باغ گیاه شناسی باستانی ریو دوژانیرو

باغ گیاه شناسی باستانی ریو دوژانیرو

شرح

شهر ریو دو ژانیرو، مرکز ایالتی به همین نام است و به اختصار ریو نامیده می ‌شود. ریو دومین شهر بزرگ برزیل است. این شهر به خاطر سواحل کُپاکاپانا و ایپانما شهرتی جهانی داشته و  گردشگران زیادی را به خود جذب می ‌کند مانند: باغ گیاه شناسی باستانی ریو دوژانیرو.

جاذبه های گردشگری ریو دوژانیرو

اما سواحل این شهر تنها جاذبه‌ های گردشگری آن نیستند؛ بلکه مناطق دیدنی دیگر این شهر مانند باغ گیاه ‌شناسی از ارزش توریستی بالایی برخوردار است. یکی از دیدنی‌های برزیل، که در شهر کوریتیبا قرار دارد، باغ گیاه شناسی جاردیم است، که قسمتی از فضای دانشگاه فدرال پارانا را به خود اختصاص داده است و با زیبایی هرچه تمام‌تر بازدیدکنندگان را محو تماشای خود می‌کند.

باغ گیاه شناسی باستانی ریو 

باغ گیاه‌شناسی ، باغ‌ های اسطوره‌ ای است که در سال 1808 توسط پادشاه جان ششم کشور پرتغال ساخته شدند. در آن زمان هدف از ساخت چنین باغی، پرورش ادویه‌ های مختلف محبوب مانند جوز هندی، فلفل و دارچین بود. اما به مرور زمان این فضای سبز به پارکی عمومی تبدیل شد. این منطقه‌ زیبا و توریستی در کوه پایه کوه اسطوره‌ای کورکووادو  قرار گرفته وبر بالای سرش، مجسمه‌ مشهور مسیح نجات بخش خودنمایی می‌ کند.

الگوی باغ گیاه شناسی باستانی ریو دوژانیرو

الگوی باغ گیاهشناسی جاردیم از باغ‌های فرانسوی در مساحتی حدود 250 هزار متر مربع است که باعث شده تا با داشتن زیبایی‌های فراوان، در سال 1992 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. اکنون با چشم‌انداز زیبای خود میزبان هزاران گردشگر مشتاقی است که از سراسر دنیا برای بازدید‌‌های علمی و غیر علمی به آنجا سفر می‌کنند.

مراکز تحقیقاتی در این باغ گیاه شناسی 

وجود مراکز تحقیقاتی در این باغ و همچنین صدها پرنده‌ی اهلی شده که برروی درختان آشیانه کرده‌اند باعث شده به یک مکان عالی برای تحقیق و مطالعه تبدیل شود.  باغ گیاهشناسی جاردیم، دارای 8 هزار گونه گیاهی برزیلی و خارجی متعدد، 600 گونه ارکیده و گیاهان نواحی گرمسیری است که با زیبایی منحصر به فرد خود، هر گردشگری را جادو می‌کند.

فضا سازی داخلی باغ گیاه شناسی باستانی ریو دوژانیرو

همچنین باغ سرسبز و آرامبخش جاردیم، دارای بناهای تاریخی، چشمه‌ی آب و نیلوفرهای آبی است که چشم هر بازدیدکننده‌ای را به خود خیره می‌کند و برای عکاسی و پیاده روی بسیار مناسب است و قهوه خوردن در کافه‌ی باغ لذتی است که فراموش نخواهد شد. پس آن را از دست ندهید . بعد از بازدید از این مکان زیبا، می‌توانید، از موزه اسکار نیمیر و خانه اپرا دیدن کنید و از معماری منحصر به فرد آن‌ها لذت ببرید.

در میان انبوه درختان و گیاهان برجست این باغ‌ ها، مسیر رویال پالمز جلوه‌ خاصی دارد. این مسیر گردشگران را با 134 درخت غول ‌آسا خوشامدگویی می کند. بازدیدکنندگان اغلب محو تماشای گیاهان، پرندگان و میمون‌ های کم ‌یاب اینجا می‌ شوند.

جاذبه های گردشگری باغ گیاه شناسی

گردشگران می ‌توانند از کتابخانه گیاه‌ شناسی و کلکسیونی از گیاهان ومیوه های خشک‌ شده و آلبومی بزرگ از نقاط مختلف برزیلی دیدن کنند. باغ ریودوژنیرو مکانی تفریحی است . می ‌توانید در آن قدم زده و از طبیعت بکرش لذت ببرید. یا می‌ توانید برای کسب دانش گیاه ‌شناسی خود از آن جا دیدن کنید. از جایی که این مکان در قلب شهر قرار دارد، دسترسی به آن آسان است. ایستگاه‌های اتوبوس فراوانی در اطراف باغ وجود دارند. باغ گیاه شناسی ریو تمام طول سال برای بازدید عموم باز است. تنها دو روز  25 دسامبر و 1 ژانویه این باغ تعطیل است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک