محله فانتین هاس در گوا

معرفی محله فانتین هاس در گوا

شرح

محله فانتین هاس در گوا

برای معرفی گوا به گردشگران به زمان بسیار زیادی نیاز است. گوا فقط یک ساحل بندری کوچک نیست. تاریخ عظیمی از امپراتوری پرتغال را در دل خود جای داده است. طی سال هایی که تحت فرمان امپراتوری پرتغال بود، معماری اروپایی بی همتایی در منطقه فانتن هاس بندر گوا از خود به جای گذاشت. آبشارهای زیبا، سواحل شنی درخشان، تفریحات ساحلی، محله فانتین هاس و گشت و گذار شهری تنها نیمی از جاهای دیدنی گوا است.

در گذشته بندر گوا در میان دیگر مقاصد گردشگری نامی کم سابقه بود، ولی در حال حاضر در میان مقاصد گردشگری برتر جهان جای خود را محکم کرده است. برای تماشای فرهنگ و هنر و جاذبه های گردشگری گوا میتوانید به آنجا بروید و از نزدیک لذت ببرید. هر کس به گوا سفر کند بدون شک تجربه ای ناب به دست آورده است. یکی از دلایلی که شهر ساحلی گوا در هند را خاص می کند وجود محله ای به نام فانتین هاس است. امپراتوری پرتغال به مدت 450 سال در این سرزمین حکمرانی کرد. به همین علت محله فانتین هاس قلب اروپا در هند محسوب می شود.

بهترین زمان برای سفر به گوا

کوچه های باریک، معماری سبک اروپایی بناهای تاریخی، کلیساها و منازل همگی گواه بر متفاوت بودن محله فانتین هاس در گوا است. هم اکنون شما در بهترین زمان سفر به گوا به سر می برید. فصل پاییز و زمستان آب و هوای بندر گوا معتدل می شود و گردشگران بسیاری از سراسر جهان به گوا سفر می کنند. اگر به معماری اروپایی علاقه مند هستید و دوست دارید از جاذبه های گردشگری گوا دیدن کنید، می توانید با ایلیا گشت همراه شوید.

این محله در اوایل قرن هجدهم توسط دریانورد اهل گوا به نام آنتونیو خوآو دسکیرا پایه گذاری شد. پس از دسترسی پرتغالی ها به هندوستان از طریق آب های اقیانوس هند، فرصتی فراهم شد تا امپراتوری آن ها به این مناطق حمله کنند و آن را تحت استثمار خود قرار دهند. این استثمار به مدت 450 سال به طول انجامید. امپراتوری پرتغال با داشتن کشتی ها و بادبان های بسیار پیشرفته در آن زمان و نیروی ارتش بسیار قوی توانستند بسیاری از مناطق جنوب شرقی آسیا را تحت سلطه خود در آورند.

ویژگی های محله فانتین هاس در گوا

نام فانتین هاس  در سال 1770 بر روی این محله ثبت رسمی شد. فانتین هاس در واژه به بهار در کوهپایه گفته می شود که رو به سبز شدن و جوانه زدن است. در سال 1884 دولت موقعیتی را اعلام کرد که در آن مردم فقیر در مکان های عمومی می بایست لباس مناسب بپوشند. در آن زمان مردم پولدار بر روی تپه های گوا در خانه های ییلاقی سکونت داشتند. ولی از طرف دیگر، مردم فقیر در کوهپایه ها و شرق تپه ها زندگی می کردند. خانه های قدیمی زیادی در فانتین هاس وجود دارد، اما همه این خانه ها در شرایط خوبی قرار دارند. تمام این خانه ها به رنگ های مختلفی رنگی شده اند.

ساخت تمامی این خانه ها به قرن هجدهم و نوزدهم میلادی باز می گردد. سقف آنها از کاشی هایی که در آن ها از رنگ های مختلفی چون قرمز، آبی و زرد استفاده شده اند، تشکیل شده است که جلوه زیبایی به محله داده است. محله فانتین هاس در گوا زیباترین مکان آن است. در اینجا بسیاری از گالری های هنری را پیدا خواهید کرد که به خاطر هنر مدرن و معاصر آن مشهور است. محله فانتین هاس در گوا به عنوان قدیمی ترین محله لاتین پانجیم شناخته می شود و از نظر ظاهری شبیه به شهرهای مدیترانه ای است.

موقعیت هتل

کشور: کشور هند
شهر: گوا

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک