قطار سریع السیر مهاراجه جیپور

قطار سریع السیر مهاراجه جیپور

شرح

قطار سریع السیر مهاراجه جیپور

جیپور، شهری است که به رنگ‌های زنده، خیابان‌های باریک و بیشتر از همه یادمان‌های تاریخی مسحور کننده‌اش شناخته می‌شود. این شهر که به خاطر سازه‌هایی که از ماسه سنگ صورتی ساخته شده‌اند، به شهر صورتی نیز شهرت دارد و بازدیدکنندگان، محققین و عاشقان تاریخ را از هر گوشه جهان به سمت خود می‌کشد قطار سریع السیر مهاراجه جیپور یکی از پر طرفدار ترین آثار جیپور است.

سفری به یاد ماندنی به جیپور

با ردیف یادمان‌هایی که در شکوه دولتمندی و عظمت فرمانروایان راجپوت غوطه‌ور شده‌اند، جیپور، سفری تماشایی و بی‌نظیر در گذشته غنی‌اش را به مسافران هدیه می‌کند.  یکی از جاذبه های تفریحی جیپور ، قطار سریع السیر مهاراجه است. سفر 8 روزه با قطار سریع السیر مهاراجه، لوکس ترین قطار هند که در مقصدهای کلیدی مانند؛ اودایپور، جدهپور، جیپور، پارک ملی رانتامبور و تاج محل توقف می کند واقعا رؤیایی است.

سفر با قطار افسانه ای

این قطار واقعا افسانه است. سفر با این قطار را به همه توصیه می کنم، زیرا می توانید بسیاری از مکان ها را ببینید. احساس می کنید بخشی از آن هستید. پرواز نمی کنید، رانندگی نمی کنید، فقط در آن هستید. این قطار حس سلطنتی بودن را به مسافرانش هدیه می دهد. آنها به جای مکانی شلوغ، فضای داخلی باشکوه، سرآشپز عالی و کارکنان گوش به زنگ را تجربه خواهند کرد.

فضا سازی داخلی قطار سریع السیر مهاراجه جیپور

علاوه بر خدمات قابل توجه، قطار، زیبایی شناسی باشکوه هند را نمایش می دهد. به عنوان مثال، اتاق های ناهارخوری شامل موکت هایی با نقش طاووس و پارچه های مرغوب است و اتاق های خواب با پرده طلایی و پارچه کتانی زینت داده شده اند. البته با وجود تمام این خصوصیت های درخشان، در صورت توجه به جزئیات، اشکالاتی به این قطار وارد است.

مزایای سفر با قطار سریع السیر مهاراجه جیپور

مزایای سفر با این قطار بیشتر از معایب آن است. اول اینکه، شما می توانید بدون بستن مجدد چمدان، به مقصدهای مختلفی سفر کنید. مورد دیگر اینکه، به جای اینکه از این هتل به هتل دیگر بروید، می توانید طی این چند روز با مسافران دیگر ملاقات کرده و با کارکنان قطار ارتباط برقرار کنید.

اتاق های مهمان شامل؛ کابین های گرم و نرمی است که از متراژ 112 مترمربع شروع می شوند و هر کدام شامل امکانات مدرنی چون؛ تلویزیون های ال سی دی، تخت های بزرگ و حمام هستند. پارکت‌های سیلوان، کنده کاری‌های پیچیده و پالت رنگ‌های ملایم از ویژگی‌های فضای داخلی هستند.

همه کابین‌ها دارای کنترل دمای مجزا، تلویزیون، دستگاه پخش دی وی دی، تلفن مستقیم، اینترنت و … هستند. همچنین پنجره‌های بزرگی دارند که منظره زیبای هندوستان را هنگام عبور از مناظر جذاب حومه شهر نمایش می‌دهند. همچنین این قطار با دارا بودن 23 واگن، 88 مهمان را در خود جای می دهد و دارای 2 واگن رستوران، 2 کافی شاپ و 1 سالن استراحت است.

بهترین غذاها به همراه با کیفیت ترین مواد اولیه در این قطار فراهم شده است. حتی غذاهای رژیمی نیز در این قطار ارائه می شود. سرآشپز این قطار، متخصص غذاهای فرانسوی است اما غذای محلی و بین المللی را نیز برای مهمانان تهیه می کند. قطار سریع السیر مهاراجه از سال 2010 فعالیت خود را آغاز کرده و قطار لوکس راه آهن و گران‌ترین قطار آسیا است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط