غار فینگال اسکاتلند

غار فینگال اسکاتلند

شرح

آشنایی با غار فینگال اسکاتلند

اکثر کسانی که کشور اسکاتلند را از نزدیک دیده اند معتقدند ، هر چقدر هم که بگردید، باز هم نکته ای کشف نکرده و مکانی ندیده برایشان باقی مانده است. لذت های طبیعی غار فینگال اسکاتلند که در هیچ کجای جهان همانند ندارد، باعث شده است که اسکاتلند سرزمینی فوق العاده جذاب برای گردشگران به حساب بیاید. اسکاتلند یکی از زیباترین کشورها نه فقط در قاره‌ی اروپا بلکه در سراسر جهان است. جاذبه های گردشگری اسکاتلند بسیار زیاد هستند. چه مدت کوتاهی در این کشور باشید چه مدت طولانی،‌ همیشه وقت برای دیدن مکان‌های دیدنی و جاذبه‌‌های طبیعی و گردشگری کم می‌آورید. به اسکاتلند سفر کنید تا با جادوی طبیعت و زیبایی آن که همگی یک جا در این سرزمین با هم جمع شده اند، یکی شوید.

موقعیت جغرافیایی غار فینگال اسکاتلند

 این غار در جزیره ی خالی از سکنه ای به نام ( Staffa ) قرار گرفته است، جزیره ای که یکی از جزایر هیبرید اسکاتلند است، به عبارت دقیق تر باید بگوییم که فینگال در سمت غربی اسکاتلند قرار گرفته و با عظمتش خودنمایی می کند. نام اسکاتلندی این غار نیز Uaimh Bhinn ) است که به معنای غار ملودیک می باشد. ارتفاع غار فینگال حدودا 22 متر ( 21.9456 متر ) است و تا 82 متر زیر آب های اقیانوس هم ادامه دارد و سنگ هایش به صورت چند ضلعی برش خورده اند و قدمتی چند میلیون ساله دارند، همه ی این ویژگی ها در کنار هم قرار گرفته اند و غاری محبوب در نظر گردشگران و ماجراجویان را ساخته اند. نکته ی جالب در رابطه با غار فینگال این است که جزو عجیب و دیدنی ترین غارهای جهان توسط خبرگزاری سی ان ان اعلام شده است.

خصوصیات ویژه غار فینگال

غار فینگال ظاهری باورنکردنی و فوق العاده دارد، آن قدر که گردشگران زیادی با شنیدن توصیفاتش راهی اسکاتلند می شوند تا ساعاتی را را در میان این غار سپری کنند. اگر از دور به غار فینگال بنگرید گویا بنایی کهن و مطعلق به قرون وسطا است، آن قدر با صلابت و قدرت ایستاده که گویا ساختمانی است دست ساز بشر. موقعیت جغرافیایی و ظاهر زیبای فینگال از نکات قابل توجه و وجه تمایز آن با سایر هم نوعانش موسیقی غار است؛ بر اثر برخورد امواج دریا به جزیره و بدنه ی غار پژواکی زیبا در میان غار می پیچد و به گوش می رسد.

صدای دل انگیز این غار را به نوای کلیسا تشبیه کرده اند، گویا کلیسایی عظیم زیر آب های اقیانوس پنهان شده است. این غار که شبیه یک اثر هنری معاصر می ماند، از ستون های بازالتی ساخته شده که هر کدام به صورت شش ضعلی هستند و شبیه سربازانی ایستاده می مانند.

هرچقدر که خود غار بزرگ است، ورودی آن هم بسیار جالب است که هر لحظه امواج رقصان دریا به آن وارد شده و جنب و جوش می کنند. یکی از خوصیات بسیار خاص غار فینگال اسکاتلند را می توان قابلیت آکوستیک طبیعی آن دانست. به لطف سقف طاق داری که کاملا طبیعی شکل گرفته، امواج دریا یک آواز بسیار جالبی سر می دهند که همه بازدید کنندگان از شنیدن آن شگفت زده می شوند. این هارومونی که انگار توسط یک گروه کر داخل غار زده می شود، به قدری جالب است که برخی از مردم تنها به خاطر شنیدن آن به اسکاتلند آمده و از غار بازدید می کنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک