آشنایی با باغ انگلیشر مونیخ

آشنایی با باغ انگلیشر مونیخ

شرح

باغ انگلیشر مونیخ

مونیخ ، مرکز ایالت باواریا و سومین شهر بزرگ آلمان است. یکی از مهم ترین بخش های تاریخی این شهر، میدان بزرگ مارین پلاتز است که در آن می توانید بناهای تاریخی و مدرن این شهر را ببینید. مونیخ یکی از پربازدید ترین شهر های آلمان است که بیشتر شهرتش را مدیون کلیساهای تاریخی و زیبا است. این شهر همچنین با داشتن بزرگترین پارک شهری آلمان، یکی از شهرهای سرسبز به شمار می آید که از این نظر هم محبوبیت زیادی دارد. زیبایــی طبیعــت و معمــاری مونیــخ حیرت انگیــز اســت. این شهر آنقدر جاذبه‌های گردشگری متعدد و موزه و گالری دارد که باید حداقل چند روز برای کاوش گنجینه‌هایش وقت بگذارید. مونیخ همچنین برای پارک‌های متعددش، بالاخص پارک دوست داشتنی « باغ انگلیشر مونیخ » که بزرگ‌ترین پارک عمومی شهری در جهان به شمار می‌رود، مشهور است.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با این پارک زیبا و مشهور آشنا سازیم پس با ایلیا گشت همراه شوید.

ویژگی های باغ انگلیشر

باغ انگلیشر ترجمــه ی تحــت اللفظــی اش بــاغ انگلیســی معنی میدهد. از پــارک هــای تاریخــی اروپاســت و حتــی از هایدپــارک لنــدن و پــارک مرکــزی نیویــورک هــم بزرگتــر اســت. ایــن بــاغ در ســده ی 18 توســط فیزیــک دان آمریکایــی، بنجامیــن تامســون، مشــاور دولــت باواریــا ســاخته شــد. داخل ایــن پــارک عماراتــی بــا ســبک های معمــاری ژاپنــی، چینــی، یونانــی و … وجــود دارنــد. این پارک عمومی در مرکز مونیخ ، با داشتن فضای سبز گسترده، دریاچه‌ی مصنوعی و مسیرهای طولانی مخصوص دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، بیش از 200 سال قدمت دارد. باغ انگلیسیِ مونیخ در فضای سبزی به مساحت 36 هکتار در قلب شهر، پیوندی جدایی‌ناپذیر با جاذبه‌های طبیعی و دیدنی بریتانیا دارد.

این باغ نه‌ تنها توسط سر بنجامین تامپسونِ انگلیسی طراحی شده، بلکه با سبک منحصر به‌فرد خود که تنها در باغ‌های بریتانیا دیده می‌شود، چنین نامی را برای خود برگزیده است. با قدمت زیاد این باغ  همچنان مردم محلی و توریست‌ها برای استراحت راهی اینجا می‌شوند. باغ انگلیسی یکی از معدود پارک‌های شهری در جهان است که فضای کافی برای میزبانی از مراتع و زمین‌های کشاورزی و همچنین گله‌هایی از گوسفندان، در برخی از نقاط مشخص را دارد. این چشم‌انداز سرسبز و آرام در بخش شمالی خود پر از چمنزارهای وسیع بوده و با رودخانه‌ی ایسار در ارتباط است. آمفی‌ تئاتر جدید باغ در فصل تابستان محلی برای اجراهای غیرحرفه‌ای بوده و در ایام دیگر سال به‌ طرز عجیبی ساکت و آرام می‌شود.

دیدنی های قسمت جنوبی باغ

می‌توان در بخش جنوبی باغ عاشقان حمام آفتاب، دوندگان، بندبازان بر روی طناب و نوازندگان با مهارت‌های مختلف را پیدا کرد.این نقطه از باغ در مقایسه با بخش شمالی شلوغ‌تر بوده و طرفداران بیشتری دارد. باغ انگلیسی مونیخ قطبی سرسبز در مرکز ایالت باواریا است که نباید آن را فراموش کرد.  این باغ طی قرن ها با اضافه شدن ساختمان ها دچار تغییر و تحول شده است. می توانید در این باغ قایق های پارویی اجاره کنید یا در مسیر چوبی 4.5 کیلومتری قدم بزنید و از چشم انداز ساختمان های اطراف لذت ببرید و از باغ های آب جو یک نوشیدنی میل کنید و لذت ببرید. از دیگر تفریحات لذت بخش و منحصر به فرد انگلیشر گارتن امکان موج سواری برای علاقمندان می باشد. همچنین وجود یک مسیر دوچرخه سواری این ورزش را میسر کرده و مانعی برای آن وجود ندارد .

از دیگر مزایای این پارک می توان به استفاده ی رایگان از آن در تمام فصول سال اشاره کرد. انگلیشر گارتن یکی از معدود پارک های شهری بزرگ با مراتع کشاورزی و محل نگهداری گوسفند می باشد. ورود به این پارک رایگان است و در تمام وقت سال باز است. اینجا مکانی شگفت‌انگیز برای وقت گذراندن در یک بعدازظهر آفتابی و آرام است. در این باغ خانوادگی هر تفریحی متناسب با هر سلیقه‌ای یافت می‌شود.

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: مونیخ

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک