جزیره فریزر در کوئینزلند

جزیره فریزر در کوئینزلند

شرح

جاذبه های جزیره فریزر در کوئینزلند

جزیره فریزر جزیره ای با فهرست میراث است که در امتداد ساحل جنوب شرقی ایالت کوئینزلند ، استرالیا واقع شده است. تقریباً در250 کیلومتری شمال پایتخت ایالت بریزبن است. معروف به جزیره فریزر ، محلی است در دولت محلی سواحل فریزر در منطقه Wide Bay-Burnettاست.

ششمین جزیره بزرگ استرالیا

به همراه برخی جزایر ماهواره ای در ساحل جنوبی غربی و در نتیجه در تنگه ماسه بزرگ ، جزیره فریزر شهرستان فریزر را تشکیل می دهد ، که به شش کلیسا تقسیم می شود. از جمله جزایر Slain Island ، Tooth Island ، جزیره Roundbush ، جزیره Moonboom ، جزیره گاردنر ، Island Dream ، جزیره استوارت و جزایر ریف ، همه بخشی از جنوبی ترین مجلل تالبور است.طول آن حدود 123 کیلومتر و عرض آن تقریباً 22 کیلومتر است. در سال 1992 به عنوان میراث جهانی ثبت شد. این جزیره با 1،840 کیلومترمربع بزرگترین جزیره شن در جهان در نظر گرفته شده است. همچنین بزرگترین جزیره کوئینزلند ، ششمین جزیره بزرگ استرالیا و بزرگترین جزیره در ساحل شرقی استرالیا است. در گذشته وطن قبیله بوچولا بود.

جاذبه های طبیعی جزیره فریزر در کوئینزلند

این جزیره دارای جنگل های بارانی ، جنگل های اکالیپتوس ، جنگل های حرا ، جنگل های باتلاق و ذغال سنگ نارس ، تپه های ماسه ای و مزارع ساحلی است. این ماسه ساخته شده است که تقریباً 750،000 سال است که در بستر آتشفشانی انباشته شده است و یک حوضه طبیعی برای رسوب را فراهم می کند که با جریان فعلی فراساحلی در شمال غربی در امتداد ساحل حمل می شود.

برخلاف بسیاری از تپه های ماسه ای ، به دلیل وجود قارچ های میکرووریزی که در ماسه وجود دارد ، زندگی گیاه بسیار فراوان است ، که مواد مغذی را به شکلی آزاد می کند که توسط گیاهان قابل جذب است. جزیره فریزر تعداد کمی از گونه های پستانداران را در خود جای داده است ،  و همچنین طیف متنوعی از پرندگان ، خزندگان و دوزیستان از جمله تمساح گاه به گاه آب شور است. این جزیره در پارک ملی بزرگ سندی محافظت می شود.

محبوب ترین مقصد گردشگری استرالیا

جزیره فریزر تا مدت 5000 سال در انسان ساکن نبوده است. اکسپلورر جیمز کوک در مه 1770 در این جزیره قایقرانی کرد. متیو فلیندرز در 1802 در نزدیکی شمالی ترین نقطه جزیره به زمین نشست. برای مدت کوتاهی این جزیره به عنوان جزیره بزرگ شنی شناخته شد. این جزیره به دلیل داستان های بازمانده یک کشتی گیر به نام الیزا فریزر به فریزر معروف شد. امروزه این جزیره یک مقصد گردشگری محبوب است. جمعیت انسانی مقیم آن در سرشماری سال 2011 استرالیا 194 نفر بود. در سال 2009 به عنوان بخشی از جشن های Q150 ، جزیره فریزر به دلیل نقش خود به عنوان “یک جاذبه طبیعی” به عنوان یکی از نمادهای Q150 کوئینزلند اعلام شد.

جزیره فریزر توسط تنگه بزرگ شنی از سرزمین اصلی جدا شده است. نوک جنوبی ، در نزدیکی خلیج Tin Can ، در شمال شبه جزیره اینسکپ واقع شده است. شمالی ترین نقطه از جزیره ماسه کیپ است که Sandy Cape Light از سال 1870 تا 1994 فعالیت می کرد. تأسیس این فانوس دریایی اولین شهرک دائمی اروپا در این جزیره بود. نزدیکترین شهر بزرگ به جزیره فریزر ، هریوی خلیج است ، در حالی که مریبورو و بوندابرگ نیز نزدیک هستند. خلیج ساحل شمال شرقی خلیج مارلو و در ساحل شمال غربی خلیج Platypus واقع شده است. مضراب ترین مکان در جزیره ، مون پوینت است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک