کویر مصر اصفهان

کویر مصر اصفهان

شرح

آشنایی با کویر مصر اصفهان

یکی از زیباترین جلوه های طبیعتی ایران، کویر مصر اصفهان است . کویرهایی که که رازهای زیادی در سینه دارند و گرمای سوزان روز یا سرمای شب برایشان تفاوتی ندارد . در این مقاله میخواهیم به معرفی یکی از همین کویرها با نام کویرمصر بپردازیم ، برای آشنایی بیشتر با ایلیا گشت همراه شوید.کویر مصر جایی است که یکبار بازدید از آن کافیست تا خاطره اش برای همیشه در ذهنتان بماند. 

مصر نام روستای کوچکی است که در ۵۵ کیلومتری شهرستان خور از توابع استان اصفهان واقع شده و کویر مصر نیز دقیقا در کنار همین روستا قرار گرفته . حالا باید بدانیم که دلیل نام گذاری این کویر به مصر چه بوده است ؟ در واقع داستان های مختلفی درباره ی نحوه ی نامگذاری این کویر وجود دارد که معروف ترین آن به داستان فردی به نام یوسف برمی گردد که یکی از اهالی این روستا در دوران گذشته بود. در آن زمان که روستا با کم آبی مواجه شد، یوسف چاه عمیقی حفر کرد و به آب رسید و از مردم آنجا خواست که به احترام حضرت یوسف و داستان او که در مصر اتفاق افتاد، نام مصر را روی آن بگذارند و مردم هم به احترام او پذیرفتند.

تپه های کویر مصر

 تپه های ماسه ای زرد رنگ و رمل ها، دیدنی ترین بخش کویر مصر است. ایستادن در یک نقطه از آن همانا و تماشای رمل های زردرنگ آن هم تا جایی که چشم کار می کند، همانا. اما فقط دیدن کافی نیست، ماسه های این منطقه به اندازه ای نرم و صاف هستند که باید کفش هایتان را دربیاورید و با پای برهنه راه بروید. لمس شن های روان و گرم در لا به لای انگشتان، یکی از به یاد ماندنی ترین تجربه هایی خواهد بود که تا حالا داشته اید. 

جاذبه های دیدنی کویر مصر

در شب های این کویر به جشن ستاره ها دعوت می شوید، کافیست یکبار به آسمان نگاه کنید تا دیگر هیچ وقت دلتان نخواهد از آن چشم بردارید. این ستاره ها گاهی تا اندازه ای نزدیک به نظر می رسند، که احساس می کنید اگر دستتان را دراز کنید، می توانید چند تا از آنها را بچینید و در آغوش بگیرید. هر چقدر که کویر دوست نباشید، نمی توانید کویر مصر را ببینید و عاشق آن نشوید، پس حتما سفر به آن را تجربه کنید و از چشم اندازهای دلنشین آن لذت ببرید. این را هم باید بدانید که کویر مصر یکی از جذابترین جادبه های گردشگری ایران محسوب می شود به طوریکه تورهای کویر مصر، از پر فروش ترین تورهای کویرنوردی در سراسر ایران هستند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک