آشنایی با آداب مردم اتریش

آشنایی با آداب مردم اتریش

شرح

آشنایی با آداب مردم اتریش ، کشوری اروپای به پایتختی شهر ویِن برای هر پردشپری جذاب خواهد بود . اتریش که از 9 ایالت تشکیل گردیده با فرهنگ و آداب خاص برخوردار میباشد .

از جمله رفتارهایی مردم اتریش خوش رفتاری ، آرام صحبت کردن ، احترام به قانون و پایبندی به سنت‌ها را میتوان اشاره کرد . حس شوخ طبعی و بدبینی همراه با کنایه نیز از ویژگی‌های آنها میباشد .

یکی از برجسته ترین خصوصیات اتریشی ها در رفتار خود میانه‌رو هستن ،بطور مثال در خیابان با شما دوستانه برخوردمیکنند  ولی بطور کل رسمی هستند.

اداب مردم اتریش

از آداب اجتماعی مردم اتریش

مردم درهنگام احوالپرسی خیلی رسمی و محکم دست می دهند . در این کشور افراد مقام دار از احترام زیادی در جامعه برخوردار بوده است . بعضی از مردم اتریشی به ویژه افراد سن و سال دار امکان دارد دست خانمها را بوسه زنند ولیکن آقایون هرگز نباید همدیگر را ببوسند .

افراد این کشور اهمیت زیادی به ظاهر و پوشیدن لباس خود می ‌دهند . اما لباس‌ هایشان هرگز جنبه پز دادن وخود نمایی را ندارد . مردم اصول خاصی برای پوشیدن لباس در جوامع مختلف اجتماعی دارند به عنوان مثال برای رستوران‌ و مکان هایی ازاین قبیل لباس نیمه رسمی و برای کنسرت یا تئاتر ، لباس رسمی می ‌پوشند .

 

ازعادات دیگرشان اینکه آنها را با نام خانوادگی شان صدا بزنید مگر آنکه خود شخص به شما اجازه بدهد از نام کوچک استفاده کنید.

در اتریش آداب غذا خوردن مانند سایر کشورهای اروپایی رعایت می شود .  یعنی چنگال را در دست چپ و چاقو را دردست راست می گیرند و با هر دو غذا را می خورند.

آداب معاشرت در اتریش

در ميان آداب و رسوم مردم اتريش، عاداتى ديده مى‌شود که سنّتى نيستند ولى راهشان را در فرهنگ اتريش باز کرده اند .

بطور مثال اگرشما به خانه یک اتریشی دعوت هستید حتماً سر وقت بروید چرا که حضور به موقع شما احترام به میزبان می باشد . حتما با خود یک هدیه کوچک مانند شکلات یا گل برای هدیه دادن ببرید .

 معاشرت در اتریش

اگر مایل هستید گل هدیه دهید ، تعداد گل‌ها عدد زوج (به استثنای عدد 12) نباشد که در فرهنگ اتریش نماد بد شانسی به شمارمی‌آید .

 خانواده در اتریش

ساختار اصلی و کلی این کشور بر اساس خانواده است . اتریشی ها در طول هفته اکثرا شام را دورهم می‌خورند ، و آخرهفته خود را به دیدار بزرگترها رفته یا به گردش درطبیعت می‌پردازند . خانه در جامعه اتریش محلی برای آسایش واستراحت میباشد .

 خانواده در اتریش

آشنایی با آداب مردم اتریش ، میتوان به خصوصیات خاص آنها میتوان اشاره کرد که اکثر خانواده‌های اتریشی کم جمعیتی بوده . و  این نکته  که تنها دوستان بسیار نزدیک و بستگان را به خانه دعوت می‌کنند، پس می‌توان گفت که بیشترین ارتباط در خانه رخ می‌دهد .

موقعیت هتل

کشور: اتریش
شهر: شهر وین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک