اقامتگاه روباهان در ژاپن

آشنایی با اقامتگاه روباهان در ژاپن

شرح

اقامتگاه روباهان در ژاپن

روباه ، جانوري معروف و از خانواده سگ سانان و از گوشتخواران كوچكي است كه از لحاظ جثه و مخصوصا دم بلند و پرمو معروف است . طول دم بين 60-40 سانتيمتر است و 42 دندان دارد . طول عمر روباه به طور دقيق معلوم نيست ولي گفته مي شود كه حدودا 12 سال است . روباه به رنگهاي گوناگون ديده مي شود . دم كلفت او با موهاي كركي ، هم او را زيبا كرده و هم كاربردهاي ديگري دارد. با اين دم در هواي سرد مي تواند پاها و بيني خود را بپوشاند و با به حركت درآوردن آن پيام هايي را براي روباهان ديگر بفرستد . در ناحيه زير دم غددي با ترشحات بسيار بد بو وجود دارند و موجب فرار جانوراني مي شوند كه دشمن روباه هستند. اقامتگاه روباهان معمولا مکان های طبیعی است .

روباه در طبيعت دشمنان فراواني دارد و گوشتخواراني چون گرگ ، گربه هاي وحشي ، خرس و همچنين پرندگان شكاري مانند عقابها و جغد بزرگ به روباه حمله كرده و او را شكار مي كنند . شكارچيان گاهي روباه را براي دم ، پوست پرمو و نرمش به دام مي اندازد و دربعضي از نقاط دنيا از گوشتش هم استفاده مي كنند . بيشتر روباهان تنها زندگي و شكار مي كنند و هنگام پرورش توله ها زندگي مشترك دارند. روباه حيواني است كه خيلي سخت به تله مي افتد و گاهي اوقات پاي خود را كه در تله افتاده به وسيله دندان قطع نموده و از تله نجات پيدا مي كند. ژاپن پر از نقاط شگفت انگیزی است که می‌تواند به سادگی بازدیدکنندگان را شگفت زده و مسحور کند؛ از قلعه‌های تاریخی گرفته تا منظره‌های پر گل و نماهایی عجیب و غیر معمول که انگار در کشور دیگری قرار دارند.

روستایی زائو فاکس

در دل کوه های اطراف شهر شیروایشی ژاپن روستایی با نام  زائو فاکس وجود دارد که بیش از 100 حیوان و 6 نوع مختلف از روباه ها درآن زندگی میکنند . این روستا یکی از بهترین مکان ها برای دیدن این حیوان محبوب ژاپنی هاست . این حیوانات به صورت کاملا آزادانه در بین بازدیدکنندگان رفت و آمد میکنند. در روستای «زائو فاکس» واقع در استان میاگی در ژاپن مغازه‌ها و پارک‌هایی برای برخی حیوانات باز کرده‌اند؛ مکانی برای گربه‌ها و مکانی برای جغدها وجود دارد که دوستداران این حیوانات می‌توانند برای مشاهده و نوازش آنها به آنجا بروند. قدمت این روستا به سال 1990 می‌رسد و 100 روباه با رنگ‌های مختلف و 6 گونه مختلف در آنجا زندگی می‌کنند؛ این حیوانات هیچ کدام درنده نیستند اما شاید وقتی به طبیعت برگردند از نظر رفتاری متفاوت شوند.

این روستا اقامتگاه روباهان وحشی است و همه به استثنای کودکان می توانند به تماشای این روباه ها راه بروند و به آن ها غذا دهند. در این روستا قوانینی در رابطه با غذا دادن به روباه ها وضع شده است , شما نباید به روباه های که درون قفس هستند غذا بدهید و همچنین به جای اینکه مستقیما با دست به آن ها غذا بدهید باید غذا را به طرف ان ها بیاندازید. برای دیدن این اقامتگاه روباهی حتما سری به ژاپن بزنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک