باغ گیاهشناسی گوتنبرگ در سوئد

باغ گیاه شناسی گوتنبرگ در سوئد

شرح

باغ گیاه شناسی گوتنبرگ در سوئد

باغ گیاه شناسی گوتنبرگ در گوتنبرگ سوئد واقع شده است و یکی از باغهای بزرگ گیاه شناسی در اروپا است.باغ گیاه شناسی گوتنبرگ در منطقه ای کاملاً روستایی واقع شده است ، جایی که سابقاً یک ملک بزرگ کشور به نام Stora Änggården در آن واقع شده بود. این باغ در ابتدا با کمک مالی از بنیاد چارلز فلیکس لیندبرگ ، به یاد و خاطره ویژه خود چارلز فلیکس لیندبرگ تأمین شد. لیندبرگ یک تاجر و اهدا کننده سوئدی بود که در سال 1909 درگذشت.

شورای شهر گوتنبرگ

شورای شهر گوتنبرگ ابتکار عمل را در سال 1912 به باغ گیاه شناسی گوتنبرگ گرفت. این تصمیم سرانجام در سال 1915 گرفته شد و کار در سال 1916 آغاز شد. این پارک در سال 1919 افتتاح شد. این نخستین بار به عنوان "زمینه ای برای آزمایش و تظاهرات بیولوژیکی ، و یک پارک طبیعت" برنامه ریزی شده بود. استورا اونگوردن در سال 1812 ساخته شد و تحت نظارت معمار سیگفرد اریکسون در سال 1919 بازسازی شد و اکنون به عنوان اقامتگاه کارمندان مورد استفاده قرار می گیرد.

باغ گیاه شناسی گوتنبرگ در سال 1923 هنگامی که گوتنبرگ 300مین سالگرد جشن خود را جشن گرفت افتتاح شد.

کارل اسکاتسبرگ و باغ گیاه شناسی گوتنبرگ

یکی از گیاه شناسان برجسته که باغ را ایجاد کرده کارل اسکاتسبرگ بود که برای جمع آوری گیاهان نادر باغ چندین مسافرت تحقیقاتی در سراسر جهان انجام داد .او به عنوان مدیر اول منصوب شد و از سال 1919 تا 1948 فعالیت داشت. جاده خارج از خیابان اصلی و ورودی به نام او نامگذاری شده است.

کمک های مالی بسیاری از منابع در تأمین اعتبار باغ از جمله تأمین اعتبار ساخت و ساز ساختمان اداری نقش اساسی داشته اند. ساختمان اداری توسط معمار سوئدی Arvid Bjerke طراحی و در سال 1926 تکمیل شد. یک بال به سال 1936 اضافه شد تا گیاه  بتواند گیاه دارویی را ذخیره کند.

زمین توسط شهر و افراد خصوصی اهدا شد. یک قطعه زمین مجاور توسط شهر به دانشگاه گوتنبرگ برای ساخت ساختمان وزارت زیست شناسی و ساختمانهای علوم محیطی اهدا شد ، در سمت راست که از ورودی اصلی دیده می شود. آنها توسط معماران طراحی و در سال 1971 به پایان رسید. در سال 1975 Woodlands های حاوی آربرتوم با مجموعه ای از درختان عجیب و غریب در سال 1975 به عنوان یک ذخیره طبیعت اعلام شد و از آن به عنوان ånggårdsbergen نامگذاری شد.

شهر گوتنبرگ در سال 1998 عملیات باغ را به شورای منطقه ای واگذار کرد.

ویژگیهای باغ گیاه شناسی گوتنبرگ

باغ مناسب حدود 40 هکتار است و 16000 گونه مختلف وجود دارد. راک گاردن در راهنمای سبز میشلن دو ستاره دریافت کرده است. از دیدنی های دیگر دره رودودندرون ، گلاد ژاپنی و گلخانه ها با حدود 4000 گیاه مختلف از جمله حدود 1500 ارکیده ، یک آپارتمان برجسته قابل توجه توفا و درخت نادر جزیره عید پاک است.

این پارک در سوئد از آنجا که مستقل از دانشگاه شهر است بی نظیر است. در حال حاضر این کشور با 175 هکتار که یکی از مناطق طبیعی وحشی در تپه های anggårdsbergen است ، یکی از باغهای بزرگ گیاه شناسی در اروپا است. این ذخیره گاه در مجموعه های مرتب از نظر علمی نیز محل اربعین باغ با رمزهای درختان از بسیاری از نقاط جهان است. مساحت زیر کشت باغ حدود 40 هکتار وسعت دارد که از این حدود حدود نیمی از آن شامل تخت گیاهان است. چمنزارها و بوته های وسیعی نیز وجود دارد. نماد باغ یک شقایق چوب سفید است. این گل ها در بهار دره های وودلندز و ذخیره طبیعت را فرش می کنند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل