جاذبه های تاریخی فرانسه

برترین جاذبه های تاریخی فرانسه را ببینید

شرح

جاهایی در فرانسه که حتما باید دید !

دیدنی های فرانسه

جاذبه های فرانسه | فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که با جاذبه های فراوانی که این کشور دارد در فهرست میراث یونسکو ثبت شده است . کشور فرانسه سومین کشور بزرگ قاره ی اروپا و سومین کشور پر درآمد در صنعت گردشگری محسوب می شود . سفر به فرانسه جزو سفرهای پر هزینه است اما بخاطر جاذبه های زیبا و تاریخی قطعا می ارزد .

به شما پیشنهاد می دهیم با ماهمراه باشید که با جاذبه های تاریخی فرانسه آشنا شوید .

جاذبه ی فرانسه

مونت سنت میشل

جزیره مونت سنت میشل و سواحل اطراف آن جزو میراث جهانی یونسکو هستند . تنها راه ارتباطی جزیره با خشکی یک پل و جاده است که در انتهای آن به ساحل خاکی می‌رسد و اطراف آن پر از ماسه روان و سنگ است که گاهی در شرایط آب وهوایی بد این جاده هم تحت تاثیر موج‌های دریا بسته می‌شود  .

مونت سنت میشل فرانسه

تماشاخانه نیم

تماشاخانه نیم در جنوب فرانسه واقع در شهر نیم است . در زمان امپراطوری روم این تماشاخانه میزبان بازی های سنتی با ظرفیت ۲۰,۰۰۰ هزار تماشاگر بوده است . بعد از سقوط امپراطوری روم این آمفی‌تئاتر بازسازی شد که در سال ۱۸۶۳ میلادی تا به امروز مسابقات و نمایش های گاو بازی در این آمفی‌تئاتر برگزار می‌شود .

آمفی تئاتر فرانسه

کاخ ورسای

کاخ ورسای بزرگترین کاخ سلطنتی جهان که در شهر ورسای فرانسه نزدیک به پاریس است . بیش از سه قرن از ساخت کاخ می گذرد اما هنوز مطرح ترین جاذبه های گردشگری فرانسه محسوب می شود . این کاخ بخش های زیادی دارد که مجلل ترین بخش آن تالار آینه است و همچنین کاخ ورسای از منظومه خورشیدی و ایزدهای رومی الهام گرفته شده است .  

کاخ سلطنتی فرانسه

کلیسای نوتردام دولاگارد

کلیسای نوتردام دولاگارد که همچون قصرهای سلطنتی طراحی شده است ، در شهر مارسی که شهرهای قدیمی فرانسه است قرار دارد . کلیسا در بلندترین نقطه ی شهر وجود دارد از همه جای شهر دیده می شود و شکوهی خاص به شهر داده است .

کلیسای فرانسه

قلعه چنانسی

در قرن شانزدهم میلادی در یک دهکده کوچک به نام چنانسیکس ، قلعه ای روی رودخانه شار ساخته شد به نام قلعه چنانسی . مالک قلعه پادشاه  فرانسیس بوده که در حال حاضر متعلق به خانواده ی Menier است که یک شرکت شکلات با برند  Menier نیزبه آن ها تعلق دارد .

بازدید از قلعه چنانسی  برای عموم آزاد است .  

قلعه ی فرانسه

برج ایفل

برج ایفل eiffel tower ستاره ای درخشان در فرانسه است که نماد این کشور محسوب می شود . این برج در میدان “شان دو مارس” پاریس است که با وجود شهرت بسیار به یکی از جنجالی ترین جاذبه‌های توریستی جهان تبدیل شد که همچنین در یونسکو ثبت شده است . سالانه بیش از 7 میلیون نفر از این برج نمادین بازدید می کنند .

برج ایفل پاریس

موزه لوور

می توان پاریس را به عنوان شهر موزه ها نامید که معروف ترین موزه ی پاریس  ، موزه لوور است . قدمت موزه لوور 800 ساله است  که حدود 38000 اثر هنری در این مجموعه به چشم می‌خورد . علت اصلی شهرت موزه لوور ، نگهداری آثاری از هنر ملل مختلف است که سالیانه حدود 3 میلیون بازدید کننده دارد . معروف ترین آثارهای این موزه : بانوی صخره ها اثر لئوناردو داوینچی ، نقش برجسته های آشوری ، مونالیزا اثرلئوناردو داوینچی ، لوح حمورابی ،  ظروف گلی آشوری ، بخش های تخت جمشید ، بز بالدار طلایی است .

موزه لوور فرانسه

موقعیت هتل