غار یخی واتنایوکول ایسلند

غار یخی واتنایوکول ایسلند

شرح

اگر شما عاشق طبیعت هستید و یکی از دوستداران طبیعت به شمار می روید، پس حتما باید یکی از مقاصدی که برای آن برنامه ریزی می کنید، ایسلند باشد. بسیاری از گردشرانی که به این کشور می آیند، مهم ترین دلیلی که پیش خود دارند بازدید از طبیعت ایسلند است که شما را شیفته خود خواهد کرد. هر آنچه که برای شما فاکتور یک طبیعت دوست داشتنی است، از مسیرهای طبیعت گردی گرفته زیبا گرفته تا آبشارهای دلنشین و غار یخی واتنایوکول ایسلند، همگی در دل این کشور جای گرفته اند.

جاذبه های طبیعی شگفت انگیز ایسلند – غار یخی واتنایوکول ایسلند

غارهای یخی ایسلند جاذبه های طبیعی شگفت انگیز برای هر بازدیدکننده ای هستند که شانس اکتشاف آنها را پیدا کنند. این غارهای یخی در لایه های زیرین یخچال های قطبی ایسلند پنهان هستند؛ در حقیقت این گذرگاه ها هر زمستان با عبور آرام رودخانه های یخی از ارتفاعات کوهستانی ایجاد شده تا یکبار دیگر در فصل بهار تخریب شوند.

غار یخی واتنایوکول ایسلند

مکان هایی وجود دارند که می توانید هر سال شاهد بازگشت مجدد این غارهای یخی شگفت انگیز باشید. مشهورترین آنها غار یخی واتنایوکول است که به عنوان بزرگترین یخچال ایسلند حدود 11% خاک این کشور را اشغال کرده و بدین شکل در داخل آن فضای زیادی برای شکل گیری غارهای یخی وجود دارد. بنابراین اگر می خواهید بودن در فضایی زیر خروارها یخ را تجربه کنید، پارک ملی واتنایوکول که یخچال ها و زبانه های یخی متعددی در آن قرار گرفته مکانی عالی برای شما به شمار می رود.

پارک ملی واتنایوکول

پارک ملی واتنایوکول در قسمت جنوب شرقی ایسلند واقع شده و شامل پارک ملی اسکفتافل در بخش جنوب غربی و  در ناحیه ی شمالی می شود. برای رسیدن به این منطقه باید از طریق جاده ساحلی جنوبی معروف ایسلند اقدام کرد که فرصتی عالی برای بازدید از جاذبه های در طول مسیر را نیز فراهم می کند. به عنوان بزرگترین یخچال اروپا، مواجهه با غارهای یخی در یخچال واتنایوکول امری عادی به شمار می رود. د

ر برخی نقاط ضخامات یخ به 1000 متر می رسد و دیوارهای یخی در این منطقه آنقدر بلند هستند که ممکن است خود را در یکی از اپیزودهای سریال تاج و تخت تصور کنید. پشت این دیوارها غارهای یخی وجود دارند که منتظر کشف شدن هستند. توجه کنید که ورودی این غارها می تواند بزرگ یا بسیار کوچک باشد اما به محض اینکه قدم در آنها بگذارید، مسحور زیبایی هایشان خواهید شد.

رنگ خارق العاده ی یخ

یکی از زیباترین نمودهای آن، رنگ خارق العاده ی یخ است که همه چیز را در دریایی آبی رنگ غرق می کند. این رنگ به دلیل نبود نور خورشید و همچنین هوا در یخ است. در کنار دیوارهای مواج غار یخی واتنایوکول می توانید موفق به دیدن مجسمه ها و ستون های یخی زیبایی شوید که گویی یکراست از انیمیشن Frozen در آمده اند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک