در موزه تئاتر ، موسیقی و سینمای گرجستان

موزه تئاتر موسیقی و سینمای گرجستان

شرح

همه چیز در مورد موزه تئاتر موسیقی و سینمای گرجستان

موزه تئاتر موسیقی و سینمای گرجستان نه تنها یکی از موزه های زیبای گرجستان بلکه یکی از مهم ترین مکان ها فرهنگی این کشور است.

ساختمان موزه تئاتر موسیقی و سینمای گرجستان

ساختمان این موزه خودش به تنهایی با معماری خیره کننده اش که توسط پل استرن، معمار معروف طراحی و ساخته شده است یکی از شاهکارهای معماری جهان محسوب می شود. این ساختمان نمونه کاملی از معماری گوتیک و اسلامی است.

معماری موزه تئاتر موسیقی و سینمای

معماری این ساختمان سه طبقه با سقف های شیب دار و تراس های باز به همراه کتیبه ای زیبا و تزئین شده، یک نگاه غیر معمول از طراحی سنتی تفلیس به نمایش می گذارد. تاریخ به معماری این بنا جذابیت بیشتری می افزاید.

تاریخچه موزه تئاتر موسیقی و سینمای

در سال ۱۹۲۷ موزه تئاتر موسیقی و سینمای گرجستان توسط دیوید که یکی از چهره های معروف گرجستان بود تاسیس شد و به این ساختمان انتقال یافت. دیوید در سال ۱۹۶۳ به عنوان اولین مدیر موزه روبلف آندری در مسکو منصوب شد.

در این موزه بیش از ۳۰۰۰۰۰ اشیاء تاریخی که ارائه دهنده اطلاعاتی درباره فرهنگ و هنر، تئاتر ، سینما، موسیقی و رقص ،خصوصا رقص باله است و همچنین به ارائه اطلاعاتی درباره چهره ها برجسته هنری و فرهنگی گرجستان وجود دارد.

اشیاء موجود در موزه تئاتر موسیقی و سینمای

اشیاء موجود در این موزه از دوره کلاسیک شروع می شوند. از جمله مهمترین آثار هنری موجود در موزه تئاتر ، موسیقی و سینمای گرجستان می توان به ماسک عتیقه کشف شده در کاوش های باستان شناسی اشاره کرد.

مجموعه از فیلم ها و عکس های منحصر بفرد مربوط به فیلم های معروف گرجی نیز از جمله اشیاء این مجموعه می باشند. کولکسیونی از آثار هنری از جمله میناتور های ایرانی مربوط به قرن ۱۶ و ۱۷ و حکاکی های فرانسوی مربوط به قرن ۱۸ نیز از جمله آثار خارق العاده این موزه هستند.

از دیگر آثار برجسته هنری

از دیگر آثار برجسته هنری موجود در این موزه می توان به آرشیو موسیقی آهنگسازان بزرگ گرجستانی از جمله دیمیتری آرکشیویلی، زکریا پریاشویلی و وانو ساراجیشویلی اشاره کرد. آثار دیگری نیز از نمایش نامه نویس و بنیان گذار تئاتر گرجستان مدرن جورجیو اریستاوی و یک کارگردان و فیلم نامه نویس معروف به نام میخائیل چیارولی وجود دارد.

علاوه بر آن ترجمه اثر ویلیام شکسپیر به زبان گرجی که توسط ایوانه ماچاولی انجام شده بود نیز جزء این آثار با ارزش به شمار می رود. لباس های فیلم ،پوسترهای تئاتر وکتاب هایی مربوط به قرن ۱۷ تا ۱۹ نیز در میان این مجموعه آثار قرار دارند.

علاوه بر آن وجود نسخه های خطی و اسناد و مدارکی از آکاکی تسرتلی، الکساندر، لیا چاچداوادزه و کزبگی نیز در این موزه به چشم می خورد.

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط