ساختمان فیات تگلیرو در اسمره

ساختمان فیات تگلیرو در اسمره

شرح

ساخت ساختمان فیات تگلیرو در اسمره

ساختمان فیات تگلیرو در اسمره ، پایتخت اریتره ، یک ایستگاه خدمات به سبک آینده نگر است که در سال 1938 تکمیل و توسط مهندس ایتالیایی جوزپه پتاززی طراحی شده است. فیات تاگلیرو به عنوان یکی از برجسته ترین ساختمان های Art Deco ایتالیا اسمره شناخته می شود. Pettazzi به عنوان یک پمپ بنزین ساده ، بنایی را طراحی کرد که به یک هواپیما شبیه باشد که شامل یک برج مرکزی با فضای اداری ، میز صندوقدار و فروشگاه بود و پشتیبانی از یک جفت بال های بزرگ بتونی تقویت شده به طول 15 متراست.

در حین ساخت و ساز ، مقامات محلی از هر بال می خواستند كه از ستون ها پشتیبانی شود ، و نقشه های اصلی كه در سال 2001 یافت شد ، تکیه گاه ها را نشان می داد. Pettazzi ادامه داد كه تكيه گاهها غير ضروري است و بنا بر گزارش ، اين تهديد را با تهديد به قتل پيمانكار در صورت عدم برداشتن تكنولوژي حل و فصل كرد. در پایان ، تکیه گاهها برداشته شدند و بالها نگه داشته شدند. در طول جنگ جهانی دوم ، فیات تاگلیرو تا حدی در اثر بمباران انگلیس مورد اصابت قرار گرفت ، اما بدون آسیب زیاد جان سالم به در برد: بالها به نظر می رسید بسیار خوب ساخته شده اند و از بین نمی روند.

طراحی ساختمان فیات تگلیرو

“وقتی معمار ایتالیایی جوزپه پتاززی در سال 1938 ایستگاه خدمات فیات تاگلیرو را به صورت هواپیما اریتره افتتاح کرد ، وی با بیرون کشیدن یک اسلحه حیرت زده بینندگان را متحیر کرد. در آنجا ، داستان در پشت بهترین قطعه از معماری Futurist آفریقا مبهم است. در یک نسخه ، Pettazzi به طرز متفاوتی ایستاد. از “بالهای” بتونی 18 متری خود ، که به عنوان سایه های تزئینی برای اتومبیلهایی که وارد گاراژ می شوند، استفاده می شود و تهدید می کردند که اگر ساختمان را ببندند ، چون تکیه گاه های چوبی از هم جدا می شوند ، می توانند خود را بکشند. ، که از ترس تخته های تردید برای ترساندن تخته های سنگین تردید کرده بود ، در هر صورت ، بالها بماند ، کسی شلیک نشد ، و مهارت های طراحی پتاززی به اثبات رسیده است.

در هنگام برخاستن به هواپیما شباهت دارد ، هنوز در اسمره ، پایتخت مرکزی این مستعمره سابق ایتالیا ایستاده است. فیات تگلیرو ، به نام شرکت اتومبیل و پمپ بنزین قدیمی بازدید کنندگان مالک، یکی از 400 ساختمان ها که باعث یک سرمایه از راه دور اریتره از بسیاری از مراکز جذاب جهان برای هنر دکو و دیگر سبک های معماری است. این بنا از نظر ساختاری کاملاً سالم است و در طی درگیری های زیادی که در شاخ آفریقا در نیمه دوم قرن بیستم به وجود آمده آسیب ندیده است. در سال 2003 ترمیم شده است ، ایستگاه خدمات دسته ذکر شده در اریتره است ، به این معنی که هیچ بخشی از ساختمان قابل تغییر نیست: این یکی از مهمترین ساختمانهای Art Deco است که تصویب یونسکو را به شهراسمره داد تا جهانی شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: اریتره

دیدنی‌های نزدیک