فستیوال سه پادشاه اسپانیا

فستیوال سه پادشاه اسپانیا

شرح

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی اروپا، نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا و پایتخت آن مادرید است. اسپانیا با فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود متمایز می شود. اسپانیا مملو از جشنواره‌ها، تعطیلات و جشن‌های سنتی است. با شنیدن اسم اسپانیا تنها تصاویری از گاوبازی اسپانیایی و رقص فلامینگو در ذهن تداعی می‌شود، اما این فقط بخشی از جذابیت‌های منحصربه‌فرد اسپانیا است. شاید در ظاهر برخی از این فرهنگ‌ها بر دیگری غلبه کرده‌ و برخی کاملاً ازمیان ‌رفته‌ باشند؛ اما در فستیوال سه پادشاه اسپانیا تمامی این فرهنگ‌های غالب یا مغلوب به‌صورت باشکوهی تجلی پیدا می‌کنند.

وقتی نام کشور اسپانیا را می‌شنوید، شاید اولین چیزی که به ذهنتان برسد فوتبال این کشور است! اما غیر از فوتبال حقایق جالب دیگری در مورد این کشور وجود دارد که شاید دانستن آن‌ها خالی از لطف نباشد. فرهنگ‌های مختلفی از مسیحیت گرفته تا فرهنگ ایبری، رومی،یونانی و بسیاری دیگر روی اسپانیا تاثیر گذاشته‌اند.

آداب برگزاری سه پادشاه اسپانیا

فستیوال سه پادشاه در اسپانیا یکی از جشنواره های شناخته شده ی این کشور می باشد که در روزهای 5 و 6 ژانویه و در شهرهای بزرگ این کشور اجرا می شود. در این جشنواره سه نفر در هیبت شاهان قدیم و البته در حالی که آلات موسیقی می نوازند در خیابان های شهر قدم زده و شیرینی به سمت کودکان پرتاب می کنند. فستیوال سه پادشاه در اسپانیا را شاید بتوان با بابانوئل که در کریسمس به کودکان هدیه می دهد برابر دانست چرا که این سه پادشاه شب هنگام به خانه های مردم رفته و هدایایی به کودکان می دهند.

ریشه تاریخی برگزاری فستیوال سه پادشاه

در مورد ریشه ی این جشن اطلاعات دقیقی در دست نیست ولی یقینا این جشنواره نیز بستری و خاستگاهی مذهبی داشته و با حضرت مسیح و کلیسا مرتبط می باشد. در روایتی البته غیر قابل اثبات چنین آمده است که در زمان تولید حضرت مسیح سه فرزانه، سه پادشاه یا سه نفر انسان متفاوت از سمت شرق بر شهر وارد شده و به میمنت تولد عیسی مسیح هدیه و کادو در شهر و در میان کودکان پخش کردند و این نمایش و این جشنواره از این داستان نشات گرفته شده است. این سه فرزانه یا سه شاه ملچور، گاسپار و بالتازار هستند که البته بالتازار سیاه پوست است! هر ساله در شب ششم ژانویه کارناوال کادو به میمنمت تولد عیسی مسیح به درب خانه ها راه می افتد و این سه پادشاه به میمنمت تولد مسیح کادو برای کودکان شهر می برند و به این نحو شادی می کنند.

رسم جالب‌توجه دیگری که در این روز وجود دارد، این است که خانواده‌ها دورهم جمع می‌شوند تا یک کیک سنتی را بین یکدیگر قسمت کنند. این رسم در شهر کاتولونیا به تورتل  مشهور است. داخل کیک یک پادشاه کوچک و یک لوبیا پنهان شده است. هرکسی که پادشاه نصیبش شود، در تمام سال خوش‌شانسی می‌آورد و فردی که لوبیا را پیدا کند باید پول کیک را بپردازد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط