927 ، در پایان اکتبر 2004 اعلام کرد که قرار است قبل از کریسمس ، به همراه کافه خیابان Westmoreland خود ، تعطیل شود. در پی مبارزات بسیاری ، از جمله کاترین بایرن ، شهردار آن زمان در دوبلین ، کافه خیابان خیابان گرافتون ، که بسته شده بود ، از جمله منطقه عملکرد کوچک آن ، دوباره بازگشایی شد.

عابر پیاده خیابان گرافتون برای اولین بار در سال 1971 مورد محاکمه قرار گرفت ، اما تأخیرهای طولانی باعث شد که این کار تا سال 1983 دائمی نباشد ، و در سال 1988 بازسازی شد. اعتراضات از طرف مشاوران و صاحبان مشاغل کوچک صورت گرفت که ادعا می کردند که عابر پیاده منجر به افزایش خرده فروشی خواهد شد. جرم و رفتار ضد اجتماعی. انتهای شمالی خیابان ، بین خیابان ناسائو و کالج گرین عابر پیاده نیست.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک