روستای گرمه اصفهان

روستای شگفت انگیز گرمه اصفهان

شرح

شهرها و روستاهای کوچک و بزرگی که معماری خاص خود و روحیات گرم و صمیمی‌شان خاطراتی بی‌نظیر برای‌ ما می‌سازند. در میان همه‌ی این زیبایی‌ها برخی روستای کویری هستند که به سبب ویژگی‌های خاص تاریخی خود در میان گردشگران بسیار معروف و محبوبند. یکی از این روستاهای زیبا، روستای شگفت انگیز گرمه اصفهان است.

درست یک جایی درمیان کویر مرکزی و مرکز ایران، آبادی کوچکی به نام گرمه وجود دارد که چند سالی است میزبان توریست‌های زیادی است. نام این روستای شگفت‌انگیز به دلیل اینکه بر سر راه جاده‌ی ابریشم قرار دارد در متون تاریخی بسیاری آمده است و همیشه مورد توجه بوده. روستای گرمه اصفهان مجموعه‌ای از زیبایی‌های طبیعی است که هر سوی آن‌ را تماشا کنید چیزی برای شگفتی دارد. از چشمه‌های آب معدنی پربار آن تا کویر و نخلستان‌های پر نعمت آن، همه و همه هدیه‌هایی هستند که زمین به ساکنان این روستا بخشیده است.

ردپای تاریخ روستای شگفت انگیز گرمه اصفهان

علاوه بر این جاذبه‌‌های طبیعی، ردپای تاریخ را می‌توان در دل روستای گرمه جستجو کرد. آثاری ارزشمند که روزگاران بسیاری در این منطقه شاهد بوده‌اند. در ابتدای ورودتان به روستای گرمه آنچه که نظر شما را به خود جلب می‌کند شیوه‌ی ساخت خانه‌های این روستا است.

بافت خانه های روستای شگفت انگیز گرمه

خانه‌هایی ساده و صمیمی که بر روی تپه‌های خاره بنا شده‌اند. این خانه‌ها مانند بسیاری از آثار معماری کویری‌اند و برای خنک ماندن فضای داخلی آن‌ها از مصالح و معماری خاصی شکل گرفته‌اند. علاوه بر شکل خانه‌های روستای گرمه ، کوچه‌های این روستا که حالتی قدیمی و رازآلود دارند شما را مجذوب می‌کنند. سابات‌های این روستا نمونه‌ای عالی از معماری کویری هستند که برای لحظاتی عابران را در آغوش سایه‌ها پناه می‌دهند تا نفسی تازه کنید و خنکای خود را بر تن‌تان می‌تاباند.

معماری روستای شگفت انگیز گرمه اصفهان

معماری این روستا همچون مردم کویر پر از صمیمیت است. این روستای زیبا و دیدنی، جاذبه‌های بی‌شماری دارد که باعث شده جهانگردان فراوانی از اکثر مناطق جهان برای دیدن این جاذبه‌ها به گرمه روی آورند. گرمه، قدمت چندین هزار ساله دارد. در اطراف گرمه بیابان‌ها و مزارعی وجود دارد که در هر گوشه از آن دسته‌های شتر به راهپیمایی مشغول هستند، ریگ‌زارهای وسیع که شن‌های روان آن به هنگام باد به رقص در می‌آیند تماشایی است به قدری که دوست دارین لختی را بر زمین، دست به چانه نشسته و آن‌ها را تماشا کنید. گرمه منطقه‌ای ادیب پرور است و افراد گرانقدری چون یغما جندقی، شاعر عالی‌قدر و حبیب یغمایی، سراینده شعر روباه و زاغ، برخاسته از این منطقه هستند .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک