زیباترین قلعه های آلمان

زیباترین قلعه های آلمان

شرح

همانطور که در مقاله های قبل ذکر کرده بودیم ، کشور آلمان ، زیبایی ها،ویو ها مناظری طبیعی شگفت انگیز و مناطق گردشگری و توریستی، تاریخی و تفریحی زیادی دارد، از جمله این جاذبه های دیدنی این کشور شگفت انگیز می توان به زیباترین قلعه های آلمان اشاره کرد.کشور آلمان انباشته از قلعه‌های شگفت ‌انگیز، دژهای نظامی ،عمارت‌های زیبا، قصرهای ویژه ای ،با معماری های مختلف و کاربردهای متفاوت است.

در نتیجه اگر دوستدار تاریخچه و سرگذشت قلعه‌ها و کاخ‌های آلمان و خاندان سلطنتی این کشور هستید با ما همراه شوید.

قلعه‌ها و کاخ‌های آلمان

قلعه هایدلبرگ یکی از زیباترین قلعه های آلمان

این قلعه‌ باشکوه که در قرن سیزدهم میلادی بنا شده است ، در جنگ ائتلاف بزرگ در قرن هفدهم به دست فرانسه به‌سختی لطمه دید و در سال ۱۷۶۴ میلادی نیز حادثه  آتش سوزی  وسیع بر اثر صاعقه سوخت. در قرن نوزدهم عصر رمانتیک نمایه ای تازه به خرابه‌های این قلعه شکوهمند بخشید و در حال حاضر قلعه هاید لبرگ 1 میلیون بازدید کننده را در سال خود اختصاص داده است. و جزء زیباترین قلعه های آلمان محسوب می شود.

قلعه هایدلبرگ

قلعه زوینگر نیز یکی از معروفترین قلعه های آلمان

این کاخ شگفت‌انگیزِ در شهر درسدن در آلمان شرقی ساخته شده به شیوه باروک است که درحال حاضربه شکل ۳ موزه با انواع مختلف مطالب فعالیت می‌کند. گالری استادان نقاشی‌های قدیم، گروه سلطنتی ریاضیات و مجموعه بی نظیر سفال درسدن  می باشد. قلعه زوینگر در قرن هجدهم توسط ماتئوس دانیل پوپِلمن معمار زبردست و چیره  طراحی گردید. و پس از جنگ جهانی دوم به دست حکام  شوروی سابق مورد بازسازی قرار گرفت.

قلعه زوینگر

قلعه نوی شوان اشتاین جزء زیبا ترین قلعه های آلمان

قلعه‌ نوی شوان اشتاین پس از مرگ لودویگ دوم در سال ۱۸۸۶ به روی همه مردم  گشوده شد. پادشاه کم رو این مکان  را برای زندگی شخصی خود ساخت تا از دید مردم دور باشد. اما امروزه قلعه نوی شوان اشتاین یکی از پربیننده ترین قلعه‌های قاره اروپا به حساب می‌آید. موقعیت این مکان ومنظره شگفت انگیزش نمی‌توانست ازاین شگفت انگیزتر باشد. هر ساله تعداد پنج میلیون نفر به دیدن کاخ پادشاه می‌روند که یک نفربه تنهایی در آن‌جا اقامت داشته است..

قلعه نوی شوان اشتاین

قلعه نوردکرشن جزء خاص ترین قلعه های آلمان

این قلعه در قرن 18 میلادی ساخته شده و در بین گردشگران معروف به کاخ  ورسای آلمان می‌باشد. اطراف قلعه نوردکِرشن با یک کانال خیلی بزرگ شبیه به خندق محاصره شده است، در داخل قلعه یک رستوران سنتی وجود دارد که درآن انواع  غذاهای آلمانی در فضایی اشرافی و با شکوه سرو شده و حال و هوای دوران گذشته را برای شما تداعی می‌کند.

قلعه نوردکرشن

قلعه گلوکسبورگ، معروفترین قلعه آلمان

قلعه‌ی گلوکسبورگ برای اقامت دوکِ اشلِسویگ هولشتاین زاندربورگ در سال های ۱۵۸۳ تا ۱۵۸۷ ساخته شد،در سالهای بعد توسط چند پادشاه دانمارک تصرف گردیده بود. در حال حاضر به عنوان یکی از قلعه های معروف برای اجرای جشنواره های گوناگون و مهمانی های بزرگ استفاده می شود.این قلعه مکانی فوق العاده برای گشت و گذار و دیدن آثار تاریخی می باشد.یکی از بترین مناظر این قلعه دریاچه مصنوعی آن می باشد که آرامش خاصی به آن می دهد.

قلعه گلوکسبورگ

قلعه هوهنزولرن، با معماری خاص آلمانی

کاخ شاهنشاهی هوهنزولرن اولین قلعه روی کوه در اوایل قرن یازدهم ساخته شده است. با گذشت سالها ، خانه هوهنزلرن چندین بارازهم پاشیده شد. این قلعه با سبک معماری رمانتیک ساخته شده و  از جمله آثار تاریخی موجود در این قلعه ، تاج ویلهلم دوم ، برخی از جلوه های شخصی پادشاه فردریک بزرگ می باشد.،

قلعه هوهنزولرن

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: برلین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک