جشن های سنتی ترکیه

با جشن های سنتی ترکیه آشنا شوید

شرح

جشن های سنتی و فستیوال‌ های ترکیه

فستیوال های ترکیه | ترکیه یک کشور کوهستانی می باشد که 2 قاره اروپا و آسیا را بهم پیوند زده است . این کشور به دلیل آب و هوای بسیار عالی و جاذبه های فراوان سالیانه گردشگران زیادی به ترکیه سفر می کنند . کشور ترکیه بر خلاف اینکه نزدیک به کشورهای اروپایی است اما جشن ها و سنت های قدیمی خود را دارد . سالیانه جشن ها و فستیوال های زیادی در این کشور برگزار می شود که همین فستیوال ها جزو جاذبه های ترکیه محسوب می شود و همچنین جشن های ترکیه چون نزدیک به فرهنگ ایران است برای مردم ایران بسیار جالب و دیدنی است . با ما همراه باشید تا با جشن ها و فستیوال های ترکیه آشنا شوید .

جشن های ترکیه

جشنواره ی کاپادوکس | Cappadox

جشنواره ی کاپادوکس در یکی ار شهرهای معروف و توریستی ترکیه به نام کاپادوکیه برگزار می شود . اولین جشن در سال 2015 برگزار شده و تا به امروز به یکی از بهترین فستیوال های ترکیه به حساب می آید . در این جشن فعالیت هایی چون موسیقی، آشپزی، هنرهای تلفیقی و بسیاری از فعالیت های دیگر برگزار می شود . در شهر کاپادوکیه یک فستیوال دیدنی دیگر نیز برگزار می شود که مردمان این شهر بالن های خود را هوا کرده و نمای بسیار زیبایی در شهر به وجود می آورند .

کاپادوکس ترکیه

جشنواره ی خرید در استانبول | Istanbul Shopping Festival

یکی از جالب ترین و پر کاربردترین جشن ها خصوصا برای بانوان جشن خرید است که سالیانه ازشهر های اطراف ترکیه و کشورهای دیگر به این فستیوال می آیند واز تخفیف های فروشگاه ها استفاده می کنند . جشنواره ی خرید از 18 خرداد تا دهه ی اوایل تیر ادامه دارد .

مراکز خرید استانبول

فستیوال روز جمهوری | Turkish Republic Day

29 اکتبر هر سال در ترکیه روز جمهوری که یکی از مهمترین جشن های این کشور است را جشن می گیرند و این روز تعطیل رسمی است . در این روز پرچم ترکیه و عکس آتاتورک در سراسر شهر نصب می شود و مردم به راهپیمایی و آتش بازی می پردازند .

روز جمهوری ترکیه

جشنواره بین المللی آشپزی در ترکیه | International Istanbul Gastronomy Festival

از ۲۲ تا ۲۵ فوریه در ترکیه جشن بین المللی غذا برگزار می شود . در این جشن آشپزها یا همان شف های معروف با 70 رشته ی غذایی به رقابت می پردازند . در اصل هدف برگزاری این جشن کمک به صنعت غذا و گردشگری غذا است .

جشن بین المللی غذا در ترکیه

فستیوال مولانا | Rumi festival in Konya

یکی از بزرگ ترین فستیوال های معنوی و عرفانی در جهان در شهر قونیه ترکیه برگزار می شود .فستیوال مولانا از 10روز قبل از شب وفات مولانا در مقبره‌ی باشکوه وی برگزار می شود تا یاد این شاعر را گرامی بدارند . از تاریخ ۱۹ تا ۲۷ آذر ماه از کشورهای مختلفی برای دیدن این فستیوال به ترکیه سفر می کنند . برنامه‌ها این جشن شامل سخنرانی، خواندن اشعار مولانا و رقص سماع است.

فستیوال مولانا

عید فطر

عید فطر در ترکیه همانند ایران با پایان یافتن ماه رمضان برگزار می شود . عید فطر در ترکیه 3 روز است که مردم این کشور به دیدار بزرگان می روند و در کنار هم این روز را جشن می گیرند .

عید فطر

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط