جمعه بازار گنت

جمعه بازار گنت

شرح

جمعه بازار گنت ، در میدان شهری Vrijdagmarkt  (تلفظ انگلیسی: Friday Market )در مرکز تاریخی گنت ، بلژیک است . این روز به نام سنت هفتگی نیز نامگذاری شده است . هر روز صبح جمعه یک بازارچه محلی در این مکان برپا میگردد . به عنوان یکی از قدیمی ترین میادین گنت ، نقش مهمی در تاریخ شهر ایفا کرد.

مجسمه ی در وسط Vrijdagmarkt

مجسمه ی در وسط Vrijdagmarkt که یادآور یک دوره با شکوه است که از آن گذشت. تقریباً گویا رونق گرفتن سهامداران بازار در جهت رونق بود . مجسمه ی یعقوب ون آرتولد ، در آنجا ایستاده و بازوی خود را به سمت انگلستان نشانه گرفته است.

شهر گنت و جمعه بازار گنت

شهر گنت مکانی برای زندگی خوب و غذای عالی است . محصولات و مواد غذایی تازه و محلی را بچشید . گل ها ، پرندگان ، سوغات اصلی یا به سادگی کاهو تازه همه آنها را در اینجا مشاهده خواهید کرد . گنت برای همه افراد مطلبی دارد ، با لذت فراوان در فروشگاه های گنت ، همگی از شما استقبال خواهند کرد ، و همه چیز متناسب با هر سلیقه موجود میباشد .

در این بازار جمعه ها از محصولات تازه ، پوشاک  ولوازم الکترونیک … گرفته تا عتیقه جات را هر هفته روزهای جمعه بین ساعت 7:30 صبح تا 13:00 ظهر و شنبه ها ازساعت 11:00 صبح تا 18:30 بعد از ظهر در این میدان پیدا خواهید کرد.

میدان Vrijdagmarkt و جمعه بازار گنت

اطراف میدان Vrijdagmarkt  که بسیار ارزش بازدید دارند را در برنامه سفر خود بگذارید . می توانید ساعت ها در اطراف این میدان بگذرانید. جمعه ها و شنبه ها ،نیز از بازارهای محلی که نام این میدان را گرفته اند بازدید نماید. در کوچه ها و خیابان های که اطراف آن هست ، و به تماشای این محله پرجنب و جوش و باشکوه  بروید .

در فروشگاه های اطراف به Serpentstraat و Baudelostraat سری بزنید تا گنجینه های از کتوب LP مرور کرده و یا لباس مناسب را ، در یکی از فروشگاه های مد روز گنت خریداری نموده .

موقعیت هتل

شهر: خنت

دیدنی‌های نزدیک