شهر افسوس کوشی آداسی

آشنایی با شهر افسوس کوشی آداسی

شرح

شهر افسوس در کوش آداسی

آشنایی با شهر افسوس کوشی آداسی ، که در 3 کیلومتری جنوب شهر سلجوک در استان ازمیر  ترکیه واقع گردیده ست . ویرانه‌های شهر افسوس که یکی از بزرگترین مجموعه‌های باقی مانده ی تمدن یونانیان در مدیترانه شرقی است . جاذبه‌های گردشگری این شهر، همه ساله جهانگردان بسیاری را به این منطقه جذب خود می‌کند .

شهر افسوس در کوش آداسی

افسوس جاذبه‌ی گردشگری در کوشی آداسی

افسوس مهمترین شهرهای آسیای کوچک با نام قدیمی آپاشام نیز معروف بوده است . و قدمت آن حدود ۵۰۰۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد. شهر افسوس که کاملا رو به دریا بنا گردیده شده است .از قرن 11 قبل از میلاد ، به یک منطقه هلنی تبدیل شد .

کارشناسان براین عقیده هستند که این بنا در ابتدا به عنوان یک دژ و قلعه حکم حفاظت ساخته شده است . و این شهر در دوران رومیان جمعیتی حدود ۳۳۶۰۰ تا ۵۶۰۰۰ نفر داشته ‌است؛ و سومین شهر بزرگ منطقه آناتولی  بوده است .

افسوس جاذبه‌ی گردشگری

 تاریخچه شهرافسوس در کوش آداسی

باستان‌شناسی در شهر افسوس به سال ۱۸۶۳ میلادی بازمی‌گردد . جان ترتل وود ،مسوولیت کاوش معبد آرتمیس را از طرف موزه بریتانیا برعهده گرفت . تا سرانجام پیاده‌رویی از معبد را در سال ۱۸۶۹ کشف نمود . اکتشافات در سال ۱۸۷۴ متوقف گردید تا سال ۱۸۹۵ توسط اتو بندورف باستان‌شناس آلمانی کاوش از سر گرفته شد .

باستان شناسان تخمین می‌زنند تنها ۱۵ % از این شهر کشف شده‌است . کشف بسیاری از اسناد مربوط به مسیحیت و مذاهب پیشین، «افسوس» را در زمره مهم‌ترین بقایای تاریخی قرار داده‌است.

تاریخچه شهرافسوس

جاذبه های تاریخی شهر افسوس

استادیوم و ورزشگاه ودیوس ، بقایای یک سالن کُشتی در ساختمانی مستطیل شکل و یک حیاط طاق دار میباشد . در قسمت چپ بروی شیب تپه افسوس ورزشگاه ودیوس رانیز می توان مشاهده کرد . یک استادیوم نیز با ردیف های نشستن تماشاگران نیز در جنوب ورزشگاه دیده می شود.

کلیسای معروف مریم مقدس ، بنایی به طول ۲۶۰ متر با فاصله۱۰۰ متر دورتر از ورزشگاه را می توانید ببینید .

کلیسای معروف مریم مقدس

میدان ورلانوس و حمام ها ، در ضلع شرق ورزشگاه مجموعه وسیعی از بناهای مختلف میباشد . مجموعه حمام های بزرگ مطعلق به قرن 2 میلاد معروف به Harbor را نیز خارج محوطه میتوان دید .

کتابخانه سلسیوس ، با ستون های بلند و قرنیس های برجسته در دهه ۱۹۷۰ توسط باستان شناسان اتریشی دوباره ساخته شده است. کتابخانه در اصل دارای سه طبقه بود و کاملا با سنگ مرمر رنگی درست شده بود.

تئاتر بزرگ ، مجموعه دیدنی با سه تئاتر که میتوان ۲۵۰۰۰ نفر تماشاگر را در  ۲۲ تخت صندلی که ، به ۱۲ بخش راه پله ای تقسیم شده است جا دهد  . تئاتر بزرگ با چشم انداز زیبا به سمت بندر قدیمی و ستون های مختلف ، دیوار صحنه ی که به ارتفاع ۱۸ متر در سه طبقه میرسد ، مجسمه ها و تزیینات دیگر در عصر کلادیوس ساخته شده است .

تئاتر بزرگ

آشنایی با شهر افسوس کوشی آداسی ، بناهایی همچون ادیون، میدان دومیتیانوس، درب مازئوس، میتریدانس ، کلیسای کنسول، جاده مرمر، معبد آرتمیس، بقعه ممبوس، پیرتانئون، ، ، بازار و زادگاه هراکلیتوس باسیلیک سنت جان و … مشاهده خواهید نمود .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط