باغ گل‌ های اصفهان

آشنایی با باغ گل‌ های اصفهان

شرح

باغ گل‌ های اصفهان

باغ گل‌ های اصفهان  در زمينی به وسعت 67 هزار متر مربع، در حاشيه زاينده‌ رود است. باغ گل های اصفهان یکی از جاذبه های متفاوتی است که در کنار بازدید از جاذبه های تاریخی این شهر تجربه جدیدی برای تان رقم می زند. از ويژگی‌ های منحصر به‌ فرد اين مجموعه، وجود امکانات چندگانه تفريحی، آموزشی، فرهنگی و تحقيقاتی آن است. همچنین در این مجموعه بيش از 700 گونه گياهی متنوع را در كنار عناصر و سبک باغ‌ های سنتی ايران می‌ توان مشاهده کرد که سازگار با شرایط آب و هوایی اصفهان هستند.

این باغ با گل های زیبا و رنگارنگش دقایقی خوش را برایتان رقم می زند. به کار بردن عناصر معماری سنتی در بنا های باغ نیز باعث شده تا این جاذبه جلوه ای خاص پیدا کند. هدف این بود که زیبایی های شهر افزایش یابد و دانشجويان و دانش‌ پژوهان بتوانند از آن بهره ببرند. ایجاد هوایی پاک، محیطی برای گذران اوقات فراغت، کمک به محیط زیست، ساختن باغ ایرانی با ترکیب فضاهای سنتی و معاصر و شناساندن گیاهان و گل ها به عموم مردم هم بخش دیگری از اهداف این مجموعه را تشکیل می دهند.

ویژگی های باغ

در ابتدای ورود به باغ گل‌ های اصفهان و در ضلع غربی آن با ساختمانی دو طبقه به ابعاد 6×9 و ارتفاع 6 متر مواجه می شوید که 180 متر مربع وسعت دارد. طبقه همکف این ساختمان دو قسمت دارد، قسمت شمالی که پلکان ساختمان را در خود جای داده و قسمت جنوبی که دفتری جهت ارائه بروشور و اطلاعات باغ و نمایش بذر گل ها در آن دایر است. طبقه اول به صورت یک ایوان ساخته شده است که با قرار گرفتن در آن محوطه کلی پارک را می بینید. در طبقه دوم نیز سالنی برای نمایش فیلم و اسلاید انواع گیاهان وجود دارد.

از آنجا که گیاهان نیاز به مراقبت ویژه دارند، باغ با نرده‌ های ساده و دیوار سبز انواع گیاهان پرچین مانند شمشاد از بخش های اطراف جدا شده است. این کار، هم باعث می شود که از تردد افراد جلوگیری به عمل آید و هم محدوده باغ مشخص می شود. سطح كلي قطعات باغ چمنكاری و با پيش‌ بيني انواع باغچه‌ ها در طرحهای متنوع استفاده از گلهاي فصلي يكساله، دو ساله، دائمي و درخچه‌ های زينتي ممكن مي‌ گردد. در مركز باغ طرح فرش كه يكي از نقشهاي اصيل و ديرينه اصفهان است و گل و بوته و ترنج فرش از انواع انشاء گلها استفاده می گردد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک