پارک ملی فیوردلند نیوزلند

پارک ملی فیوردلند نیوزلند

شرح

جاذبه پارک ملی فیوردلند نیوزلند

کشور نیوزیلند با طبیعت شگفت انگیزش و زیبایی سورئالی که تنها در فیلم های سینمایی یافت می شود، یکی از زیبا ترین کشور های دنیا به شمار می رود. جاهای معدودی در جهان وجود دارند که این تعداد شگفتی های طبیعی خیره کننده را در یک مساحت کوچک به صورت یکجا داشته باشند. قله های پوشیده از برف، خلیج های کوچک درخشان، یخچال های طبیعی ساحلی، جنگل های انبوه، آب دره های زیبا و رودخانه های پر از ماهی، تنها برخی از انبوه جاذبه های طبیعی نیوزیلند مانند پارک ملی فیوردلند نیوزلند برای جذب گردشگران هستند.

مناظر و طبیعت نیوزیلند نه تنها شگفت انگیز است، بلکه همیشه هم در حال تغییر بوده و صحنه هایی رویایی را ایجاد می کند. فیوردلند با مساحتی در حدود 1.2 میلیون هکتار، در واقع بزرگ ترین پارک ملی در نیوزیلند و یکی از بزرگ ترین پارک های ملی در سراسر جهان است. این پارک در جزیره ای، در جنوب کشور نیوزیلند قرار گرفته و کاربرد آن به عنوان یک منطقه محافظت شده است. همین امر هم تبدیل به یکی از انگیزه های سفر گردشگران به اینجا شده است.

مناظر طبیعی پارک ملی فیوردلند

مناظر و کوه های سنگی و آبدره هایی فوق العاده را در فیوردلند تماشا خواهید کرد که همگی بر اثر فرسایش یخبندان ها ایجاد شده اند. دو مورد از معروف و محبوب ترین این اشکال ، به نام های میلفورد ساوند و داوبتفول ساوند  هستند. ناگفته نماند که پارک ملی فیوردلند به عنوان یک میراث جهانی هم در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

این پارک زیبا به گونه ایست که با گذر از آن امکان ندارد هر پنج دقیقه صبر نکنید و از چشم اندازها و دریاچه هایی که در اینجا قرار گرفته اند عکسی نگیرید. همانند تمام پارک های ملی دیگر در نیوزلند، پارک ملی فیوردلند هم توسط سازمان حفاظت از محیط زیست این کشور مدیریت میشود. هدف این سازمان هم محافظت از این پارک، پایین نگاه داشتن نرخ ساخت و ساز و حفظ آن در نقطه ی حداقل است. البته این امر جای نگرانی زیادی برای گردشگران ندارد.

جاذبه های دیدنی پارک ملی فیوردلند

چراکه تعداد قوانین وضع شده برای افراد (گردشگران) نیستند و از شمار انگشتان دست هم شاید فراتر نروند. ولی استفاده های تجاری و اینگونه فعالیت ها بحث متفاوتی است که به خوبی و با دقت کنترل می شوند. تا جایی که برخی معتقدند که قوانینی که سازمان حفاظت از محیط زیست نیوزیلند برای سازمان ها و استفاده های تجاری از این منطقه وضع کرده است بیش از حد سخت گیرانه هستند.

اینجا می‌توان تعداد زیادی کوه‌های سنگی، 14 آبدره‌ی بسیار زیبا و تعداد زیادی آبشار را از نزدیک دید. فعالیت‌هایی چون تماشای پرندگان، شکار، قایق جت سواری، قایق پارویی سواری، شیرجه، دوچرخه‌سواری کوهستانی و پیاده‌روی بسیار رواج دارد. این مکان معروف به هشتمین شگفتی جهان پس از عجایب هفتگانه است. اگر حتی یکی از سه گانه ی ارباب حلقه ها را دیده باشید، می دانید که فیوردلند قله هایی پوشیده از برف و دریاچه ها و جنگل هایی کهن در دل خود دارد، همچنین آبدره هایی که به ساحل ختم می شوند. اگر به فیوردلند سفر کنید می توانید  از کوه ها، دریاچه ها، دره ها و بزرگترین آبشار نیوزلند دیدن کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک