استادیوم سنتناریو اروگوئه

استادیوم سنتناریو اروگوئه

شرح

معرفی استادیوم سنتناریو اروگوئه

استادیوم سنتناریو استادیومی در محله Parque Batlle در مونته ویدئو ، اروگوئه است که در درجه اول برای فوتبال استفاده می شود. این استادیوم بین سال های 1929 و 1930 برای میزبانی مسابقات افتتاحیه جام جهانی 1930 و همچنین برای بزرگداشت صدمین سالگرد اولین قانون اساسی اروگوئه ساخته شده است. این فهرست توسط فیفا به عنوان یکی از ورزشگاه های کلاسیک جهان فوتبال ثبت شده است. در 18 ژوئیه 1983 ، توسط فیفا به عنوان تنها بنای تاریخی فوتبال جهان اعلام شد .

استادیوم سنتناریو خانه اصلی تیم ملی اروگوئه است. اروگوئه همیشه در هنگام بازی در ورزشگاه خانگی خود تهدید کرده است  به طور مداوم تیم های برتر را ضرب و شتم می کند. حتی تیم ملی برتر برزیل نیز در 20 فرصت سه برد کسب کرده است. دو مسابقه رسمی در طول رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010 و 2018 بود ، اما یکی از آنها سنگین ترین شکست اروگوئه در ورزشگاه بود ، که آنها در سال 2009 با نتیجه 4 بر 0 به برزیل از دست دادند.

ساخت استادیوم سنتناریو اروگوئه

ساخت سنتناریو از مهمترین مراحل توسعه ورزش در آمریکای جنوبی و فوتبال بین المللی است. این کشور بخصوص برای سازماندهی جام جهانی فیفا 1930 توسط کارگران مهاجر در مدت زمان 9 ماهه ثبت شده ساخته شده است. نام آن از جشن صد سال تصویب اولین قانون اساسی اروگوئه سرچشمه گرفته است.

در ابتدا قرار بود تمام بازی های جام جهانی در استادیوم سنتناریو انجام شود. با این وجود ، باران های سنگین در مونته ویدئو ساخت این ورزشگاه را به تأخیر انداخت. به طوری که باید چندین بازی در ورزشگاه Pocitos در باشگاه Atlético Peñarol و Parque Central of Club Nacional de Football انجام شود. در 18 ژوئیه سال 1930 در مسابقه بین اروگوئه و پرو ،  با پیروزی1-0 ، با یک گل توسط هکتور “مانچو” کاسترو افتتاح شد.

مسابقه آخر جام جهانی افتتاحیه اروگوئه و آرژانتین همگروه شد و اروگوئه با نتیجه 4 بر 2 پیروز شد. از آن زمان ، سنتناریو صحنه کوپا آمریکا (1942 ، 1956 ، 1967 ، 1995) ، سه قهرمانی جوانان آمریکای جنوبی (1979 ، 2003 ، 2015) ، یک مسابقات فوتبال زیر 17 سال آمریکای جنوبی (1999) و 1980 Mundialito بود.

مالکیت استادیوم سنتناریو

گذشته از تیم ملی اروگوئه ، هر باشگاه فوتبال می تواند استادیوم را برای مسابقات خانگی خود اجاره کند. Peñarol انجام داده است که اغلب ، و Nacional آن را برای برخی از مسابقات بین المللی اجاره می کند. Peñarol تمام مسابقات خانگی خود را از سال 1933 در ورزشگاه انجام داد تا اینکه در سال 2016 به استادیو کامپن دل سیگو نقل مکان کرد.

پروژه های مالکیت استادیوم به قرن بیستم باز می گردد ، اما هرگز نتوانسته است تحقق یابد. اگرچه این باشگاه از سال 1916 متعلق به Estadio Contador Damiani بود ، اما در حال حاضر برای مسابقات  اروگوئه توسط مسئولان به دلیل عدم امنیت مورد تأیید نیست و به جای آن توسط بخش های جوانان این باشگاه استفاده می شود.

اولین پروژه به سال 1933 باز می گردد ، زمانی که این تیم پروژه ساخت یک استادیوم را در نزدیکی تفرجگاه مونته ویدئو ارائه دادند ، همان مکانی که در آن اکنون محبوب Teatro de Verano یافت می شود. نیم قرن بعد ، در سال 1998 ، این باشگاه برنامه هایی را ارائه داد ، با ارائه یک مدل زندگی واقعی ، استادیومی که در پارک فرانکلین دی روزولت در نزدیکی Avenida Gianattassio در Canelones ساخته می شود. در سال های پی در پی ، به دستور رئیس باشگاه خوزه پدرو دامیانی ، پروژه های مداوم ارائه شد که همگی برای یک استادیوم 40 هزار صندلی برنامه ریزی کردند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک