قلعه اسقاط کورسار

قلعه اسقاط کورسار

شرح

آشنایی با قلعه اسقاط کورسار

قلعه ای در کورسار در جزیره سارما، در غرب استونی است.اولین اثر کتبی که قلعه اسقاط کورسار را ذکر می کند مربوط به دهه 1380 است ، هنگامی که دستور توتونی ساخت خود را برای اسقف های اسل وایک آغاز کرد. برخی منابع ادعا می کنند که اولین قلعه از چوب ساخته شده است. هنگامی که ساکنان سارما مقاومت سخت در برابر تلاش های خارجی برای مسیحی کردن آنها نشان دادند ، بدون شک قلعه به عنوان بخشی از تلاش گسترده تر صلیبیان برای به دست آوردن کنترل این جزیره ساخته شده است. از همان آغاز ، این دژ مستحکم متعلق به اسقف Saare-Lääne  بود و تا زمان انحلال آن در طول جنگ لیوون ، یکی از مهمترین قلعه های اسقف بود.

ارزش استزاتژیک قلعه اسقاط کورسار

در سال 1559 ، دانمارك كنترل سارما و قلعه کورسار را به دست گرفت. در این مدت ، استحکامات مدرن شد. به دنبال صلح برمزیبرو ، که جنگ سوئد و دانمارک به پایان رسید ، سارماعا به دست سوئد گذشت. سوئدی ها نوسازی این قلعه را تا سال 1706 ادامه دادند. به دنبال جنگ بزرگ شمال ، قلعه سارما و کورسار بخشی از امپراتوری روسیه شدند. در حالی که مرزهای امپراتوری روسیه به تدریج به غرب ادامه می یافت ، کورسار ارزش استراتژیک خود را از دست داد.

به خصوص پس از جنگ فنلاند و پارتیشن سوم لهستان ، تمرکز نظامی از استونی دور شد. در سال 1836 ، به دنبال ساخت قلعه بومارسوند در ایلند ، پادگان روسی در كورسرار عقب نشینی شد. این واقعیت که قلعه کورسار توسط ارتش هایی که در جنگ کریمه جنگیده اند ، به کار نرفته است نیز نشانگر اهمیت استراتژیک گمشده آن است. در قرن نوزدهم از این قلعه به عنوان یک فقرخانه استفاده می شد.

معماری قلعه اسقاط کورسار

در سال 1904–1212 قلعه  کورسار توسط معماران هرمان سوبرلیچ و ویلهلم نومان بازسازی شد. این کار در سال 1968 با دوبار احیاء ، این بار توسط معمار کالوی آلووه به اجرا درآمد. امروز این قلعه موزه سارما را در خود جای داده است. قلعه کورسار یکی از بهترین استحکامات قرون وسطایی استونی محسوب می شود. این قلعه از نظر سبک دیرینه گوتیک است و با سادگی فرم مشخص می شود. ساختمان مرکزی ، به اصطلاح بنای صومعه ، یک ساختمان مربعی در اطراف یک حیاط مرکزی است. برج به اصطلاح دفاعی ، در گوشه شمالی ، به 37 متر می رسد. در دهه 1980 یک گالری دفاعی با نبردهایی که در قسمت بالای ساختمان در حال اجرا بود ، مرمت شد. دفاعی Portcullis و دروازه نیز بازسازی هستند.

ویژگی های قلعه کورسار

در داخل ، قلعه به یک زیرزمین تقسیم شده است که از آن برای ذخیره سازی استفاده شده و مجهز به سیستم گرمایشی هیپوکوست پیچیده و طبقه اصلی است که مهمترین اتاق های قلعه را در خود جای داده است. در اینجا یک استوان حیاط را محاصره کرده و تمام اتاق های اصلی را به هم وصل می کند. از جمله این نکات قابل توجه می توان به پالایشگاه ، خوابگاه ، نمازخانه و محله های اسقف اشاره کرد. در حالت دوم ، یازده اثر حک شده باروک از اشراف نجیب زاده ها از سارما نمایش داده شده است.

در اواخر قرن چهاردهم و آغاز قرن 15 ، دیواری به طول 625 متر در اطراف قلعه کورسار ساخته شد. با توجه به پیشرفت های انجام شده در سلاح های گرم ، عناصر دفاعی اضافی بین قرن شانزدهم و هفدهم اضافه شد. اریک دالبرگ قلعه ای از نوع ووبان را با زیربناها و راویان طراحی کرد که هنوز هم تا حد زیادی دست نخورده هستند. هنگامی که پادگان روسی در سال 1711 به دنبال جنگ بزرگ شمالی قلعه را ترک کرد ، آنها عمدا بخش اعظم استحکامات و قلعه را منفجر کردند ، اما بعداً بخشی از آن را ترمیم کردند. در سال 1861 ، تبدیل سنگرها به پارک با نظارت معمار ریگا H. گگگینگن آغاز شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک