طبیعت گردی در گرجستان

طبیعت گردی گرجستان

شرح

طبیعت گردی گرجستان

طبیعت گردی گرجستان به دلیل وجود جاذبه‌های متنوع و طبیعت بی‌نظیر یکی از جاذبه های پرطرفدار این کشور است.در گرجستان از تنوع آب و هوایی، گشت و گذار در طبیعت سرسبز، اسکی در کوهستان‌ها و شنا در دریای سیاه لذت خواهید برد.

موقعیت جغرافیایی این کشور، باعث شده که بارها مورد حمله فرمانروایان مختلفی در طول تاریخ قرار بگیرد. نشانه‌هایی از حضور ایران، روسیه، امپراتوری بیزانس و یونان را می‌توانید در گوشه و کنار این کشور مشاهده کنید. به خصوص در معماری، هنر و آشپزی، این تاثیرات به وضوح قابل دیدن است.

در ادامه ایلیا گشت شما را با جاذبه طبیعت گردی گرجستان آشنا می کند.

دریای سیاه

دریای سیاه در غرب گرجستان قرار دارد و یک مقصد عالی برای طبیعت گردی گرجستان در تابستان است. باتومی شهر مرکزی سواحل دریای سیاه است. در منطقه‌ای نیمه استوایی قرار دارد و آب‌وهوای آن بسیار متغیر است. تابستان‌های بسیار گرم دارد و زمستان‌ها شاهد بارش برف است.

در واقع باتومی یکی از مهم‌ترین شهرهای توریستی و طبیعت گردی گرجستان است. اگر تفریحات ساحلی و شنا در دریا را دوست دارید، باتومی را به عنوان مقصد سفر خود در گرجستان انتخاب کنید.

باتومی علاوه بر این که شهری شلوغ و ساحلی است، یک بندر دریایی مهم محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر این شهر به شکل قابل توجهی تغییر کرده است. ساختمان‌های بلند، هتل‌های زنجیره‌ای مشهور، معماری مدرن و بازسازی ساختمان‌های قدیمی قرن نوزدهمی، حال و هوای خاصی به این شهر داده است.

 مناطق مسکونی در اروپا

مرتفع‌ترین سکونتگاه‌های اروپا در ارتفاع ۲۱۰۰ متری در دامنه کوه Shkhara در گرجستان قرار دارند. یکی از این روستاها Ushguli نام دارد که ۲۰۰ نفر در آن سکونت دارند. شش ماه از سال، این منطقه پوشیده از برف است. در نتیجه برف سنگین باعث بسته شدن مسیرها به شهر مرکزی این منطقه می شود.

اسکی در طبیعت گردی گرجستان

گرجستان سه ریزورت اسکی دارد که در بین آن‌ها پیست Gudauri از همه معروف‌تر است. این مجموعه به خاطر زیرساخت‌های بهتر، مورد توجه اهالی و گردشگران قرار دارد. در این مجموعه علاوه بر لذت بردن از تفریحات و ورزش‌های زمستانی، از دیدن زیباترین چشم‌اندازهای کوهستانی لذت می‌برید.

شهرهای غاری باستانی

گرجستان سه شهر غاری دارد که در گوشه و کنار این کشور قرار گرفته‌اند. این سه شهر با هم تفاوت دارند و هر سه آن‌ها ارزش وقت گذاشتن و بازدید کردن دارد. نزدیک‌ترین شهر غاری به تفلیس شهر Uplistsikhe است که بیش از همه به خاطر تنوع و تلفیق سبک‌های مختلف معماری مشهور است.

دیگر شهر غاری مهمی که می‌توانید از آن بازدید کنید واردزیا نام دارد. گاهی این شهر را با عنوان نگین معماری قرون وسطایی گرجستان می‌شناسند. این شهر در دیواره صخره‌ای در ارتفاع ۱۳۰۰ متری تراشیده شده است.

مجموعه صومعه The David Gareji در منطقه‌ای به نام Kakheti قرار دارد و در قرن ششم ساخته شده است. این مجموعه شامل ۱۳ صومعه است که در تپه‌های هم‌جوار با آذربایجان ساخته شده است.

مناطق روستایی و طبیعت گردی گرجستان

طبیعت گردی گرجستان یک مقصد عالی برای دوستداران طبیعت است. در این کشور مسیرهای پیاده‌گردی زیادی در مناطق مختلف وجود دارد. پارک‌های ملی، دریاچه‌ها و مناطق مختلف این کشور برای طبیعت‌گردی ایده‌آل است.

مسیرهای کوه‌پیمایی و پیاده گردی در گرجستان برای افراد مختلف طراحی شده است. بعضی از آن‌ها هم برای مبتدی‌ها مناسب است و هم برای حرفه‌ای ترها.

هر کدام از مسیرها منظره‌ای خاص و منحصربه‌فرد دارند. فرقی نمی‌کند که کدام مسیر را انتخاب کنید، در هر صورت از پیاده‌گردی در طبیعت و تماشای زیباترین چشم‌اندازها، لذت می‌برید.

قدم زدن در جاده ابریشم – طبیعت گردی گرجستان

جاده ابریشم، بزرگ‌ترین مسیر تجاری دنیا از گرجستان و پایتخت آن یعنی تفلیس می‌گذرد. به همین دلیل این شهر در قرن‌های گذشته، اهمیت فراوانی داشته است.

این مسیر تجاری نقش مهمی در توسعه شهر داشته است. این ویژگی در کنار تنوع فرهنگی باعث شده که تفلیس شهری منحصربه‌فرد باشد. البته این شهر در طول تاریخ بارها مورد حمله کشورهای اطرافش قرار گرفته است.

موقعیت هتل

کشور: گرجستان
شهر: باتومی

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک