موزه اولین مدرسه رومانیایی براشوو

موزه اولین مدرسه رومانیایی براشوو

شرح

موزه اولین مدرسه رومانیایی براشوو ، در حیاط کلیسای سنت نیکلاس در منطقه تاریخی Șcheii Brașov  در شهر براشوو رومانی واقع شده است . در سال 1760 ، آن را با یک ساختمان باروک با رنگ پاستیل جایگزین کرد. این مدرسه تا سال 1941 به عنوان یک مدرسه فعالیت می کرد و در سال 1964 به عنوان موزه بازگشایی شد. یک کلاس قدیمی را با نیمکت های چوبی و همچنین یک چاپخانه اولیه و یک کتابخانه با برخی از قدیمی ترین کتاب های رومانی ببینید.

اولین دوره های آموزشی به زبان رومانیایی در سال 1583 در اینجا برگزار شد . ساختمان فعلی مربوط به سال 1760 ، به عنوان یک بنای تاریخی اعلام شد . در حال حاضر خانه های عمارت “اولین موزه مدرسه رومانیایی”  به سرپرستی فیلسوف واسیله اولتان برگزار می شود .

تاریخ ساخت موزه اولین مدرسه رومانیایی براشوو

این بنا در سال 1495 بنا شده بود ، در آن زمان بخشی از پادشاهی مجارستان بود ، اما طبق گفته محقق واسیله اولتان ، این مدرسه قبل از قرن 15 شروع به کار کرده بود. 
اولین کلاسهای رومانیایی نیز در سال 1583 برگزار گردید .و در سال 1597 بازسازی شد .

پیشینه دانش آموزان متنوع بود و به عنوان تنها مدرسه رومانیایی در این منطقه از ترانسیلوانیا ، مردم بسیار دور و گسترده بودند . هر روستا برای یک دانش آموز هزینه حضور در مدرسه را پرداخت می کرد تا در هنگام بازگشت و به اشتراک گذاشتن تحصیلات خود به تدریس بپردازد . با گذشت زمان ، در مجموع 1730 دانش آموز در مدرسه شرکت کردند .
واقع در زمین سنت کلیسای نیکلاس در منطقه شئی براشوو ، اولین مدرسه رومانیایی اولین مدرسه در این کشور بود که به زبان رومانیایی تدریس می کرد . امروز این موزه است که گنجینه ای از کتاب های قدیمی ، اسناد تاریخی و نمایشگاه هایی را نشان می دهد که تاریخ و فرهنگ منطقه را نشان می دهد .
مبانی این مدرسه در ابتدا در سال 1495 ساخته شده است.

نمایشگاههای مجموعه موزه

سایر نمایشگاه های این مجموعه موزه بر نقاشی های استفان میروونسکو ، نیکولا تیتولسو و لباس های سنتی محلی از منطقه تمرکز دارد. از اولین مدرسه رومانیایی به عنوان بخشی از تور پیاده روی با راهنمای بازدید کنید
که دارای توقف در جاذبه های برتر براشوو ، مانند خیابان کلیسای نیکلاس ، کلیسای سیاه میتوان دیدن نمود .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک