موزه تاریخ طبیعی استونی

موزه تاریخ طبیعی استونی

شرح

آشنایی با موزه تاریخ طبیعی استونی

موزه تاریخ طبیعی استونی موزه ملی استونی برای تاریخ طبیعی است و در شهر قدیمی تالین واقع شده است.این موزه به تاریخ طبیعی و آموزش طبیعت می پردازد ، تورهایی را در بیابان استونی به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد. فضای نمایشگاه شامل نمایشگاه های دائمی و ویترین های موقتی است. پایه و اساس موزه تاریخ طبیعی استونی توسط طبیعت گرایان قرن نوزدهم گذاشته شد. تاریخ این موزه به موزه قبلی ، یعنی انجمن ادبیات استونی که در سال 1842 تأسیس شده است باز می گردد. این موزه در کاوش علوم طبیعی فعالیت داشت ، منطقه ای که در سال 1872 هنگامی که الکساندر فون دره پهلن ، اهمیت پیدا کرد ، در این موزه افزایش یافت. شروع به کمک به این مجموعه کرد. بعداً پهلن به عنوان رئیس انتخاب شد و تحت رهبری وی این مجموعه به رشد خود ادامه داد.

آثارموزه تاریخ طبیعی

خیلی زود مشخص شد که یک موزه جداگانه برای تاریخ طبیعی لازم است. این مجموعه تا سال 1911 هنگام خرید یک ساختمان در خیابان كوفت در تالین در یک ساختمان موقت نگهداری و به نمایش گذاشته شد. موزه جدید استانی مجموعه آثار هنری و علوم طبیعی کل استان هارجومه را به نمایش گذاشته است. این مجموعه در طول جنگ جهانی اول در معرض خطر خسارت قرار گرفت ، بنابراین برای نگهداری ایمن به روسیه منتقل شد و با پایان جنگ بازگشت.

مجموعه موزه تاریخ طبیعی شامل تقریبا 300000 نمونه موزه است. تقریباً 90٪ از گیاهان ، سوسکها ، پروانه ها ، گونه های پرنده و پستاندار یافت شده در استونی در این مجموعه ها نشان داده شده اند. یک بخش بسیار با ارزش از مجموعه ها توسط نمونه های نمونه ساخته شده است ، نمونه هایی که برای تهیه توضیحات اول یک تاکسون جدید استفاده می شود و به عنوان نمونه قطعی از این تاکسون خدمت می کند.

مجموعه گیاه شناسی موزه تاریخ طبیعی

مجموعه گیاه شناسی اصلی شامل تقریباً 108،000 نمونه گیاه است. گیاه دارویی عروقی شامل 79000 نمونه است که از این تعداد 77000 برگ و بقیه میوه ها ، دانه ها و استروبیلی هستند.بیشتر مواد در استونی جمع آوری شده است ، و این مجموعه شامل نمونه هایی از یک قسمت عمده از فلور داخلی – 1600 تاکسون است.علف گیاه قارچ تقریباً 2450 نمونه گیاه را شامل می شود. مجموعه قارچ های بدون مجوز شامل 250 نمونه است. از بیش از 2،200 نمونه موجود در مجموعه قارچ های گلسنگ ، یعنی حدود 1600 مورد در استونی و 600 مورد از خارج از کشورجمع آوری شده است. مجموعه های جانورشناسی موزه تاریخ طبیعی تقریباً حدود 130،000 نمونه دارد. این مجموعه دارای طیف گسترده ای از گونه های مهره داران و بی مهرگان از استونی و سایر مناطق جهان است.

مجموعه زمین شناسی موزه تاریخ طبیعی استونی

مجموعه زمین شناسی موزه تاریخ طبیعی تقریباً 3500 نمونه را در خود جای داده است. نزدیک به سه چهارم نمونه ها ، مواد دیرینه شناسی را تشکیل می دهند ، که قدیمی ترین نمونه ها در اواسط قرن نوزدهم جمع آوری شده است. بخش غالب این مجموعه دیرینه شناسی توسط فسیل های پالئوزوئیک موجود در بستر استونی شکل گرفته است. نمونه های بیشمار در بین مواد حفظ شده شامل فسیل های مهرگان دریایی از دوره اردوویان و سیلورین است. مجموعه های دیرینه شناسی علاوه بر این شامل بخش های استخوانی و قطعات اسکلتی پستانداران دوره کواترنر هستند که بیشتر آنها از مناطق شمالی روسیه سرچشمه می گیرند.

مجموعه های سنگ شناسی سنگهای رسوبی معمولی از بستر استونی را در خود جای داده اند: سنگ آهک ، مارن ، ماسه سنگ و گل سنگ. مجموعه هاي پترولوژيك كوچك هستند كه نمونه هاي اصلي آن نمونه هاي ناخوشايند يخبندان استونيايي و نمونه هاي سنگ هاي دگرگوني و سنگ هاي آذرين جمع آوري شده از قلمرو اتحاد جماهير شوروي سابق است.

در دهه گذشته تعداد نمونه های کانی شناسی موزه به دلیل کمک های داخلی و خارجی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در حالیکه مواد معدنی که در سالهای گذشته وارد این مجموعه ها شده بودند بیشتر از روسیه ، اروپای شرقی و آلمان وارد می شوند ، این مجموعه معاصر شامل مواد معدنی استرالیا ، آمریکای جنوبی و آفریقا است. برخی از قابل توجه ترین نمونه های کانی شناسی شامل داروهای بزرگ کوارتز ، آمتیست و فلوراید است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک