نقش آلمان در جنگ جهانی دوم

شرح

مختصری درباره نقش آلمان در جنگ جهانی دوم

نقش آلمان در جنگ جهانی دوم ،جنگی که کشته شدگان زیادی برجای گذاشت، و در آخر با شکست آلمانی ها و ژاپنی ها وموفقیت نیروهای متفقین به پایان رسید .

درمیانه قرن بیستم با شروع جنگ جهانی دوم دنیا درتاریکی کامل داخل شد . جنگ جهانی دوم به‌ شکل مؤثر دنیا را ازسال‌ ۱۹۳۹ الی ۱۹۴۵ تعطیل کرد . این جنگ تا به حال ، بزرگ ‌ترین درگیری نظامی درطول تاریخ بوده است .

مختصری درباره نقش آلمان در جنگ جهانی دوم

اگرچه این جنگ به نواحی  بسیاری از دنیا منتقل شد، اما اغلب کشورهای گرفتار، کوشش مشترکی برای پایان دادن به دشمنی قدرت‌ها خود به نمایش گذاشتند

جنگ جهانی دوم در یک نگاه کوتاه

از کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم آماری بدست آمده که از آن ویرانگرترین آمار کشته‌شدگان جنگها در تاریخ بشریت را یاد میکنند . بیش از ۶۰ میلیون نفر نظامی و غیرنظامی قربانیان این جنگ میباشد . بیشترین آمار این قربانیان درکشورهای اتحاد جماهیر شوروی ۴۲,۰۰۰,۰۰۰ نفر ، آلمان ۹,۰۰۰,۰۰۰ نفر، چین ۴,۰۰۰,۰۰۰ نفر و ژاپن ۳,۰۰۰,۰۰۰ نفر بوده است .

جنگ جهانی دوم در یک نگاه کوتاه

این جنگ از اول سپتامبر سال ۱۹۳۹ آغاز و تا سپتامبرسال  ۱۹۴۵به طول انجامیده است . جبهه‌های نبرد این جنگ مابین اروپا، حوزه‌ی پاسیفیک، حوزه‌ی اقیانوس اطلس، جنوب شرق آسیا، چین، خاورمیانه، حوزه‌ی مدیترانه و شمال آفریقا بوده . 

فرماندهان نیروهای متفقین " ژوزف استالین، فرانکلین روزولت، وینستون چرچیل، چیانگ کای شِک و شارل دوگل  " بودند . فرماندهان نیروهای متحدین یا محورنیز"  آدولف هیتلر، بنیتو موسولینی و هیروهیتو" بوده اند .

آلمان و ژاپن

بر خلاف این که آلمان و ژاپن  با هم متحد بودند، اما هدف و انگیزه‌های خیلی متفاوتی باهم  داشتند و میزان همکاری آن‌ ها بیشتر بخاطر انحراف دشمنان به‌جای کسب هرگونه اخبار متداول بود .

آلمان و ژاپن

اکثر مطالب درمورد جنگ، مجادله های ژاپن و آلمان را به‌ صورت جداگانه بررسی کرده و بین میدان ‌های نبرد درقاره اروپا و ناحیه پاسیفیک قائل می‌شوند .

موقعیت هتل