خیابان های معروف استانبول

آشنایی با خیابان های معروف استانبول

شرح

خیابان های معروف استانبول

میتوانید با بازدید از خیابان های جذاب استانبول تجربه ی متفاوت از این شهر داشته باشید. با ما در خیابان های معروف استانبول قدم بزنید.دو کلمه ی استانبول و خرید دو عضو جدا نشدنی از هم هستند، مردم این شهر را با بازارهای بزرگ و خیابان های تو در تو میشناسند، در این بازارها میتوانید از فرش تا انواع لباس های محلی را تهیه کنید.

بازارهای محلی سرپوشیده ممکن است حوصله شما را سر ببرد پس میتوانید به کوچه های رو باز سری بزنید و از مغازهای آن دیدن کنید. انواع مغازه هارا میتوانید در این خیابان ها بیابید. برای آشنایی با خیابان‌های معروف استانبول با ما همراه باشید.

خیابان استقلال استانبول

این خیابان جذاب از میدان تکسیم شروع میشود و تا تونل ادامه دارد. این خیابان همیشه شلوغ بهترین نقطه استانبول برای خرید میباشد. تمامی برند های معروف دنیا یه شعبه حتی کوچک در این خیابان دارند. میتوانید هم برند های معروف ترک را پیدا کنید و هم انواع برند های بین المللی. خیابان های باریکی که منتهی به خیابان اصلی استقلال میشوند نیز بسیار دیدنی هستند. اگر بعد از گشت و گذار و خرید خسته شدید، میتوانید با سوار شدن به تراموای قرمز قدیمی کمی استراحت کنید و این خیابان را بالا و پایین کنید.

خیابان های معروف استانبول

خیابان بغداد

این خیابان در منطقه ی آسیایی شهر استانبول قرار دارد و خواهر این خیابان در بخش اروپایی قرارد دارد البته قسمت آسیایی جنبه مسکونی تری دارد؛ اما در همین منطقه مسکونی تعداد بسیار زیادی موقعیت خرید و گردش وجود دارد و ارزش این را دارد که سوار قایق بشوید و برای بازدید بروید. خیابان بغداد، اصلی ترین خیابان خرید برای بخش آسیایی است و آخر هفته‌ها ساکنین را می‌بینید که به سراغ کافه‌های بی‌شمار و مغازه‌هایش می‌روند. دریا هم تا این خیابان فاصله زیادی ندارد و می‌توانید پیاده تا لب آب بروید. همانطور که از بالا به پایین خیابان نزدیک می‌شوید احتمالاً متوجه تغییر محصولات از لوکس به اقتصادی خواهید شد. با این حساب می‌توان ادعا کرد که برای هر کسی چیزی وجود دارد.

خیابان های معروف استانبول خیابان بغداد

خیابان عبدی ایپکچی

خیابان ایپکچی از لوکس ترین منطقه های خرید در استانبول است که میتوانید معروف ترین برند ها را آنجا پیدا کنید. در این خیابان هم میتوانید برند های لوکس ترکیه را بیابید و هم برند های بین المللی را. همچنین اگر بخواهید خریدی اقتصادی تر داشته باشید مغازه های هستند که میتوانید با خرید از آنها با برند های ارزان تر آشنا شوید.

خیابان ایپکچی معروف استانبول

خیابان دیوان استانبول

«خیابان دیوان» از ایاصوفیه آغاز شده و تا میدان «بایزید» امتداد دارد. در دوران بیزانس این جاده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود. «هیپودروم» ، «مسجد آبی»، «مسجد بایزید» و بازار بزرگ، برخی از جاذبه‌هایی هستند که در این خیابان و حوالی‌اش انتظار شما را می‌کشند. کافه‌های توریستی بی‌شمار، رستوران‌های عالی و مغازه‌های گوناگونی هم در امتدادش خواهید یافت.

خیابان معروف دیوان در استانبول

خیابان بانکلار

«خیابان بانکلار» در محله تاریخی «گالاتا» واقع شده است و در گذشته مرکز مالی امپراطوری عثمانی به شمار می‌رفت. این خیابان به خاطر حضور موسسه‌های بانکی و مالی و شرکت‌های بیمه شهرت داشت. ساختمان‌های معاملات بورس و بانک مرکزی هم در اینجا بودند و امروزه توسط اداره‌های بانکی و مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. «پله‌های کاموندو» یک پلکان معروف قدیمی که به سبک نئو باروک و آرنوو طراحی شده هم در این خیابان قرار دارد. بانکلار تا دهه ۱۹۹۰ منطقه مالی اصلی استانبول باقی ماند ولی بعد از آن در این زمینه رو به افول گذاشت.

دیدن خیابان های معروف استانبول

خیابان بویوک دره

این خیابان در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارد. طول بسیار زیاد این خیابان قابل توجه است 14 کیلومتر طول این خیابان است و نام آن مربوط به یکی از محله های نزدیک است. میتوانید از 9 ایستگاه مترو نزدیک به این خیابان به کل استانبول دسترسی داسته باشید. مراکز خرید، هتل‌های لوکس، شعبات مرکزی بانک‌ها و برج‌های بی‌شماری را هم در امتدادش خواهید دید. می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین مسیرهای مالی، تجاری و زندگی اجتماعی استانبول نامید.

خیابان بویوک دره استانبول

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط