قهوه ترک

انواع قهوه

شرح

برای همه ما یک بار پیش آمده که قهوه ترک را امتحان کنیم ، چه در خانه چه در کافه ها قهوه انواع مختلفی دارد که شاید برای شما جالب باشد تفاوت بین آنها را بهتر بشناسید . کسانی که خود در زمینه قهوه با تجربه می باشند ممکن است در بعضی از مواقع فرق بین دو نوع قهوه را نتوانند تشخیص دهند ، در مقاله امروز می خواهیم یک بار برای همیشه فرق بین انواع قهوه را برای شما توضیح دهیم .

با انواع قهوه آشنا شوید

در دنیا قهوه های زیادی در مدل های مختلف وجود دارد ولی در کل دو مدل قهوه وجود دارد که بیشتر مصرف دنیا بر پایه این دو مدل می باشد . قهوه عربیکا و روبوستا ، با شناخت این دو مدل قهوه می توانید به ذائقه خود پی ببرید . جالب است بدانید از این مدل قهوه ها شما می توانید به صورت ترکیبی هم استفاده بکنید که به طعم های قابل قبولی خواهید رسید ، در ادامه ما می خواهیم تفاوت بین این دو دانه قهوه را برای شما توضیح دهیم . با ما در ایلیا گشت همراه باشید .

آشنایی با انواع قهوه

قهوه عربیکا | Arabica

همانطور که از نام این دانه پیداست در قدیم این دانه با نام قهوه عربی شناخته می شده است . قهوه عربیکا بیشتر در کشورهای یمن ، اتیوپی ، سودان کشت می شده است . از دانه عربیکا می توان به عنوان پر کشت ترین دانه قهوه در دنیا نام برد . گیاه عربیکا تا 5/4 متر رشد می کند و در مناطقی مرتفع باید کشت شود . نگهداری  و به عمل آوردن این قهوه نسبت به قهوع روبوستا کار بسیار دشوارتری است .

یکی از اصلی ترین راه های تشخیص این دانه شکل آن است که به شکل حرف S می باشد . قهوه عربیکا 75% تولید دنیا را به خود اختصاص داده است و یکی از   بزرگترین کشورهای تولید کننده آن می توان به کشور برزیل اشاره کرد .

دانه قهوه عربیکا به نسبت دانه روبوستا از چربی بیشتر و 5/1 درصد کافئین  کمتر دارا می باشد و این دلیلی بر آن شده که طعم دلپذیر تر و طفداران بیشتری را به خود جلب کند . استفاده از این مدل قهوه می تواند در داشتن خوابی راحت به شما کمک کند . قهوه عربیکا در بازار از قیمت بالاتری نسبت به دانه روبوستا برخوردار است چرا که کشت و به عمل آوردن این گیاه دشوارتر از دانه و گیاه روبوستا می باشد . همانطور که پیش تر گفته شد این دانه از طرفداران بیشتری در دنیا برخوردار است .

رزرو هتل ارمنستان

قهوه روبوستا | Robusta

گیاه دانه روبوستا تا ارتفاع 6 متری رشد می کند ساقه آن بسیار مقاومتر از ساقه گیاه قهوه عربیکا می باشد و برخلاف عربیکا در ارتفاع پایین تر و مرطوب تری قابل کشت است . این دانه از کافئین بیشتر و آنتی اکسیدان بین 7 تا 10 درصد برخوردار است و به نسبت دانه عربیکا از طعم طلخ تری برخوردار است و قابل ذکر است به خاطر طعم آن از طرفداران کمتری نیز بهره می برد .

دانه قهوه روبوستا را می توان یکی از پایه های اصلی قهوه اسپرسو دانست و از کشورهایی که در زمینه کشت این دانه فعالیت می کنند می توان به ویتنام ، هند ، اندونزی ، برزیل  اشاره کرد . به جز این کشورها، کشورهایی همانند اتیوپی، سوماترا، ترکیه، مکزیک، نیکاراگوئه، کلمبیا، هندوراس و پرو این نوع قهوه را به بازار عرضه می کنند .

قهوه ترک | Turkish coffee

قهوه ترکیه را می توان یکی از معروف ترین دانه های قهوه ترک در خاورمیانه دانست که در کشور ترکیه تولید و مصرف می شود . تفاوت این دانه با قهوه های دیگر در آن است هنگام آسیاب پودر آن جدا نمی شود و به همان صورت داخل فنجان ریخته می شود . با این حال پس از نوشیدن قهوه ترک ، پودر در ته فنجان باقی می ماند .

قهوه ترک

انواع قهوه بر پایه اسپرسو

بسیاری از قهوه ترک ها که شما در منزل و چه در کافه ها می نوشید بر پایه قهوه اسپرسو تشکیل می شود . قهوه اسپرسو توسط یک دستگاه با بخار ، کف شیر ، شکلات به قهوه های دیگر با طعم های متفاوت دیگری تبدیل می شود . در ادامه چند نمونه از این قهوه ها را که بر پایه اسپرسو می باشند به شما معرفی خواهیم کرد .

اطلاع از قیمت بلیط تهران ارمنستان

  • اسپرسو | Espresso

اسپرسو را می توان یکی از معروف ترین مدل های قهوه در دنیا دانست ، در روش تهیه این مدل آب با فشار توسط دستگاه قهوه ساز از بین دانه های آن عبور می کند و از طرف دیگر داخل فنچان ریخته می شود ، شاید تهیه آن برای شما ساده به نظر بیاید و لی برای درست کردن یک اسپرسو مقبول باریستا کار بسیار دشواری را باید پشت سر بگذارد. بسیاری از قهوه خورهای حرفه ای از این مدل قهوه استفاده می کنند . طعم طلخ آن ممکن است برای شما دلچسب نباشد .

قهوه اسپرسو
  • دابل اسپرسو | Double Espresso

دابل اسپرسو همان قهوه اسپرسو می باشد ، همانطور که از نامش پیداست بجای یک شات در آن از دو شات اسپرسو در یک فنجان استفاده می شود .

کافه امریکانو | Caffè Americano

قهوه آمریکانو همان دانه های قهوه اسپرسو می باشد با این تفاوت که این قهوه به طور مستقیم با آب جوش مخلوط می شود . این مدل قهوه گفته می شود ابتدا در جنگ توسط سربازان آمریکایی به منظور صرفه جویی در مصرف ابداع شده است . امروزه مصرف این مدل قهوه در دنیا بسیار متداول است .

قهوه آمریکانو

کافه لاته | Café Latte

یکی دیگر از قهوه های پرطرفدار در دنیا را می توان کافه لاته دانست ، کافه همان معنی قهوه و لاته به معنی شیر می باشد . طرز تهیه آن به این صورت است که یک شات قهوه به همراه شیر بخار داده شده مخلوط می شود و با کف زیاد که از شیر به وجود آمده سرو می شود . یکی از دلایلی که این قهوه طرفدار دارد طعم ملایم آن است .

کافه لاته

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط