موزه ملی هنر فنلاند هلسینکی

موزه ملی هنر فنلاند هلسینکی

شرح

معرفی موزه ملی هنر فنلاند هلسینکی

هلسینکی پایتخت فنلاند ، شاید به اندازه‌ی سایر مقصدهای گردشگری منطقه‌ی اسکاندیناوی مشهور نباشد؛ اما همان جذابیت‌ها و زیبایی‌ها را دارد. هلسینکی یک شهر کوچک و تاریخی با فضاهای سبز بی‌شمار و تعداد گردشگران کم است. در نتیجه اگر دوست دارید تعطیلاتی آرام و دور از ازدحام را تجربه کنید، بهترین انتخاب است. رویدادهای موسیقی جذاب و موزه ملی هنر فنلاند هلسینکی در این شهر، میزبانان دوستداران فرهنگ و هنر است.

موزه ملی هنر فنلاند، مکانی زیباست که از آثار و دیدنی های فنلاند به شمار می‌آید. این اثر خلاقانه‌ی زیرزمینی، توسط یکی از معروف‌ترین معماران دنیا، ساخته شده است. این منطقه‌ هم ‌اکنون به ‌عنوان یک دروازه‌ی جدید تجاری، اقتصادی و در حال ‌توسعه برای فنلاند شناخته می‌شود. پِلی همچنین شهرت زیادی در طراحی آسمانخراش‌ها و سازه‌های بلند مرتبه دارد.

معماری موزه ملی هنر فنلاند هلسینکی

وی فضای نمایشگاهی این بنا را به‌ صورت سه‌ طبقه در زیرزمین قرار داده است و سقفی بزرگ از شیشه و فلز با شکلی مجسمه‌ وار را بر روی آن ایجاد کرد که باعث شد تا این اثر به یک نماد شهری منحصر به فرد تبدیل شود. در موزه ملی هنر هلسینکی یک اِلمان خطی بزرگ به شکل پروانه با ارتفاع 50 متر رو به بالا ساخته شده که به‌طور ارگانیک به بنا گره می‌خورد و از جنس فولاد با پوشش تیتانیوم است.

آثار متعددی در موزه ملی هنر فنلاند نگهداری می‌شوند از جمله، نقاشی‌های پیکاسو، مجسمه‌های قدیمی و دست‌ نوشته‌های هنرمندان چینی. ورودی موزه ملی هنر فنلاند در زیر نورگیر بزرگ و پوشیده از شیشه قرار دارد که گالری‌ها و فضاهای نمایشگاهی و حتی طبقات دیگر نور خود را از آن دریافت می‌کنند.

امکانات تفریحی موزه ملی هنر فنلاند

همچنین این ساختمان دارای امکاناتی شامل، سالن همایش و سخنرانی، رستوران، فروشگاه، فضای بازی کودکان ، اطلاعات و پذیرش است که در طبقه‌ی منفی یک قرار دارد. دو طبقه‌ی زیرین موزه ملی هنر فنلاند شامل گالری‌ها و فضاهای نمایشگاهی، آسانسور و پلکان‌های بزرگ است که به زیبایی طراحی‌ شده است. موزه ملی هنر اوساکا، به‌گونه‌ای طراحی ‌شده است که پایین‌ترین طبقه‌ی آن نسبت به خاک مرطوب مقاوم بوده، و از رانش خاک جلوگیری می‌کند. همچنین توسط یک دیوار بتنی 3 لایه‌ای احاطه‌ شده است.

در واقع می‌توان آن را به یک زیردریایی بزرگ شبیه دانست. بخش مربوط به فنلاند در این موزه، شامل آثاری از نقاشان مشهور این کشور است. از مشهورترین هنرمندان خارجی که در این موزه آثارشان به نمایش درآمده می‌توان به رامبران، مونک، ون گوگ و… اشاره کرد. 650 اثر هنری بین‌المللی در این مجموعه نگهداری می‌شود. قبل از بازدید از موزه حتما از وب‌سایت آن بازدید کنید چون در بعضی از روزهای سال به مناسبت‌های مختلف، ورودی این موزه رایگان می‌شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک