تاریخ کامل پرچم فرانسه

تاریخ کامل پرچم فرانسه

شرح

تاریخ کامل پرچم فرانسه

تاریخچه پرچم فرانسه

تاریخ کامل پرچم فرانسه که یکی از نمادهای مشهور و جذاب‌ تاریخ اروپا به شمار می‌ رود . فرانسه که در جنوب غربی اروپا قرار دارد . جزء کشورهای بسیارزیبای اروپای غربی میباشد . فرانسه بزرگ ترین کشور اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ قاره اروپا با مساحتی حدود 643 کیلومتر مربع به همسایگی کشورهای مانند  سوئیس ، المان، بلژیک ، ایتالیا و ... واقع گردیده است .

تاریخ کامل پرچم فرانسه

رنگ پرچم فرانسه

رنگ پرچم فرانسه

 ریشه‌ی طرح سه‌رنگ پرچم فرانسه به انقلاب این کشور پیونده خورده است . تاریخ کامل پرچم فرانسه و نمادی برای آزادی که در اواخر قرن 18 بر اثر انقلاب فرانسه حاصل شد . این پرچم  که امروزه شامل خط‌ های سه‌رنگِ با عرض های مساوی میباشند ، و طرح اولیه‌ی آن دارای ابعادی معادل ۳۰ سانتی‌ متر ( آبی) ، ۳۳ سانتی‌ متر (سفید) و ۳۷ سانتی‌ متر (قرمز) میباشد .

مفهوم معنای پرچم فرانسه

پرچم فرانسه

پرچم سه‌رنگ فرانسه وقتی‌ که در دهه‌ی ۱۷۹۰ ، برای اولین بار معرفی شد، ترتیب رنگ‌ ها از چپ به راست به‌صورت قرمز، سفید و آبی بود . معنای انقلابی فرانسه از قبل به تاریخچه‌ی کوتاهش متصل بود . در طول مدت شکل‌ گیری این انقلاب ، فرانسه با پرچم سه رنگ خود در معرض نمایش قرار داده نمی شد . برتری آن تحت فرمانروایی ناپلئون احیا شد .

نمادگرایی درمورد پرچم فرانسه

نمادگرایی درمورد پرچم فرانسه

تاریخ کامل پرچم فرانسه با رنگ های آبی و قرمز پرچم فرانسه از رنگ‌های سنتیِ شهر پاریس تاثیر گرفته است . رنگ آبی این پرچم به مارتین تور و رنگ قرمزش به قدیس دنیست نسبت داده می‌شوند .

سال ۱۷۸۹ میلادی نیروهای مسلح فرانسه در فتح باستیل ، بر روی کلاه‌های خود تاژک‌های آبی و قرمز رنگ طراحی کرده بودند . و همواره رنگ سفید بخشی از دگرگونی طرح های پرچم‌ کشور فرانسه بوده و به‌عنوان «رنگ باستانیِ فرانسه» توصیف شده است  . این نوارِ سفید رنگِ پرچم بخشی از هویتِ سلطنت و از ملت جدای ندارد .

آبی: نماد آزادی

سفید: نماد برابری

قرمز: نماد برادری

شکل گیری رنگ پرچم فرانسه

 شکل گیری رنگ پرچم فرانسه

فرانسه به عنوان یکی از معروف ترین کشورهای جهان، پرچمی ساده که متشکل شده از ۳ رنگ سفید، آبی متمایل به سرمه ای و قرمز است . پرچم ملی فرانسه در تاریخچه 200 ساله ی خود بنام «تریکولوره» خوانده شده و بمعنای پرچم سه رنگ در جهان ، به رسمیت شناخته شده است .

در معنای پرچم های مختلف کشورهای جهان معنای پرچم فرانسه که توسط انقلابیون وارد پرچم فرانسه گردیده . رنگ ابی افسانه‌ها شنل مارتین مقدس میباشد .رنگ سفید که رنگ منتخب پادشاهان فرانسوی بوده ،  رنگ قرمز درفش جنگی کارل کبیر بوده ‌است .

 

قدمت پرچم فرانسه

قدمت پرچم فرانسه

تاریخ کامل پرچم فرانسه  در اوایل ۱۲۰۰ بعنوان اولین پوشش پادشاهان فرانسوی که یک تاج آبی بود و با گل‌های طلایی سوسن تزیین گردیده ‌شده بود در تاریخ ثبت گردیده است . بعد از آن تا زمان انقلاب فرانسه ، در اواخر قرن ۱۶ ، پوشش متداول ( شنل سفید با گل‌ های طلایی زنبق ) خانواده‌ی بوبورن که بر این کشور حکومت می‌کردند بود .

حقایقی در زمینه پرچم فرانسه

حقایقی در زمینه پرچم فرانسه

 تاریخ کامل پرچم فرانسه به خاطر سه نوار عمودیش به «سه ‌رنگ» یا «سه ‌رنگ فرانسوی» در جهان نیز معروف هستند . اساس این پرچم سه‌رنگ،از آنجایکه در انقلاب فرانسه بصورت نوارهای استفاده میشد بشهرت رسید .

در تاریخ فرانسه رنگی قدیمی سفید، نمادی از مریم مقدس، ژاندارک و خاندان بوربون بوده است . حکمرانی که از قرن 16 تا انقلاب فرانسه بر این کشور قدرت نمایی میکردند . برای استفاده از، نماد شهرها نیز از رنگ‌های قرمز و آبیِ ، رنگ‌های سنتی پاریس بکار گرفته میشد .

جالب است بدانید استان‌ های کانادا ، بخش فرانسوی آلبرتا و قلمروهایی نظیر کبک، آکادیا، نیوفاندلند، اونتاریو و مانیتوبا که دارای پرچم فرانسه میباشند . پرچم‌های کشورهای فرانسوی ‌زبان از پرچم سه‌رنگ فرانسه الهام گرفته اند . و پرچم ملی یکسری از کشورها تحت تأثیر پرچم فرانسه بوده است . مانند بلژیک، ایرلند، مکزیک ،نروژ، ایتالیا، چاد و رومانی هستند .

درسخنرانی‌های تلویزیونی پشت سر روسای جمهور، شهرداران و اعضای مجلس ، به‌طور سنتی پرچم‌های اروپایی قرار می‌گیرند .  و همچنین بر روی دوش سمت راست خود، شالی متشکل از رنگ‌های پرچم فرانسه می‌اندازند .

 

موقعیت هتل