کلیسای مونت سنت میشل

جزیره مون سنت میشل

شرح

جزیره مونت سنت میشل که در کشور فرانسه قرار دارد به همراه سواحل آن  جزو میراث جهانی یونسکو می باشد. موقعیت این جزیره در انتهای رودخانه کوئنون واقع شده است یکی از ویژگی های این جزیره جزر و مد های شدید این منطقه می باشد که باعث خشک شدن و دوباره پر آب شدن آن می شود.راه رسیدن به این جزیره تنها یک جاده خاکی می باشد.موقعیت این جزیره باعث شده که لوکیشنی مناسب برای ساختن خیلی از فیلم های تاریخ سینما باشد.ارتفاع بلند برج های کلیسا و محیط جزیره باعث شده مونت سنت میشل به یک جاذبه توریستی ویژه تبدیل شود.

تابستان در مونت سنت میشل

راه های رسیدن به مونت سنت میشل

برای رسیدن به جزیره مونت سنت میشل شما باید از شهر پاریس مسیر 4 ساعته را با ماشین طی کنید.اگر شما با ماشین کرایه بخواهید به صورت خصوصی این مسیر را طی کنید علاوه بر هزینه کرایه خورو در انتها شما مبلغ ورودیه پارکینگ  کلیسا را که حدود مبلغ 12 یورویی هست  را باید پرداخت کنید که این مبلغ شامل 1 روز است.معمولا از شهرهای مختلف فرانسه به این جزیره اتوبوس های گردشگری وجود دارد که در قالب یک پکیج 14 ساعته ارائه می گردد.

راه های رسید به مونت سنت میشل

در مونت سنت میشل چه بخوریم؟

در جزیره مونت سنت میشل شما در این فضای کوچک انتظار رستوران ها جور واجور را نداشته باشید  یا غذا های  خاص و مجلل اما یکی از ویژگی های غذایی این جزیره املت های مونت سنت میشل می باشد که با تخم مرغهای هم زده شده و کره محلی سرو می شود.

شما می توانید برای خوردن این غذل به یکی از رستوران های جزیره که در کنار ورودی جزیره واقه شده است  مراجعه کنید و جالب است بدانید امکان ندارد در هنگام عبور از جلوی این رستوران شما صدای هم زدن تخم مرغ در ظرفهای مسی را نشنوید .اگر قصد خوردن غذا در رستورانی که ارنست همینگوی در آن غذا خورده است را ندارید بهتر است به مسیر خود ادامه بدهید

در بالای این جزیره از رستوران ها و غذا خوری های ساده تری که غذاهای فرانسوی هم ارائه می دهند استفاده کنید.یکی از ویژگی های این رستوران ها منظره به یاد ماندنی آنها می باشد.

غذا در مونت سنت میشل

سوغات مونت سنت میشل

در جزیره مونت سنت میشل  انتظار مراکز خرید نداشته باشد باز با این حال اگر اصرار بر خرید دارید یکی از سوغاتی های این جزیره کوکی های کره ای معروف می باشد .کوکی های شیرین و ترد که در قالب بسته بندی و در ابعاد مختلف به فروش می رسد.به این خاطر که یکی از سوغاتی های مهم این جزیره می باشد شما این کوکی ها را حتی میتوانید از رستوران ها هم تهیه و به عنوان میان وعده میل کنید.

سوغات مونت سنت میشل

فصل مناسب برای سفر

بهترین زمان برای سفر به این جزیره و پر بازدید ترین زمان فصل تابستان است واگر مشکل زمان ندارید پیشنهاد می شود در زمان خلوتی جزیره سفر داشته باشید به این خاطر که در زمان پیک  بازدید این جزیره شلوغی آن شما را از لذت کامل گردش باز میدارد.

بهترین زمان برای سفر بهار و پاییز است که از لحاظ مراجعه توریست ها جمعیت کمتری حضور دارند و آب و هوا آنچنان بد یا سرد نیست .اگر در زمان مناسب سفر خود را انجام دهید می توانید جزر و مد های شدید این جزیره و اطراف آن را مشاهده کنید که یکباره بخش زیادی از جزیره را آب فرا میکیرد.

پاییز در مونت سنت میشل

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک