سواحل الگاروه

معرفی سواحل الگاروه

شرح

سواحل الگاروه

کشور پرتغال با داشتن سواحل ماسه‌ای و صخره‌ای بی‌نظیر و جزیره‌های اعجاب‌انگیز بی‌شک بهشت ساحل دوستان دنیا است و از این بین سواحل الگاروه جایگاه ویژه‌ای دارد. الگاروه با داشتن آب و هوای آفتابی و مطلوب، چشم انداز وسیع و بی‌نظیری از اقیانوس اطلس، سواحل ماسه‌ای و حتی صخره‌ای شگفت‌انگیز، غارهای رویایی، طبیعتی زیبا و سرسبز و حدود هفت میلیون گردشگر سالانه مهم‌ترین منطقه گردشگری پرتغال محسوب می‌شود.

مناطق غربی این جزیره معمولا خشن‌تر و دارای سواحل صخره‌ای هستند. البته دو روستای معروف سالما (Salema) و بورگائو (Burgau) که در گذشته مراکز ماهیگیری بوده‌اند و امروزه نیز با حفظ فرهنگ و سنت قدیمی خود کمتر دچار تغییر و

تحولات مدرنیزه شده‌اند در غرب جزیره قرار گرفته‌اند. این دو روستا مکانی مناسب برای کسانی هستند که به آشنایی با فرهنگ و تاریخ این سرزمین علاقه‌مند می‌باشند. برای کسانی که به موج‌سواری نیز علاقه دارند، آب‌های این نقطه بسیار ایده‌آل است.

سواحل شرقی که مناطق وسیعی از آن جز مناطق حفاظت شده طبیعی است، بین شهر فارو و مرز اسپانیا قرار گرفته‌اند و محیطی متفاوت‌تر از غرب دارند. در این مناطق مرز شهر و ساحل طبیعی کاملا حفظ شده است. برای دیدن تمامی زیبایی‌های این منطقه حتما باید قایق‌سواری کنید و از نزدیک به دیدن جزایر و صخره‌های زیبا بروید. در این منطقه سبک معماری هتل‌ها و غذاهای سنتی کاملا اصیل است.

فستیوال های بزرگ جزیره

بخش‌های مرکزی این جزیره کمی توسعه نیافته‌تر هستند با این وجود جذابیت‌های خاص خود را دارند. شما در این مناطق می‌توانید ویرانه‌های رومی و بازار سنتی شهر آلکوتیم را مشاهده کنید. در این مناطق حتی می‌توانید به ماجراجویی در جنگل‌های سرسبز و کوه‌های برافراشته قدرتمند بپردازید و یا سری به شهر شگفت‌انگیز کالداس د مونچکو Caldas de Monchique بزنید.

اگر در ماه فوریه به الگاروه بروید می‌توانید فستیوال بزرگ این جزیره را که شامل مسابقه و موسیقی و جشن و پایکوبی مردم محلی است را از نزدیک ببینید. با تورهای گردشگری به تماشای پرندگان کمیاب بروید و یا به اسب‌سواری، قیایق‌سواری و پیاده‌روی در طبیعت بپردازید. معروف‌ترین جاذبه تورستی این جزیره غار بناگیل Benagil است که در نزدیکی روستایی به همین نام واقع شده و دسترسی به آن تنها از طریق آب و قیایق‌سواری است. با این وجود  Praia de Benagil چیزی بیشتر از یک غار است و یکی از آرام ترین نقاطی است که با صخره های شیبدار زیبای متداول این محل، احاطه شده است.

برای بازدید از این جزیره افسانه‌ای ابتدا باید به شهر فارو که مرکز الگاروه است بروید و بهترین راه ورود به این شهر حمل و نقل هوایی است. سپس از این شهر با ماشین و یا کشتی‌ها و قایق‌های مسافربری می‌توانید به بازدید از سایر مناطق جذاب جزیره بپردازید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک