شیشه های مورانو ونیز

شیشه های مورانو ونیز

شرح

ایتالیا جزو یکی پرطرفدارترین تورهای اروپایی می باشد که سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر می باشد. ایتالیا علاوه بر گنجینه های هنری با ارزش دارای سواحل زیبا، دریاچه های واقع در ارتفاع زیاد و کوهستان های باشکوه است؛ پس جایی برای تعجب وجود ندارد که چرا به ایتالیا لقب کشور زیبا داده اند. امروزه یک دلیل اصلی وجود دارد که باعث می‌شود گردشگران تور ایتالیا حاضر در ونیز به مورانو بیایند تا از شیشه های مورانو ونیز دیدن کنند.

مورانو

مورانو در واقع از هفت جزیره تشکیل شده است که به هم دیگر بسیار نزدیکند و توسط راههای آبی از یکدیگر جدا شده‌اند. در این مورد، این جزیره، انگار نسخه کوچکتر و ساده‌تر ونیز است. ونیز از 177 جزیره تشکیل شده که با شبکه‌ای از 117 کانال از هم جدا شده‌اند. آبراه‌های مورانو از بیشتر کانالهای ونیز عریض‌تر هستند. این کانال‌ها برای 5000 نفری که در این جزیره زندگی می‌کنند نقش بسیار مهمی دارند.

ولی یک عامل دیگر غیر از کانال‌های مورانو وجود دارد که باعث رونق این جزیره در طی قرن‌ها شده است، عاملی که باعث می‌شود هر روز تعداد زیادی قایق پر از مسافران تور ایتالیا به این جزیره بیایند. جزیره مورانو در اواخر قرون وسطی و دوره رنسانس پیشروترین مرکز ساخت شیشه در دنیا شده بود؛ مهارت و سنتی که تا به امروز در این جزیره باقی مانده است. شرکت‌هایی در ونیز وجود دارند که سواری رایگان با قایق به مورانو ترتیب می‌دهند، همراه با یک تور بازدید از یکی از شرکت‌های شیشه‌سازی مورانو.

شیشه های مورانو ونیز محصولی کمیاب

 شیشه مورانو یکی از محصولات کمیابی است که از موج جهانی شدن جدا مانده است. هر قطعه شیشه مورانو دست‌ ساز و منحصر به فرد بوده و مطمئن باشید قطعه‌ای دقیقاً مشابه آن را در خانه‌ی همسایه‌تان نخواهید دید. مورانو با یک سفر کوتاه با قایق به سمت شمال شهر تاریخی ونیز قابل دسترس است. جزیره مورانو تقریبا شکلی دایره‌ای دارد و از یک سمتش به سمت دیگر حدود 1.5 کیلومتر عرض دارد.

فرآیند ساخت شیشه های مورانو ونیز

در این تورها شما توضیحات مختصری در مورد فرآیند ساخت شیشه دریافت می‎کنید در حالی که به تماشای کار هنرمندان شیشه‌ ساز می‌نشینید. البته که این راحت‌ترین راه برای انجام این کار است ولی کسانی که این روش را برای دیدن شیشه‌ سازی مورانو انتخاب می‌کنند باید در ذهن داشته باشند که احتمالا مجبور می‌شوند شیشه‌های آن کارخانه را بخرند. برنامه برگشت سریع این تورها نیز باعث می‌شود بازدیدکنندگان فرصت گشتن در جزیره مورانو را با خیال راحت و در آرامش از دست بدهند.

خرید شیشه های مورانو ونیز

وقتی در تور ایتالیا و در مورانو شیشه می‌خرید، مراقب باشید چه چیزی می‌خرید، مانند هر جای دیگری در دنیا در این جا هم صدق می‌کند. امروزه بخشی زیادی از شیشه‌ای که در مورانو وجود دارد از دیگر کشورهای اروپا یا کشورهای آسیایی وارد شده و یکبار دیگر باعث ضربه زدن به صنعت شیشه مورانو شده‌اند. برای مقابله با این هجمه، 50 شرکت شیشه‌سازی مورانو با هم متحد شدند و نام تجاری اصل را ایجاد کرده‌اند. این علامت تجاری لزوما نشان دهنده کیفیت خیلی بالای آن وسیله شیشه‌ای نیست، ولی با این حال تضمین می‌کند که آن شیشه در مورانو ساخته شده است.

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک