یست اسکی ساکلیکنت آنتالیا

به پیست اسکی ساکلیکنت آنتالیا بروید

شرح

پیست اسکی ساکلیکنت

پیست اسکی ساکلیکنت | آنتالیا از محبوب ترین شهر های ترکیه به شمار می رود و بیشتر مسافرین این شهر سفر های خود را در تابستان به این شهر ساحلی زیبا انجام می دهند .آنتالیا علاوه بر داشتن تفریحات آبی فراوان و هتل های مناسب که پاسخگو تمام خواسته های شما می باشند مزیت دیگری نیز در فصل زمستان دارد.در ادامه ما قصد داریم از دیگر تفریحات زمستانی آنتالیا یعنی اسکی در پیست  ساکلیکنت بیشتر برای شما توضیح دهیم.پیست اسکی ساکلیکنت  را می توان یکی از جاذبه های مهم شهر آنتالیا در فصل زمستان دانست.این شهر در زمستان پذیرای گردشگران فراوانی از سرتاسر دنیا از جمله گردشگران ایرانی نیز می باشد ، در سفر خود به این پیست اسکی حتی اگر اسکی هم بلد نباشید باز هم جای نگرانی نیست پیست اسکی ساکلیکنت در فضای خود امکانات رفاهی بسیاری جاد داده است از جمله آموزش اسکی .پیست اسکی ساکلیکنت می توان فضای مناسبی برای  اسکی بازان حرفه ای و مبتدی باشد اگر علاقه ای به این رشته ورزشی دارید پیشنهاد می کنیم بازدید از این پیست زیبا را در برنامه سفر خود قرار دهید.

پیست اسکی ساکلیکنت

معرفی و موقعیت پیست اسکی ساکلیکنت

این پیست اسکی در 45 کیلومتری غربی شهر آنتالیا واقع شده است .ساکلیکنت در واقع در قسمت کوهستانی  رشته کوه های توروس (Taurus Mountains) واقع شده است .ارتفاع پیست اسکی ساکلیکنت از سطح دریا 1850 می باشد .حجم بارش برف و یا حجم برف پیست در سال قابل قبول می باشد و می تواند خواسته اسکی بازان حرفه را تامین کند بارش برف در پیست بین 1 ال 2 متر می رسد البته در بعضی از سال ها بارش برف تا 4 متر هم رسیده است.در پیست اسکی ساکلیکنت بیش از 500 اقامتگاه تفریحی وجود دارد که می تواند محیطی ارام و راحت را برای شما فراهم کند .دمای حدودی این پیست  5 درجه سانتیگراد می باشد و در طول یک سال شما به طور تقریبی 120 روز زمان دارید تا از این مجموعه استفاده بکنید.

پیست ساکلیکنت

دسترسی به پیست اسکی ساکلیکنت

یکی از راه های رسیدن به این پیست ،در 50 کیلومتری فررودگاه آنتالیا می باشد در روزهای جمعه و یا روزهای تعطیل اتوبوس و ون هایی هستند که به سمت این پیست حرکت می کنند و یا اکر شما از خودروی شخصی خود استفاده می کنید می توانید بسیار راحت به مجموعه خود را برسانید و یا اگر شما در هتل ساکلیکنت اقامت داشته باشید این هتل برای مسافران خود ترانسفر رایگان به سمت پیست نیز دارد . هزینه ورود به این مجموعه ورزشی برای بزرگسالان 15 لیر ترکیه می باشد و برای دانش آموزان 10 لیر ، کودکان 7 تا 12 سال 5 لیر و کودکان  زیر 6 سال اجازه ورود به مجموعه را ندارند حتی به همراه خانواده خود.

دسترسی به پیست اسکی

معرفی قسمت های پیست اسکی ساکلیکنت

در پیست اسکی ساکلیکنت به دلیل داشتن فضای فراوانی که در اختیار دارید از امکانات رفاهی و سرگرم کننده بسیاری نیز برخوردار هستید و در شروع روز خود مطمئن باشید این مجموعه برای شما روز پر شور و هیجانی را رقم خواهد زد.دراین پیست شما می توانید در 4 مسیر که در این پیست تایین شده است به اسکی کردن بپردازید . در ساکلیکنت با توجه به میزان توانایی شما در ورزش اسکی مسیرهایی تایین نموده اند که با رنگ های متفاوت از یکدیگر جدا شده اند ، در ادامه  توضیحات مختصری در رابطه با این مسیر ها به شما خواهیم داد.

پیست اسکی
  • مسیر قرمز

مسیر قرمز دارای طول 4000 متری می باشد و در طول مسیر با شیب تند و مسیر پر و پیچ و خمی مواجه می شوید این مسیر برای اسکی بازانی طراحی شده است که در این امر حرفه ای می باشند و به هیچ عنوان برای اسکی بازان مبتدی توصیه نمی شود.

  • مسیر سیاه

مسیر سیاه مانند مسیر قرمز برای حرفه ای ها طراحی شده است با این تفاوت که مسیر سیاه دارای طول 1500 متری می باشد در جریان باشید مسیر سیاه در نقطه ای  مسیر قرمز را قطع می کند .شما برای دسترسی به قسمت بالای مسیر سیاه می توانید از تله سی یژ استفاده بکنید.

  • مسیر آبی

مسیر آبی نیز مانند مسیر سیاه دارای یک طول 1500 متری می باشد با این تفاوت که این مسیر برای کسانی که اسکی کردن را به طور حرفه ای بلد نیستن طراحی شده است . مسیری  با شیب کم که می توانید با خیالی آسوده به تفریح خود بپردازید.

  • مسیر زرد

مسیر زرد مختص کسانی است که کلا اسکی کردن را آموزش ندیده اند در این مسیر 300 متری شما می توانید با گرفتن مربی اسکی کردن را به صورت خلاصه و ابتدایی آموزش ببینید.در این مسیر تیوپ هایی وجود دارند که می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده بکنید . در جریان باشید وارد کردن وسایلی مانند تیوپ از خارج از مجموعه به داخل ممنوع می باشد.

پیست اسکی آنتالیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط