جشنواره تولد گاندی هند

جشنواره تولد گاندی هند

شرح

جشنواره تولد گاندی هند یکی از جشنواره و اعیاد هند است. معمولا با صدای بلند، شدید، پر هرج و مرج، رنگارنگ و شاد برگزار می‌شود. سفر به هند در زمان‌های معمولی نیز بسیار هیجان انگیز است، حال تصور کنید در زمان یکی از فستیوال‌های رنگارنگ به هند تصور کنید.

جشنواره های تولد گاندی هند

بسیاری از جشنواره‌های بزرگ هند در سراسر جنوب شرقی آسیا و دیگر نقاط جهان که در آن جوامع بزرگ هند یا هندو وجود دارد، برگزار می‌شود. شما حتی می‌توانید با سفر به مالزی، سنگاپور و … نیز از این جشن‌ها بهره‌مند شوید. آسیای جنوبی پرجمعیت‌ترین و متراکم‌ترین جمعیت در جهان را داراست. جشنواره‌ها و تعطیلات ملی در هند، جزء بزرگترین جشنواره‌ها در آسیا محسوب می‌شود.

در هند فقط 3 روز تعطیل رسمی (تولد گاندی، روز استقلال، و روز جمهوری) وجود دارد، اما جشنواره و فستیوال بی شمار است. ماهاتما گاندی یک رهبر برجسته‌ی سیاسی در هند بود که برای استقلال هند مبارزه کرد. او اصول غیر خشونت‌آمیز و نافرمانی‌های صلح‌آمیز را استفاده می کرد. او در سال 1948 توسط یک متعصب کشته شد. در هند، لقب “پدر ملت” به وی داده شده است.

ماهاتما گاندی

ماهاتما گاندی در سال 1869 در پوربندر هند متولد شد. ماهاتما جزء جامعه‌ی پیشه‌وران بود. مادر او زنی بی‌سواد بود اما اخلاص و عقاید پاکش اثری قوی روی ماهاتما داشت. در جوانی او یک دانش‌آموز خوب بود اما این جوان خجالتی هیچ نشانی از رهبریت نداشت. با مرگ پدرش، ماهاتما به انگلستان سفر کرد تا در زمینه‌ ی قانون مدرک کسب کند. او با جامعه‌ ی گیاه‌ خواران آشنا شد و از او درخواست کردند تا کتاب هندو باگاواد گیتا را برایشان ترجمه کند. این کتاب ادبیات حماسی، حسی از افتخار به نوشته های هندی که گیتا همانند مروارید آن بود را در گاندی ایجاد کرد.

کتاب مقدس انجیل تأکید بر فروتنی و بخشش

در حدود این زمان، او همچنین کتاب مقدس انجیل را نیز مطالعه کرد و آموزه های عیسی مسیح در وی اثرات ژرفی گذاشت، خصوصاً تأکید بر فروتنی و بخشش. او در سراسر عمرش طرفدار انجیل و باگاواد گیتا بود، اگرچه نسبت به جنبه هایی از هر دو این مذاهب دیدی انتقادی داشت. هر چند که او از القاب افتخارآمیز بیزار بود ولی امروز هم همگی او را با نام ماهاتما گاندی می‌شناسند. مهاتما گاندی است که هنوز هم در هند دوستداران زیادی دارد و عکس او روی پوا هند قابل مشاهده است.

جشنواره تولد گاندی

جشنواره تولد گاندی هند یکی از تعطیلات ملی رسمی هند است و در هر ایالت در سراسر شبه قاره مشاهده می‌شود. در این روز به او ادای احترام می‌شود و نماز برگزار می‌شود. سالانه در 2 اکتبر در طول هند زمان برگزاری این جشن است. مهاتما گاندی در هند به عنوان “پدر ملت” شناخته می شود و تولد وی در 2 اکتبر در سراسر جهان جشن می گیرد. جشن گاندی جیانتی، آنگونه که در هند نامیده می شود، خیلی ویژه و خاص است. تولد گاندی تنها یکی از سه تعطیلات ملی در هند است. روز جهانی صلح قبلاً در 21 سپتامبر نامگذاری شده بود ولی در سال 2007 سازمان ملل متحد تولد گاندی را به عنوان روز جهانی صلح اعلام کرد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط