مهمانی باشکوه فیل ها هند

مهمانی باشکوه فیل ها هند

شرح

جشنواره فیل ها هند

جشنواره فیل ها جشنواره ای سالانه است که هر ساله در شهر صورتی ، جیپور هند برگزار می شود. این رویداد بی نظیر در روز کامل ماه فالگون پورنیما برگزار می شود که در ماه فوریه / مارس سقوط می کند. در روز قبل از جشنواره های رنگها یعنی هولی جشن گرفته می شود. از زمان های قدیم ، فیل ها همیشه بخش مهمی از جامعه هند بوده اند. گانشا ، با هدایت فیل ، اعتقاد بر این است که موانع برطرف شده و مهمترین چیز برای همه خدایان است ، در همه مناطق هندوستان با احترام و فداکاری انجام می شود.

آنها همچنین یکی از مهمترین بخش های رویدادهای مذهبی ، مراسم ازدواج ، تشریفات و غیره هستند و در زمان تاریخی ، آنها بخش مهمی از میدان نبرد بودند. جشنواره Elephanta به عنوان ترویج فرهنگ گردشگری و میراث فرهنگی بمبئی در کنار غارهای elephant همراه با رقص و موسیقی برگزار می شود. در این جشن، فیل ها را با گلها و گیاهان زیبایی تزئین کرده و به شکلی پر زرق و برق رنگ آمیزی می کنند. جاذبه اصلی این فستیوال، مسابقاتی است که در بین فیل سواران برگزار می شود. علاوه بر این مسابقات، رقص های محلی راجستان اجرا می شود که جذابیت جشن را دوچندان می کند.

برنده های جشنواره

در پایان به گروه برنده ، فیل سواری بر روی فیل های تزیین شده تعلق می گیرد. برای این جشنواره ، فیل ها به زیبایی و مرتب شده اند و با فرش های مخملی رنگی و گلدوزی شده و چادرهای چوبی و گلدان های تزئینی و سایر زیور آلات سنگین مانند زیورآلات عظیم فیل و قلاب های تزئینی شده با ناقوس پوشیده شده اند. نقوش پیچیده سنتی هند پس از آن روی بدن آنها نقاشی می شود. آویزهای گوش و روسریهای رنگی به ترتیب گوش و گردن خود را آراسته می کنند. با آراستن آنها با دستبندهای طلا و نقره و انگشتر ، نگین های آنها نیز نگین می شوند. در حالی که پیشانی ها با صفحات سر به ظاهر سلطنتی زیبا می شوند. همه این کارها توسط Mahout (نگهبانان / سواران) آنها پس از انجام حمام دادن به فیل هایشان انجام می شود.

علاوه بر این ، Mahouts بیش از حد در آفتاب گرفتن از این جشن ها قرار گرفت و خود را در لباس های دستباف و عمامه های سلطنتی قرار گرفت. این جشنواره با قدمت عظیم و جنجالی فیل های سلطنتی که با سایه های مختلف رنگ ، تزئین شده با زیور آلات سنگین نقره ای و لباس های گلدوزی شده آغاز می شود. فیل ها با سجده های خود وارد زمین می شوند و به صدای نگاداها و ضربات بلند بانکیا ، یک ساز موسیقی می ریزند. فیل های شرکت کننده همه ماده هستند. اجرای زنده رقصندگان و نوازندگان نیز وجود دارد. علاوه بر این ، در این راهپیمایی ارابه ها ، لانکرهای اسب ، شترها و پالانوین وجود دارد. این جشنواره با استقبال بسیار زیادی از جمله بازدیدکنندگان از مناطق مختلف هند و همچنین خارج از کشور روبرو می شود.

محل برگزاری

این جشنواره که توسط گردشگری راجستان برگزار شده و اکنون به بخش مهمی از تقویم رویدادهای سالانه خود تبدیل شده است. در زمان های قبلی ، این جشنواره در ورزشگاه چاگان واقع در منطقه قدیمی شهر جیپور برگزار می شد اما به دلیل افزایش جمعیت و شهرت ، محل برگزاری آن در سال 2011 تغییر کرده و به جیپور چوگان منتقل شده است که بر خلاف ساوایی است. استادیوم منسنگ.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط