قسمت های فرودگاه فرانکفورت

فرودگاه فرانکفورت

شرح

فرودگاه فرانکفورت چهارمین فرودگاه پرتر درقاره اروپا می باشد. و فعالیت آن حدود هشتاد سال می باشد.‎

این فرودگاه بین‌المللی پنجمین فرودگاه شهربزرگ این کشوردرشهر فرانکفورت است. دراین فرودگاه خطوط های هوایی فعالیت میکنند مانند کوندور فلوگدینست ولوفت هانزا  این فرودگاه از لحاظ جابه‌جایی مسافر، پرازدحام ترین فرودگاه درکشور آلمان و از نظر پروازهای باری  شلوغ‌ترین فرودگاه درقاره اروپا به حساب می آید.

پرازدحام ترین فرودگاه

تاریخچه فرودگاه فرانکفورت

فرودگاه فرانکفورت در سال 1936 به عنوان فرودگاه تجاری دراین کشور آغاز به کار کرد. چند سال بعد از جنگ جهانی دوم در سال هزارونصدو پنجاه یک ، تحریم‌های مسافرتی به این کشور برداشته شد و این فرودگاه روند رو به رشد خود را طی کرد. قسمت های مختلفی از این فرودگاه را در طول زمان توسعه دادند تا گنجایش جابه‌جایی مسافردر آن را افزایش بدهند.

تاریخچه فرودگاه فرانکفورت

در این فرودگاه دو ایستگاه قطار برای راحتی در حمل و نقل مسافران ایجاد کرده اند و در سال 2011 ساختن باند 4 آن به پایان رسید.

ترمینال ها وامکانات

فرودگاه بین المللی فرانکفورت، دارای 2 ترمینال مسافربری اصلی می باشد که گنجایش جابه‌جایی مسافران در سال به شصت و پنج میلیون نفر می‌باشد. البته این فرودگاه، یک ترمینال انحصاری فرست کلاس کوچک برای لوفت‌هانزا دارد که از آن استفاده می‌کند.

ترمینال، شماره یک ترمینال مرکزی این فرودگاه است، و در مجموع صد و سه گیت، درسه طبقه و دارای چند مرکز خرید بین‌المللی و ملی می باشد.

ترمینال ها وامکانات

ترمینال شماره دو  فرودگاه فرانکفورت در سال 1994 آغاز به کارکرد و به دو قسمت تقسیم می‌شود. این ترمینال درمجموع چهل و دو گیت دارد و هواپیماهای عظیم جثه همچون ایرباس 380 می‌توانند به راحتی در آن فرود بیاید.ترمینال فرست کلاس این ترمینال  شامل خدمات پارک‌ یار، رستوران و سالن استراحت می‌شود. در ضمن مسافران دراین ترمینال می توانند با ماشین‌های لوکس، به طور مستقیم به سمت هواپیما بروند.‎  

دسترسی به مرکز شهر

دسترسی به مرکز شهر

 درفرودگاه فرانکفورت سیستم حمل و نقل وسیع ومتعددی برای مسافران وجود دارد. مسافران می‌توانند از ایستگاه قطار، اتوبوس و تاکسی برای جابجا شدن استفاده کنند. برای بکارگیری ازایستگاه قطار شهری در فرودگاه حتما باید مسافرخود را به ترمینال 2  برساند. قطارها درهر 15 دقیقه به سمت ایستگاه های  مختلف در شهر حرکت می‌کنند.

سیستم حمل و نقل

مسافرین می توانند برای رفت و آمد در  ترمینال‌ها از اتوبوس ها و قطارها استفاده کنند.

موقعیت هتل

کشور: آلمان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک