دره ساماریا

دره ساماریا

شرح

دره ساماریا یک پارک ملی در یونان از سال 1962 در جزیره کرت ، یکی از جاذبه های مهم گردشگری این جزیره و یک ذخیره بیوسفر جهانی است.این تنگه در جنوب غربی کرت در بخش منطقه ای چانیا قرار دارد. این رودخانه توسط رودخانه کوچکی که بین کوه های سفیدlefka  و کوه تشکیل شده  است ایجاد شده است. ولاکیاس تعدادی دره دیگر نیز در کوهستان سفید وجود دارد.

دره ساماریا

ویژگی های دره ساماریا

در حالی که برخی می گویند این تنگه 18 کیلومتر طول دارد ، این فاصله به فاصله بین اسکان اومالوس در ضلع شمالی فلات و روستای آگیا رومی اشاره دارد. در حقیقت ، این تنگه 16 کیلومتر طول دارد و از ارتفاع 1.250 متر از ورودی شمالی شروع می شود و در سواحل دریای لیبی در آگیا رومی ختم می شود. پیاده روی از طریق پارک ملی ساماریا به طول 13 کیلومتر طول دارد ، اما باید از خروجی پارک دو کیلومتر دیگر تا آگیا روملی فاصله داشته باشید و پیاده روی را 15 کیلومتر طی کنید.

مشهورترین قسمت دره ساماریا

مشهورترین قسمت این تنگه ، کششی است که به نام دروازه به عنوان “دروازه های آهنین” شناخته می شود ، جایی که طرفین دره ساماریا به عرض فقط چهار متر نزدیک می شود و تا ارتفاع تقریباً 300 متر صعود می کند.در سال 1962 این تنگه به ​​ویژه به عنوان پناهگاهی برای کرای کریمه نادرتبدیل به یک پارک ملی شد ، که عمدتاً محدود به پارک و جزیره ای واقع در ساحل آگیا مارینا است. چندین گونه آندمیک دیگر در این تنگه و اطراف آن و همچنین بسیاری از گونه های دیگر گل و پرندگان وجود دارد.

روستای ساماریچ

روستای ساماریچ درست در داخل تنگه قرار دارد. سرانجام توسط آخرین ساکنان باقیمانده در سال 1962 رها شد تا راهی برای پارک شوند. این روستا و دره نام خود را از کلیسای باستانی روستا ، ایسیا ماریا گرفته است.بازدیدکنندگان از کرت یک تکمیل پیاده روی در دره ساماریا از فلات اومالوس تا آگیا رومیلی در دریای لیبی است که در آن مرحله گردشگران به دهکده مجاور سوگیا یا هورا سفاکیون سوار می شوند ، جایی که می توانند یک شب را در آنجا بگذرانند یا آنها می توانند یک مربی را به چانیا جذب کنند.

پیاده روی پنج تا هفت ساعت طول می کشد و به خصوص در اوج تابستان می تواند سرسخت باشد.بازدید از پارک ملی از اول ماه مه تا 15 اکتبر مجاز است.ساعت بازدید از پارک روزانه 07:00 الی 15:00 است. از ساعت 15 تا غروب آفتاب ، بازدید کنندگان مجاز به طی مسافت تنها دو کیلومتری در پارک هستند.

مسیر های اتوبوس

اتوبوس های یونان روزانه از Chania شروع می شوند تا به سمت سرچشمه ، به نام Xyloskalo. اتوبوسها با علامت “OMALOS” از ایستگاه اتوبوس مرکزی Chania در ساعت 07:45 و 8:45 حرکت می کنند. کرایه سفر یک مسافر 15،70 یورو است.اتوبوس های صبح یک ساعت طول می کشد. این دره 12.8 کیلومتر طول دارد ، اما مسافت دیگری نیز با مسافت 3.2 کیلومتر وجود دارد که می توانید پس از خروج از دره ، برای پیاده روی از آژانس رومیلی راه بروید. برای قدم زدن در 16 کیلومتر به پنج تا شش ساعت زمان نیاز دارید. آگاه باشید که همیشه به سمت سرازیری می رود و به همین دلیل به زانوها سرسخت است.هزینه ورودی 5 یوروو برای کودکان زیر 15 سال رایگان است.

پیاده رودی در دره

در تمام طول دره آب آشامیدنی زیادی وجود دارد. چکمه های پیاده روی توصیه می شود ، همچنین کفش ورزشی می تواند پوشیده شود.در انتهای تنگه به ​​علاوه 2 کیلومتر Agia Roumeli ، روستایی با رستوران و محل اسکان و قایق به Chora Sfakion یا Sougia واقع شده است.از سوگیا یا Chora Sfakion ، اتوبوس ها به Chania بازگشتند و در ساعت 18:30 به مقصد عزیمت می کنند.

اتوبوس همیشه منتظر رسیدن قایق است.بلیط های این دو اتوبوس را می توانید در محل بلیط در ایستگاه اتوبوس Chania رزرو کنید  بلیط این قایق را می توان فقط در آگیا روحلی خریداری کرد.روزانه تورهای با راهنمایی برگزار می شود که توسط آژانس های مسافرتی مختلف انجام می شود ، که هزینه آنها معمولاً در حدود 20 یورو است که شامل کرایه برای اتوبوس ها و راهنمای تور نیز می شود.

قیمت شامل بلیط قایق و هزینه ورودی نیست که معمولاً بطور جداگانه در اتوبوس جمع می شود.انتخاب قیمت کل حمل و نقل عمومی برای یک بزرگسال در مستقر در Chania 30.30 €  است. این شامل بلیط ورودی Samaria Gorge ، مسافرت با اتوبوس و اتوبوس برگشت به Chania و قایق کشتی است که شما را برای گرفتن اتوبوس برگشت از Agia Roumeli به Sfakia می برند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک